Berisha sulmon Yuri Kim: Ka qenë në dreka e darka me Mc Gonigal, FBI të hetojë lidhjet e saj me ish-zyrtarin

30 Janar 2023, 12:42Politika TEMA

Berisha sulmon Yuri Kim: Ka qenë në dreka e darka me Mc Gonigal, FBI

Sali Berisha nuk i ka ndalur akuzat dhe sulmet ndaj ambasadores amerikane, Yuri Kim. Berisha i ka bërë thirrje FBI që të hetojë ambasadoren Yuri Kim dhe lidhjet e saj me ish zyrtarin Charles McGonigal pasi pretendon se ka kryer korrupsion.

“Tani për një ngjarje që ka tronditur thellë botën, nuk shqipëron një fjalë të vetme.  Si është e mundur kjo? Çfarë interesash përfaqëson guvernatorja?

A mund të shpjegojë kush? A ka shqiptar që nuk pret një reagim të saj për këtë ngjarje? Në llojin e saj, guvernatorja është një McGonigal, ndaj të cilës janë shumë akuza për të gjitha format e korrupsionit”, është shprehur Berisha.

Sipas tij, nëse McGonigal nisi me manipulimet me dosjen ruse, guvernatorja vazhdoi veprën e saj me shpifje, me sulme, duke dëshmuar se nuk ka asnjë parim, asnjë vlerë.

“Duke rendur nga studio në studio, nga zyra në zyrë, me qëllimin e vetëm të shkatërronte opozitën.

Nuk është kjo që e bën të aplikojë kodin e heshtjes. Ndaj u bëj thirrje FBI, agjencive të tjera të SHBA, të hetojnë se cilat kanë qenë qëndrimet e saj ndaj McGonigal. Ka informuar ajo vendin e vet për takimet që ai ka pasur, për veprimtarinë e tij, për vizitat e shpeshta në Shqipëri?

Ka informuar ajo për Deripaskën në Shqipëri, për kompanitë e tij që fryheshin si shushunja në Shqipëri, paçka se prej katër vitesh ishin nën sanksione të rrepta të SHBA?

Ka pasur ajo dreka e darka me ekipin Rama-McGonigal.

Këto dhe gjëra të tjera janë të rëndësishme për autoritetet e vendit mik për t’i shkuar deri në fund kësaj çështje”, ka deklaruar Berisha. 

9 Komente

 1. M
  Mandi

  sa rrot kari qe eshte ky dordolec!!!!!

  1. k
   k

   Ky shpellari injorant eshte kaq budallë i ekzaltuar sa mendon se i jep urdhëra SHBA. Ndonjë krijesë e afërt ti kujtojë se eshte i damkosur me Non gratën për korrupsion, dhe ata nuk marrin parasysh sygjerimet e te korruptuarve dhe hajdutëve.

  2. L
   Ladi

   Ky qesharaku, qe duket ashiqare qe e ka humbur torruan si Xhaferri simiten, i qan hallin Amerikes dhe e meson ate se çfare duhet te beje!!! Duket qe hallin e ka vertet te madh.

   1. V
    Vëzhguesi

    Sala kujton se të gjithë njerzit janë si ai që shkel sanksionet e vëna nga SH.B.A -ja dhe O.K.B. dhe organizmat ndërkombëtare . Kërkon shokë si vehtja i ziu Sal .

    1. L
     Likja

     Ta qajm hallin o sali,,,i ke hyr detit me kembe,,,

     1. B
      Bardha

      Ndigjoni djalin e sheqeres dhe vukut se ashte pjerdhurnga mend fare,nuk ka nevoje ma per emisione qesharake ne tv,del djali i sheqeres e gajise dynjan,ja kalonn dhe Cakos manushit

      1. I
       Ilir Meta

       u be ky gomar ti jap mend FBI-se,po duket se eshte ne hall te madh qe po e shan ne kete menyre ambasadoren Kim

       1. N
        NASA

        Ky mirë është rrotë k….. dhe delutit vet po këshilluesit i paska më rrota k…., nuk ka stategji që funksionon mo, ka kry punë perëndimi me kët lunatic , done and dusted

        1. N
         Noci

         Ky ka nevojë per trajtim se edhe pak mund te dale rrufeve e te çudise dynjane.Çfare familje qenka kjo qe e le te flasi gjithe diten budallallëqe qe vetem gajasin njerezit

         Lini një Përgjigje