Koalicion i ri me Bashën për të asgjësuar Berishën? Spahiu zbulon emrat e partive

29 Janar 2023, 11:10Politika TEMA

Koalicion i ri me Bashën për të asgjësuar Berishën?

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Lulzim Basha pritet të hyjnë në zgjedhjet lokale me një koalicion prej 6 partish, përfshi edhe aleatë të dikurshëm të Sali Berishës.

Spahiu tregoi se shumë shpejt pritet të shpallet koalicioni me të cilin Basha dhe Alibeaj do të garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ku përfshihet edhe LZHK e Dash Shehit dhe PDIU e Shpëtim Idrizit.

“Nëse Basha hyn në zgjedhje me logon dhe vulën e partisë Berisha nuk fiton asnjë bashki. Sipas të dhëna, 6 parti aleate mund të hyjnë me Bashën në zgjedhje; Thurja, partia e Dashamir Shehit, partia e Patozi, partia çame e Shpëtim Idrizit mund të jenë koalicioni i ri dhe i madh që di të pretendojnë për disa bashki.

Nëse realizohet ky koalicion që është në prag të shpalljes, do marrin edhe komisionerët  në KQZ. Berishës i mbetet vetëm Meta dhe partia greke. Berisha rrezikon asgjësimin politik.

Nëse shpallet koalicioni i Bashës me 5 parti është potenciale që Berisha dhe Meta të bëhen lëvizja e tretë në vend dhe s’do marrë asnjë bashki”, tha Spahiu.

 

33 Komente

 1. p
  pederastet e Halese bozit ,hapni bythen ).(

  cere bani me pederat e janulles ,ala duke i bo gojore njani-tjetrit jeni e ? hapeni mer halene boll i shkerdhyet aty mrena me fshatarin boze ,mer pederatat e dulit omunis athinase .nuk ban keshtu .po e teproni . duhet me ju cu nji xhiro ne afrike te gjithve ju pederatat e janullatos me gjithe fshatarun pederaste te halese ,me u Kurue nga I Gjati i Zi

  1. S
   Shqipetar i Jugut

   Per Berishën e ke besoj. Sepse Berisha mban Dule Filogrekun nga mbrapa. Them Filogrekun sepse ai është vetem mik i grekerve. Sa per grek, t'i vije anes kombesise greke, sepse ne Shqipëri nuk ka grekë. Ka vetem grekofonë.

   1. R
    Raimond vlonjati

    Doki prape Kreshnik Brilantina! Po dylbite ku i ke more deficent ? Ky eshte karagjoz fare more , ca i degjoni ketij deficenti . Bashen s’e voton as gruja e tij se ajo voton PS

   2. R
    Referendum per arrestimin e koleres sali

    ti me lart me te vertete qenke pederast cecen qe nga gjuha qe perdor,llogjika,por mbi te gjitha edhe analfabet qe nuk ke hapur liber qe ne 7 vjecaren

    1. R
     Raimond vlonjati

     Ik o rrot karri se ju jeni te gjithe Parti pederastesh me ne krye ate bythqirin hajdut qe ju ka rrembyer PS-ne dhe po ju dhjet ne koke cdo dite , me cmimet e Karburantit me te larta ne Bote , Ju jep rrogat ne te uleta ne Europe , ju ka shnderruar ne zezake te Europes. Po ju nuk kuptoni se jeni zvarranike si krimbat. Tall bythen me ju legena nje homo i qelbur si hajduti Rama bajga

    2. V
     Vranakonti

     Ishalla. Fjala e juaj ne vesh te perendise.Po te arestohet Saliu,do qetesohet shqiperia.

    3. T
     Tani

     ti kreshnik je Koqe kandari ha ha ha vk

     1. Tuti

      Lus zotin që të ndodhi kjo do të jetë një kryevepër politike

      1. X
       Xristos Katalitiz

       I ruajne sumen Saliut keto .

       1. S
        Sllobodanka

        Legjendari i Vicidolit, Sali Vuk Berisha po rrezon nga froni Presidentin e Amerikes dhe Kryeministrin e Shqiperise, nuk merret me Lul Baven dhe Alibashen.

       2. G
        Gjergji

        Temen e semes sa mire i di ky Kreshua punet e Shqiperise qe nga Gjermania. Ky di edhe kush arrestohet I pari, kush pallohet i dyti kush pjerdh i treti, hahaha. Ik ore pleher se je i qelbur e vjen ere me eurot e gjykatesve qe emerove dhe shkaterove sistemin gjyqesor. Pa merak, do te vije radha edhe ty.

        1. T
         Tin

         O Niku..ste mbaruan Ende leket e kld se

         1. h
          hena

          ky i di te gjitha ky, harroi qe u arratis ne itali si rrefugjat se skishte as permesso di soggiorno

          1. P
           Populli

           PD, sidoqe te ndahet apo te shqyhet, eshte nje grupim kriminalo-antidemokratik, i cili, ne 33 vjet te jetes se tij, ka raport me drejtesine per, te pakten, tre krime kunder njerezimit: 1997 kur u armatos vete si krah ushtarak i ushtrise kombetare shqiptare dhe genocidoi popullaten e jugut te Shqiperise; 2008 kur asgjesoi nje fshat te tere ne Gerdec; 2011 kur u armatos vete, bashke me sherbimin informativ dhe Garden e Republikes dhe genociduan 100.000 protestues ne Tirane. Ka nje raport unik Kunder Parlamentarizmit Demokratik Europian, sepse dogji ne bllok mandatet e deputeteve - nje akt qe nuk e kane bere as nazistet e Europes. Shqiperine dhe vete PD nuk e shpetojne koalicionet e Bashes apo te Berishes, por nje ringjallje e te djathtes historike te Shqiperise. Perndryshe, Shqiperia do te vazhdoje me "parashikimet" tuaja deri ne vitin 2056!

           1. K
            Koli

            Kreshnik Spathiu.

             1. P
              Pukjani

              Del tjetri dhe hedh nje hipoteze ti shikosh te tjeret si qurraviten e kercejne ne komente, komedi pa para vetem ne Shqiperi

              1. I
               Iliri

               Shume han mut ky zagari i Ed Karit, vellaut te kriminelit Vucic.

               1. N
                Noci

                Po ate tjetrin nuk na e kujtove apo ti tregon per luften e vendit te dyte e te trete se vendi i pare eshte i zene.Megjithate shpresojmë qe te ndodhe ajo qe mendoni se te pakten diku duhet te filloje ,por jo se jane burra te mire edhe ai grup i Bashes .

                1. Z
                 Zere nguli

                 Berisha ka shkuar ne te Sheqeres… po Metmuti ku futet ne te Monikes?

                 1. $
                  $antiago-@-Chil€

                  ????Fallxhori 3.0..

                  1. A
                   Alfred

                   Berisha ka nje barre me gjynahe, por edhe ti mor "kreshnik" je katandisur satelit I Edvinit! Nuk e di savi kushton Rames si satelit. Kjo varet nga volumi dhe cilesia e sherbimit ndaj pushtetit te Rames.

                   1. s
                    sorra

                    O Nik koqja. Basha me këto 5 parti nuk fitojnë as 5%.

                    1. T
                     Tiku

                     Nje pyetje per Niki -nikin:Po ty or Kreshnik i maleve a do te te kerkoje kualicion me Kuç e Zi,apo s'te ka dhene viston Arvizu????????????????????????????????????????????????? Jam i bindun se me pjesmarrjen tande diçka ka me u ndryshue,o Hej o hej o hej!Ja ke dhi edhe Ilir Demalis dhe Genc Burimit or Niki -Niki si haleista nga bota e huej.

                    2. R
                     Realiteti paralel

                     Ah te pshurrsha trute mor karabush!

                     1. J
                      Jorgaqi per Vorio Epirin heroik....

                      Me Saliun ne kualicion per nje fitore madheshtore me 14 Maj dhe ne zgjedhjet e tjera ne vijim....per nje Qeveri te PD.....ne partneritet me greket e Vorio Epirit....per te cuar me perpara ceshtjen e Autonomise....se Vorio Epirit...te lashte grek....deri ne bashkimin perfundimtare me Heladhen heroike.....perndryshe revolucion....te marshojm ne tokat tona greke te Vorio Epirit....per clirimin perfundimtare nga zgjedha e qelbur....arnauto-turke......

                      1. B
                       Ben

                       Nuk keni te tjere njerez per te bere analiza ju ne Shqiperi qe merreni vetem me kete Loqen qe Ben sikur di shume dhe flet nga bytha? Duket qe nuk ka ndonje pune ne perendim por nuk ka problem per median Shqiptare qe thashthemet I quan lajme apo analiza.

                       1. B
                        Bardha

                        Ha mut O ldiot laraske se do rritesh prap Basha i humorit do behet bisht (yll)

                        1. D
                         Dino

                         Dash Shehi me ne fund pas 32 vitesh duhet te japi ndihmesen e tij nese eshte me perendimin. Ai si me i vjeter, duhet te bashkoje ato pjese te opozites properendimore e te futen e zgjedhje, te behen fajtor. Alibeaj i vetem nuk ka çfar ben me shume. Ate po e tradheton edhe Basha i cili eshte ne nje loje te ndyre me Berishen. Kjo eshte e verteta. Edhe Shpetim Idrizi keshtu duhet te kontribuoje.

                         1. X
                          XJI BU

                          Po pse akoma keni shprese se Birisha do fitoj zgjedhjet me 14 Major?????Ndajeni mendjen , mos u lodhni duke bere llogaritjet se jo vetem te ndare, keshtu sic eshte katandisur PD ne disa parcela qe e shkatrroj Salehi per interesa personale ,per te mbrojtur nga nongrada per korrupsion e shkatrrim te demokracise , por edhe te bashkuar te jene ato si parti nuk kane ide ,nuk frymezojne me pasi populli ne shumice eshte kunder kesaj figure per maskaralliqet dhe mashtrimet qe i kane bere popullit duke i marre gjithcka .

                          1. C
                           Cup frroku

                           Ky kreshniku asht kokrra legenit e ka ranger da vjet me berisha ne diresti tesh u ba refugjat e han muto kundra atij se i dha karité legen burr le per te mbete niri i flliqur phu rrac e keqe turp te kesh

                           1. K
                            Kreshniku i drejte

                            Ke mbete ti me ngjelen llumi i opionisteve ma turp asht per ata qe ju intervistojne njerez me dy ftyra

                            1. B
                             Bozhigradi

                             Sa mire duhet t'i vije Kreshnik Euros kur lexon komentet e mesiperme per te! Je shume me poshte se shqiptari normal, o Kreshnik, kur vjen puna per te thene te verteten!

                             Lini një Përgjigje