Berisha flet për takimin me Metën: Gjetëm pajtim të plotë në mendime, folëm për qëndrimet që do mbajmë

30 Janar 2023, 13:01Politika TEMA

Berisha flet për takimin me Metën: Gjetëm pajtim të

Këtë të enjte, Sali Berisha do të mungojë në seancën plenare bashkë me 4 deputetë të tjerë pasi u përjashtuan nga Kuvendi për kaosin që shkaktuan në seancën e shkuar. Pas kësaj Berisha tha se do t'i përgjigjet me protesta, por ende nuk ka një datë.

Në daljen për mediat pas takimit me Ilir Metën, tha se diskutuan dhe ranë dakord mbi qëndrimet që duhet të mbajnë.

"Sigurisht që diskutuam për gjendjen kritike në vend dhe mënyrën e përballimit të kësaj situate tepër kritike. Diskutuam gjerësisht dhe gjetëm pajtim të plotë në mendime për qëndrimet që duhet të mbajmë. Parlamenti Linda Rama ka humbur çdo legjitimitet me aktet që bën", tha Berisha.

5 Komente

 1. k
  k

  Na jep shpresë dhe trego kur do bëhesh Kryeministër se drejtues i botës je qysh tani. E botës së bathores desha të them.

  1. s
   sotiri

   Po, po! Behu gati te hash preshin ne bythe, si dikur Tritan Shehu ne Lushnje. Meta ka kohe qe po e pret kete dite, qe Foltorja e Berishes te regjistrohet me logon e Partise se Lirise, qe numeruesit e Metes, votat e Foltores, nese do te kete ndonje, t'i kalojne ne llogari te Partise se Lirise. Meta me kete levizje kerkon te behet drejtuesi i opozites shqiptare, ndersa Foltorja te behet parti e trete, apo e katert, mbas partise zyrtare demokratike.

   1. I
    Ish komisioneri PD.

    Po për komisionerët e 14 majit , folët gjë apo e latë për më vonë .

    1. V
     Vranakonti

     Gjendjen kritike ne vend e ke shkaktuar ti Sali Berisha me Meten dhe jo qeveria me Edi Ramen. Ju maskarenj po shikoni sikseset dhe punen e mire te Rames dhe nga inati qe po pullcisni dhe plaçi u befshi copa,po krijoni destabilitet ne shqiperi. Pra jini ju qe kini krijuar gjendjen kritik. Per kete do ndeshkoheni rende ne 14 Maj.Ju kemi dhjere m'u ne protesta.

     1. V
      Vranakonti

      Gjendjen kritike ne vend e ke shkaktuar ti Sali Berisha me Meten dhe jo qeveria me Edi Ramen. Ju maskarenj po shikoni sikseset dhe punen e mire te Rames dhe nga inati qe po pullcisni dhe plaçi u befshi copa,po krijoni destabilitet ne shqiperi. Pra jini ju qe kini krijuar gjendjen kritik. Per kete do ndeshkoheni rende ne 14 Maj.Ju kemi dhjere m'u ne protesta.

      Lini një Përgjigje