Ish-deputeti demokrat: Vetëm me Luiz Ejllin në krye mund ta rrëzojmë Ramën

30 Janar 2023, 18:31Politika TEMA

Ish-deputeti demokrat: Vetëm me Luiz Ejllin në krye mund ta

"Qytetarët e kanë hallin a do marrrë para Luizi në “Big Brother”, tha në emisionin ‘Zona Zero’ në Top News ish-deputeti Myslym Murrizi. 

Ish-deputeti paralajmëroi se qytetarët nuk vijnë në protestë se janë të pa interesuar nga politika. 

Murrizi shtoi më tej se shqiptarët janë më shumë të interesuar për Luiz Ejllin në “Big Brother VIP” se për protestën.

“Është një e drejtë kushtetuese e opozitës. Është e drejtë e çdo opozite, është e drejtë akoma më e madhe e qytetarëve që mos interesoheshin … se qytetarët e kanë hallin a do marrrë para Luizi në “Big Brother” apo jo, këtë hall kanë”, u shpreh ai.

Gjatë intervistës me Thimi Samarxhiun, ish-deputeti tha se vetëm Luizi mund t’i nxjerrë qytetarët në protestë, ndaj bëri thirrje për këtë të fundit që të dalë të protestojë kundër Qeverisë.

“Vetëm Luizi mund t’i nxjerrë. Ftojmë Luizin të dalë në protestë se nuk ka qytetari të dalë. Vetëm Luizi mund ta rrëzojë Ramën”, theksoi Murrizi me ironi.

24 Komente

 1. J
  Jugu

  me kar burre se ky Murrizi nuk e gjen ne dynja Tamam murriz apo krunde bythe sic quhet ne jug

  1. V
   Vranakonti

   Sa ironi e bukur. Bravo Murrizi.

   1. !
    !!!!!!

    kar murruzi kar luizi TURP per top channal qe lejon qe ai ta vazhdoi lojen?????

   2. J
    Jugu

    me kar burre se ky Murrizi nuk e gjen ne dynja Tamam murriz apo krunde bythe sic quhet ne jug

    1. U
     Usa

     Imagjino ti,me kta vari rrocken do fitoj opozita ???

    2. T
     T

     O peshk Luizin e dun njerzit se eshte cun king por jo se per politik .se sa tha qe sala eshte kampion aty humbi pik .

     1. B
      Badjava

      Shum cun king, nona mashtrimit dhe genjeshtres. Tani qe ngriti Salen do e nxjerrin jasht.

     2. L
      Lala nga Çerma

      Akoma s thërrasin nëpër studio këtë llafaznin që nuk ka lënë gjë pa bërë e thënë , kudo ku ka patur përgjegjësi shtetërore . Ky është bërë si ata Hoxhët e emisioneve të darkës që i dinë të gjitha .

      1. ?
       ????????????????????????

       ik o loqe ik

       1. S
        Shko puno laluci ngele studiove kazane

        Pse duhet te rrezohet Rama ? Aaaaa e kuptova nuk te pelqen ty , po e ka votuar shumica shoku komunist dhe nese shumica nuk eshte e kenaqur e rrezone me vote jo me protesta si sindikaliste o idiot Lushnje ngele kazaneve duke treguar peralla shko puno koha jote ka perenduar me non grataen

         1. m
          mergim tari

          Luiz K ......... Edhe me ZILE. Njerezit me mend qe jane shumica por te heshtur, nuk duan te shohin Luiz K ZILE, por duan qe nje njeri maniak dhe abuzues verbal the qerrohet nga ajo shtepi. Njerezit e zhurmshem dhe idiote qe jane pakica, duan tipa te tille, si ky bastardi, Luizi, monstra, qe per fat te keq ne Shqiperi jane me shumice.

         2. M
          Moriqi

          O muriq ha mute me Ramen shiko veten o muriq.

          1. d
           darjo

           Luiz Helli eshte shembulli tipik i nje karagjozi karagjozi, njeri i deshtuar, kengetar i deshtuar diplomat injorantdhe si i tille u be se ish dhender i Jozefina Topallit.

           1. b
            ben

            po ka ber ironi murrizi se dhe ai e di qe Luizi esht bole prej shkodre ,rrot cari komplet

           2. S
            Shpresa e Murrizit

            Si je katandisur o murriz! Ke shpresën te Luizi që e ka shpresën te Kiara!

            1. B
             Bardha

             Katundare i ardhur nga malet ose nga ata qe dimronin bagtite ne lushnje dikur,mbeti idiot

             1. q
              qytetar

              Vetem Enveru ju vinte hakut llojit tend.

              1. O
               Omega

               Po ça luizi!! Hahaa Luizi eshte nje rrote trapi, halabag pa pike lezeti..

               1. T
                Tir Vasili

                Avash avash por ky Luigj Edhi do behet deputet ndonje dite , si shume po e promovojne kete mashtrues parazit

                1. s
                 salikoqepetulla

                 Mashtrus Muqiri mashturese dhe Luiza.!

                 1. s
                  salikoqepetulla

                  Mashtrus Muqiri mashturese dhe Luiza.!

                  1. L
                   Lenci

                   Ah e mjera opozite…. ka filluar te kete shprese te Luis Ejlli. Po kush eshte Luis Ejlli per ne te Myslym Shyrit qe e njohim nga afer ! Nje cun genjeshtar, i varun nga lendet narkotike e bixhosxhi i semure. Shkonte rregullisht ne kazinone te Taivani dhe per kete thone qe eshte i mbytur deri ne fund me borxhe. Po merr ne qafe dhe Kiaren e cila shfaqet teorikisht si e pjekur por praktikisht po prezantohet shume naive e qe bie lehte pre e mashtruesve.

                   1. N
                    Noku

                    Imagjinoni shqiperine ne dore te Murrizit dhe te ketij kllounit shkodran se sa lart ka me u ngjitun! Ja pra perse Murrizi kakaris neper dritaret e kazanit mediatik !Se pari o Muriz shko e trash zerin se me te takue ndonji naten te provokon si pede ,se dyti me kete qe deklaron tregon edhe nje here qe te gjithe ju te PD-se jeni funderina ndaj dhe po beni hair.

                    Lini një Përgjigje