Meta pas takimit me Berishën: Është e qartë që do të shkojmë në rrugën e protestave

30 Janar 2023, 11:56Politika TEMA

Meta pas takimit me Berishën: Është e qartë që do

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta pas takimit në selinë blu me Sali Berishën ka vijuar me të njëjtin referen duke thënë se Shqipëria është vendi më i korruptuar në rajon dhe se kryeministri Rama është i korruptuar.

I pyetur rreth protestës së paralajëmruar të opozitës, Meta është shprehur se do të mbështesin çdo kërkesë të PD dhe se aksioni opozitar do të vijojë.

"Demonstrimit të qartë se si Edi Rama korrupton zyrtarët e lartë të shteteve partnere për ti përdorur kundër demokracisë, kundër shtetit të së drejtës me qëllim instalimin e kleptokracisë në vendin tonë dhe dëbimin e shqiptarëve që duan shtet të së drejtës dhe të respektohen të drejtat e tyre.

Ne do ecim në rrugën e protestave dhe zgjedhjeve. Protestat dhe zgjedhjet do i japin fund këtij regjimi të korruptuar që është kërcënim jo vetëm për vendin tonë. Rekordet janë tronditëse që nga shpopullimi,jemi vendi më i korruptuar, pagat janë 40% më pak se vendet fqinje.

Kemi rënë dakord për shumë çështje të rëndësishme. Mbështesim plotësisht PD në të gjithë kërkesat e saj të drejta dhe ligjitime", tha Meta.

7 Komente

 1. X
  Xha Suloja

  Po kujt i plasi kari pert ty ,o shtremaluq,ti je nje ordinier,qe u bere me lek,ne saje te poshtersive,po tani jeni ne fundin tuaj,duroni dhe pak,se do hyni andej ne keni dale,megjithe ate rezidentin tend

  1. Goni

   I thonë pithë të çfyesh o Liu shao çi

   1. S
    Spiuni I.M

    Rraki koçimare dhe perpara oooo spiun nuk e kupton qe je bere qesharak shko vete ne burge mos prit te lidhin kembe e duar

    1. f
     fred papadhima

     Po kujt i plasi kari pert ty ,o shtremaluq,ti je nje ordinier,qe u bere me lek,ne saje te poshtersive,po tani jeni ne fundin tuaj,duroni dhe pak,se do hyni andej ne keni dale,megjithe ate rezidentin tend

     1. A
      Adriatik

      Fatekeqesi dy ish presidente te katandisen ne kete gjendje mjerane.Ja keta dy tipa vrases kane hyre ne presidence . Eshte pak te thuash per keta se jane te ligj,hajdute dhe te urruer nga populli.Fare e keqe.

      1. P
       Presidenti nga skrapari qe te pret doren

       mos harro te maresh muniken dhe macen sasha dhe fshihi luget e floririt se mos ti vjedhin

       1. K
        Kucova.

        Para berati zjarr.me lefter maliqin ne kucove koven me mut macoku do merni.

        Lini një Përgjigje