Perla e ditës: Rama flet nga Kryeministria, Berisha thotë se e ka marrë FBI në një ishull prej tri ditësh

30 Janar 2023, 09:51Politika TEMA

Perla e ditës: Rama flet nga Kryeministria, Berisha thotë se e ka

Sali Berisha thotë se Edi Rama është në një ishull dhe po merret në pyetje nga hetuesit e FBI prej tri ditësh.

Ndërsa Berisha publikon fantazitë e "Qytetarit digital", Rama është shfaqur në Kryeministri.

Mesazhi i plotë i Berishës:

“Përshëndetje Dr. Sëmundja e Ramës është diplomatike. Njoftimi i Dukës është i pavërtetë. Rama ka qenë prej tre ditësh në një ishull në takim me hetues të FBI, por edhe zyrtarë të lartë.

Atij i është kërkuar: 1- të rrëfejë çdo gjë si i penduar i drejtësisë rreth lidhjeve të tij me McGonigal si dhe çdo gjë rreth oficerit të shërbimeve inteligjente, sigurimit të shtetit Agron Neza dhe superkëshilltarit të tij të errët Dorian Duçka.

Ramës i është kërkuar të dëshmojë për lidhjet e tij me Mark Rossinin, kontratat direkte me Lou Bladel paraardhësi i McGonigal në FBI.

Ndërkohë Erion Veliaj është nisur me urgjencë për New York për të ndërhyrë tek Aleks Soros për të ndihmuar apo për të shpëtuar veten sepse edhe emri i tij lakohet shumë herë në pjesën e dosjes që nuk është publikuar.”

50 Komente

 1. k
  k

  Aluçinacionet e non gratës, kanë shumë të përbashkëta me dëshirat e tij të parrealizueshme.

  1. D
   Drejtesia

   Ekzakt K, non grata do perfundoj ne çmendi i lidhur nga koka te kemba

   1. V
    Vranakonti

    Te gjitha ato qe thote Sali Berisha,mos ja merni per te verteta,se, e ka nga halli i madh. Ka shkar dhe ka shume prbleme mendore. Kure te dalin nga psiqiatria,mund t'i merni per te verteta.

   2. b
    ben.

    Eshte i njejti popull qe talli trapin per 50 vjet enver hoxha, me te njejtin popull po tall trapin edhe rama. Po te pakten atehere kishte justifikim se nuk e dinin si ishte bota. Sot qe mund te informohesh ,prape tallin trapin me delenxhinjte, po me genjeshtra 2 lekshe. Saliu kete shkrim e ka bere dje ne sabah, ramushi dolli sot ne sabah o tema, per 24 ore robi vjen nga australia po te doje.

    1. P
     Putin Gelboqja

     ben bolja, vetem ti i beson akoma allucinacionet e idhullit tend, kryekriminelit Sali Shiqere Birisha, ketij bir kurve qe e mashtroi popullin shqiptar per 23 vjet!

     1. A
      Askushi

      O hajdaro qeke si sala karuci njesoj na felliqet tironen o shpellcar.

      1. V
       Vezhguesi

       Per ty nuk mjafton Kina dhe bota per te q..re mbare e prape o fendyell dhe sylesh I Sali Mortje Berishes.Kur te te vine mendte nuk do ti hane as qente.Po si ka mundesi qe pertyp dhe gelltit te gjithe budallelleqet e Saliut me informacionet alucinante te "qytetarit digital".Po kaq trumykyr je o ditezi.Kush na qenka ky qe ka dijeni se Ramen e paskan shpene ne nje ishull dhe po e pyesin hetuesit e FBI. Berisha ka rroitur se ka moshen por ju mender qenkeni pjerdhur te tere nga trute e kokes!

       1. b
        bajate

        Ju komentues mos u prononconi kur flet dobiçi shelqeres apo shaleshqyeres se ka "beni" -in ai qe eshte keshilltar i lidhjeve te brekeve dhe konsumit produkteve . Ky ose eshte tekahyt ose nje cope idiot qe ha mut dhe nxierr nga goja "flori" per dobiçin e shelqeres. Ee, sa ka si ky fshires i hales se saliut !

        1. x
         xheJ. eN. Bi.

         O beno.... Vërtet Enveri talli trapin me të gjithë ,kurse Rama në këtë rast tall trapin me Dr.Sali Adhamudhin. Dr.Adhamudhi yt gjen ngushëllim vetëm tek ty dhe "qytetari digital".

         1. S
          Sanxhaku

          Bravo Beno ,je topelepires kampion bote,duket qe te shijojne shume te fishkurat e palarsite e spiunit te Serbise Sali Qen Berisha

         2. k
          k

          Të degjeneruarit e vërtetë janë gjithë ato "opinionistët e leshit" që bëjnë dizinformacion dhe pështjellim me fake news për të zhvatur non gratën dhe shkatërruar të vërtetën.

          1. G
           Gjall o ala Rrospia e Demokraqis !

           s'ja ven te komentosh kte karaputane shpelle . vari kart deri sa te shkoj nga ka dal

           1. F
            Fantazisti

            Nuk është hera e parë që Sali non grata e ha sapunin për djathë ! Atij i pëqejnë ëndërrat dhe fantazitë qe janë si të vetat.

           2. P
            Ponty

            Sali Berisha eshte dhe do te mbetet gjate ne histori si kanceri i kombit shqiptar.

            1. F
             Fatmira

             Sali Berisha eshte shkrimtar me fantazi te kalibrit te Franc Kafkes (Franz Kafka- romancier çek dhe shkrimtar i tregimeve të shkurtra, i konsideruar gjerësisht si një nga figurat kryesore të letërsisë së shekullit të 20-të. Puna e tij bashkon elementet e realizmit dhe fantastikes)

            2. M
             Mara emigrante ne Itali

             O kerrme me keto genjeshtra je mare tere jeten tende ,genjeve popullin ne 1990 se amerika do te te sillte ty çekun e bardhe ,genjeve per firmat piramidale ,perlufen ne 97 -98 ,per vjedhjen e floririt per gerdecin per 21 janarin per hembargon e naftes qe ndihmove serbine ,per prishjen e uzinave dhe fabrikave , per shitjen e detit ,ti je nje funderine qe qelb shqiperine , te ka dale boja cfar te te kujtosh ti je nje bloze je tradhetar shkaterove gjithcka qe kishim .o fashist i ndyre .

             1. C
              Cen Lapraksi

              A mun tmthot njeri se po tish rraf Edi Rama nbulevard nga nji person si ai qy rrafi Sali Berishen si do e kish qujt Sala kyt qe gjujti, psikopat i mjere qi kashit shpirtin, apo hero qy me grushtin e tij i tregoj mar bots se kush o Edvin mafija? Kush mun tmthot? Ka 100,000 Euro shperblim na paret e Xenit.

              1. F
               Fener Zizi

               Si se paskemi ditur Ne ,qe Ky qenka kaq Kar i madh.bobobo kush na ka Udhehequr.

               1. "
                "BOHOTINA"

                Mos ia vini re, eshte psikopat...

                1. L
                 Luani

                 .. ky ka kohë që ka ikur, po komedia është me ata që i venë mbrapa, përserisin ato qe thotë ai , panelet në darkë non stop , militantet ujë sanduiç, e duhan .., e zjarri pse si bie..!!

                 1. A
                  Anila

                  O plak i rrjedhur , o psikopat , o kriminel, o kryehajdut shko ne psiqatri bashke me familjen se burgu po ju pret . Ne arritem te kerkonim Enverin nga ty ndyresire. Ti e shkaterrove kete popull te mjere . Ne burg sa me shpejt keta felliqesira atje e kane vendin, atje te kalben.

                  1. I
                   I Derguari I KQ

                   Po Mëro po. Pirdh ti pirdh. Sala me pak driblim e nxorri nga strofulla shokun Vin, e detyroi të jargavitet si I griposur, pasi I kishte mbushur hundët mirë me të bardhë. Se kush ka halucinacione eshte e qartë.

                   1. R
                    Rezi

                    Çfarë fantazie të shfrenuar ka… hahaha shpifës klasi, ky duhet studjuar për specifikën e tij. Nuk është budalla, është njeri i lig, mezi pret të dëgjojë keq për ata që s’i do, sidomos kur sëmuren, të vdekur i do. Moooortja që s’të ha???

                    1. A
                     AI

                     Ku I dihet...me carter eshte shko ku te kete qef....kujt do I japi llogari?

                     1. t
                      tetovari2

                      Janë këto halucinacione ose mos u bëfsh për të të tallur nga "qytetari digikar"!

                      1. G
                       Gimi

                       Ka shume mundesi qe Rama te kete vrare veten me nje "cader pistolete", hahahaha.

                       1. D
                        Demokrati i oreve te para

                        Eshte e dhimbshme te shikosh live, dite per dite, degradimin moral e psiqik te nje njeriu ne moshe te thyer, me arsim te larte, ish specialist i mire zemre. Eshte teper poshteruese per kete njeri qe, familjaret dhe nje tufe zagaresh qe gjoja i qendrojne afer per "gajret"(kurrajo), pra eshte poshteruese qe keta nuk e ndihmojne, nuk e kurojne, nuk e qetesojne ne menyre qe te kaloje pa shume dhimbje tere keto te zeza qe i kane rene mbi koke. Mendoj se edhe femijet i tij kane pergjegjesi per ate se ku eshte katandisur ky njeri, sepse ata duhet te silleshin me korrekt se kushdo tjeter e jo te perfitonin deri ne krim per shkak te pozites se babait te tyre. E gjith armata e analisteve e gazetareve me Blendi Fevziun, Ylli Rakipin e Çim Peken ne krye, e qe gjoja po i rrijne afer, ne fakt e bejne jo se u dhimset por e xhvasin ne menyre makabre ne kete moment te veshtire ku ndodhet. Perpjekja e te gjith demokrateve qe tentojne qe pergjegjesine per shkatrrimin e PD t'ia lejne nje njeriu, eshte teper bastarde dhe e çon me tej kete parti drejt gremines.

                        1. t
                         tetovari2

                         Eh ore demokrat, ashtu është kur të hyn vehtja në qejf. Në raste të tilla Zoti ti merr mendtë e pastaj dhentë!

                        2. D
                         Daj Sami

                         LIdheni ket rrot kari ,se la nam.ky idiot e sociopat ka lindur,po tani ka hup rruge krejt,asht ba si qen zorresh.A ka rob ky legen,qe e veshin dhe e lajne ne mengjez,po lidheni,se bani gjynah me te,se zaten gjunahet qe ka ba,ky moster,do ti laje,dhe do ti lani dhe ju pasardhesit e tij,se ketu do lahen te gjitha.Ky eshte ba turpi i miletit,ky eshte turpi kombit,ky eshte vrases sociopat,qe duhet te izolohet fizikisht,se paraqet rrezik,per ata qe i rrine afer,se te tjerve,ju rrun bolet,ky bole,ky legen, do baje revolucion ky bajge,me gjithe ate rrakitikun e Cepannit,dhe ate bucen e Brezhdanit

                         1. Q
                          Qytetari

                          Akoma merreni me këtë të rrjedhurin. Neglizhojnë mashtruesin, gënjeshtarin, kriminelin dhe vrasësin e njerëzve të pafajshëm.

                          1. g
                           gazetari

                           Ja nje pjese nga rrefimi i nje ish-gazetari filo-Berishist ne vitet 90 edhe ky spiun i SHIK_ut (spiunonte gjithe Gazetaret e Tiranes, sidomos te RTSH direkt tek tek Gazidede, me te cilin kishte lidhje direkte), tashme prej vitesh emigrant ne SHBA fale bashkimit familjar me gruan e cila kishte dokumenta amerikane, por qe nje te vertete e ka thene sakte 1000%. - Hajdarit në vitin 1995 iu tha se Berisha levizte kundër linjës amerikane, në një takim ne New Jersey. Ai do deklaronte: “Nëse Berisha tradhëton çështjen tonë dhe Amerikën, unë ia derdh plumbin në gojë”. Kjo deklaratë u përcoll te Berisha, nga një punonjëse e Ambasadës shqiptare. U bë problem atëherë sepse kjo doli në orën 1 të natës nga dhoma e Hotelit kur rrinte Berisha president, pasi i kishte “spiunuar” të gjithë më shumë dashuri.- Prandaj nuk ka aspak alibi se, kush e vrau Azem Hajdarin... E vrau Sali Berisha 1000% me banditet e Tij nga Tropoja, por gruaja dhe femijet tashme e kane shitur Azemin dhe po shijojne Milionat e Eurove a te Dollareve te vjedhura me ndihmen e po Berishes, dhe gojen kycur sigurisht. Yt fare e keqe...

                           1. L
                            Leo

                            ky rrot kari nga Vucidoli eshte bere te tallin loqen te gjithe shqiptaret

                            1. e
                             eli-tiv

                             ...saliu ky ka qene gjitmon...para 5 vjeteve...10---20--30---40 nuk e di si kane guzim moral ' shoqeror , intelektual ...e per me teper kombetar qe mbeshtesin kete qenie..???...mos e beni te semure...Ta beje burgun si njeri normal..

                             1. R
                              Ramalluku i Surrelit

                              Me ne fund e nxorren ne publik ate Ramen budalla, qe me surrat vrerosur "jam i semure" tha / E pastaj vazhdoi soji i torollakut, "Mendja me rri te Pensionistet" tha kokrra rrenacakut / Nga halli i McGones atje te Amerike, ishte bere Rama si i dhjere nga frika / O Rama teveqeli pa tregoi kesaj Shqiperi, si e bere Kullen e Surrelit me...3000 Euro pasuri?

                              1. M
                               Mandi

                               O Zot Cfare rrot kari eshte ky dordoleci i Vucidolit!

                               1. M
                                Mandi

                                O Zot Cfare rrot kari eshte ky dordoleci i Vucidolit!

                                1. M
                                 Mandi

                                 O Zot Cfare rrot kari eshte ky dordoleci i Vucidolit!

                                 1. L
                                  Ledi

                                  Tamam qe ky Sali plakushi ka perla ,kush e beson ket budallin

                                  1. I
                                   Ira

                                   A mjer Saliu shkret,qe mundohet ta nxjerr keq Ramen po sja del dot

                                   1. F
                                    Fredi

                                    Ua ly eshte idjot se ska mundsi

                                    1. G
                                     Goni

                                     Ky qenka per te ardhur keq

                                     1. d
                                      deni

                                      imagjinata e saliut eshte qr nuk e di ca i pjell mendja

                                      1. A
                                       Anonim

                                       O sali o legen paret tona ku i ke ven kete te thoshin ne vlor b..q..m i biri kurves kopil vicidoli serbi mutit kina cfte permban pragu shpellar i felliqt.

                                       1. A
                                        Alket

                                        o Zot sa rrot kari eshte ky dordolec vucidoli!!!!

                                        1. Y
                                         Yxyxyx

                                         Sa çudi Ju që shkruani, bashkë me Ju edhe unë tani. PO PLAKU MASHTRUES I VIÇIDOLIT KA GËNJYER E MASHTRUAR GATI GJYSMËN E POPULLIT SHQIPËTAR PËR 30 VJET PA PIKËN E TURPIT DHE VAZHDON AKOMA. ËSHTË PERSON QË NUK I BËJNË PËRSHTYPJE BUDALLALLËQET QË BËN MEGJITHSE NË MOSHË TË THYER. I KINI PARË LANGOJTË ANALISTË NËPËR STUDIO SI E NXISIN BUDALLAJN. U LEVERDIS TË DY PALVE SEPSE MENDOJNË MOS U DALI NDONJË GJË. BUDALLENJ PA KUFI. POPULLI U JEP UJË ME BISHT TË LUGËS.

                                         1. k
                                          kur 3000 Euro pasuri deklaronte

                                          Edi Rama ky i semure psiqik (Kartelen ja ka botuar Mero Baze)...me grip diplomatik (Raportin ja ka plotesuar Endri Fugacja)

                                          1. S
                                           Sanije Dafllaku

                                           Saliu eshte njish

                                           1. S
                                            Sanije Dafllaku

                                            Saliu eshte njish

                                            1. N
                                             Nick

                                             Tani te dalë cako, te na skjaroje me detaje se te kujt realisht ishin agjentet, te fbi apo te zhapiqeve alienë qe sundojne boten? Mezi po pres!

                                             1. I
                                              I çmenduri hali po rrit fantazine e tij prej idiot

                                              Ky pis njeri (se burre nuk e emriton te quhet), perpara se te vije momenti i arrestimit per krimet e tij, do te helmoje veten. Eshte nje gjarper i rrezikshem, prandaj bejne mire ata, qe largohen sa me pare prej tij. Sa here, qe i jepet mundesia, per te thene ndonje gje, thote çmendurira, qe nuk kane asnje baze logjike dhe synimi i tij eshte mbjellja a tymnajava sa me absurde, pa lidhje dhe pa asnje baze te vertete.

                                              Lini një Përgjigje