Edi Rama: Jam mik i Sorosit dhe Erdoganit njëherësh, jam shembull i veçantë

28 Janar 2023, 11:33Politika TEMA

Edi Rama: Jam mik i Sorosit dhe Erdoganit njëherësh, jam shembull i

Në një intervistë për median malazeze, A Plus TV, kryeministri Edi Rama është shprehur se bota po jeton në kohë të vështira, por përtej kësaj, është shprehur optimist sepse thotë se ka lajme të rëndësishme që vijnë nga Ballkani Perëndimor. Për kreun e qeverisë, Ballkani perëndimor ka një pozicion në arenën ndërkombëtare më të vlerësuar, duke theksuar se po punohet shumë fortë që ky rajon të mos jetë një vatër konfliktesh.

 “Nuk do të jetë kurrë e lehtë dhe nuk pres që të bëhet më e lehtë. Mendoj se të gjithë duhet të përgatitemi për faktin se do të bëhet më e vështirë, sepse gjërat po ndërlikohen gjithnjë e më shumë në çdo front... Duhet të punojmë me zell, të përpiqemi të punojmë edhe më shumë, të mos humbasim besimin, jo për të vazhduar prej nga erdhëm. Ballkani, Ballkani Perëndimor nuk ka qenë kurrë në pozicion luftarak”, tha Rama.

Rama foli edhe për problemin e Kosovës, marrëveshjen e propozuar franko-gjermane mes Beogradit dhe Prishtinës si edhe marrëdhënien e tij me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Ai tha se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, po ecën, ngadalë, por po bën përparim.

E ndoqa deklaratën e fundit të presidentit Vuçiq nga Davos dhe mendoj se ishte mjaft e respektueshme duke pasur parasysh mënyrën se si ai shprehu nevojën për të ecur përpara. Sigurisht, në mënyrën e tij karakteristike shumë të veçantë të komunikimit, por tregoi respekt.

Ka edhe shumë sulme mes Presidentit të Serbisë dhe Kryeministrit të Kosovës, të cilat ndonjëherë janë edhe më të rënda. Imagjinoni nëse të gjithë do të shihnin vetëm bardh e zi dhe nëse të gjithë do të mbanin pozicionet e tyre dhe nëse askush nuk do të fliste me askënd. Gjërat nuk ishin më mirë. Pra, është gjithmonë më mirë të bisedoni me njerëzit, të përpiqeni të kuptoni arsyet, të paraqisni argumentet tuaja. 

Presidenti Vuçiç dhe unë kemi gjithmonë qëndrime shumë të forta, pikëpamje krejtësisht të ndryshme për çështjen e Kosovës, të cilën ai e quan Kosovë dhe Metohi. Për mua është shteti i lirë, demokratik, sovran i Kosovës. Mirëpo, nëse situata është e tillë për momentin, mendoj se ndërkohë gjërat, po përparojnë, gjërat po ndryshojnë. Gjërat po ecin në drejtimin e duhur. Ngadalë, por ata po lëvizin. Dikur nuk kishim komunikim dhe ishte e pamundur të imagjinohej që serbët dhe shqiptarët të ishin në të njëjtën tryezë. Pra, do të marrë kohë, do të marrë kohë, por kjo është në rregull”, komentoi Rama.

Rama e cilësoi veten si një politikan të veçantë në rajon dhe për të mbështetur këtë ide të tij dha edhe një shembull.

Unë jam për shembull, një mik shumë i mirë i Xhorx Soros dhe Rexhep Tajip Erdogan, dhe ky është një nivel edhe më i lartë konflikti, le të themi është një duel global”, tha kryeministri.

Biseda u mbyll me një temë krejtësisht apolitike.

“Mali i Zi është i vogël, por është vend i artistëve të mëdhenj. Njëri prej tyre ishte shoku im shumë i dashur nga Tuzi, Leo Dokaj. Ai u nda nga jeta, por ruaj kujtime të mrekullueshme për të dhe falë tij e njoh më mirë skenën e artit malazez dhe historinë e tij të artit, që është e pabesueshme, vërtet e pabesueshme”, përfundoi Rama.

Rama foli edhe për projektin Open Balkan, tema ekonomike që lidhen me bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe Malit të Zi si dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor. 

67 Komente

 1. P
  Patjeter z.KM . Vetem Medalja te mungon !

  Nuk merret me Drejtesine qe eshte nji Bordello Kriminale por me Lavdite Personale !

  1. b
   ben.

   Po ky legeni , nuk e paska vrare veten, nderkohe qe FBI e kerkon me fotogarfi neper deshmimtare??? Llumi i shqiperise dhe botes mbare.

   1. K
    Kurrizi I dushkut

    Beni të lexojë shumë në komente dhe të vlersoj se me sa kuptojë je njeri I përgatitur porë nukë kuptojë dotë gjykimin tënd që është ekstremisht i një anshëm dhe kjo e ulë shumë nivelin tënd.

    1. F
     Fener Zizi

     Ben, a ta Fus pak mren, Ne komente he gjithmon i pari, Dhe pse nga Trut je Rrot Kari.

     1. B
      Ben.

      Ty qe je i dyti, ti çoj bolet te fyti.

      1. Roberto

       Hahahhaaaa ????

       1. A
        Alex

        Po cfar miqsh i ke ti more i mbaruar. Ti je zari atyre.

       2. T
        Tanguli

        Ty fener ndricues tu dhimbse kryeministri?po Nuk te doli beni mer edhe kollodokun e zisit time.

       3. X
        XX

        Njerezit nuk vlersohen nga dija po nga zemra. Benit nuk i mjafton ti kundershtoje apo inorizoje kundershtaret. Ky i do te vdekur. Tipar i njeriut te lig.

       4. r
        rama me 100 surrate

        Ne cfardo krevati shtrihet per karieren,si me islamistin diktator erdogan,me sorosi,obama,tramp ehu dhe sa te tjere sipas interesit te momentit.

        1. Vjosa.al

         Zoti Kryeminister, pertej mburrjeve te tipi ''doni me per Belulin'', pertej miqesive personale me lidere evropiane e rajonale, perfshire ''vellain Vucic'',pertej slloganeve si Ballkan i Hapur, pertej teorive se rendesi ka qe po ''bisedohet'' se keshtu shkohet atje ku duhet, ne thuaj pak me hapur se c'mendim ke per Zajednicen serbe qe po i imponohet Kosoves nga Brukseli dhe, per fat te keq edhe nga Washingtoni, cfare po ben ti qe t'i kundervihesh aksionit te kombinuar dhe te orkestruar, brenda dhe jashte Kosoves, perfshire edhe Shqiperine, per te lincuar Albin Kurtin qe po i reziston Zajednices; a ke folur dhe nderhyre tek miqte dhe vellezerit e tu per tju kerkuar spjegime se perse e trajtojne Kosoven si province serbe dhe perse kane harruar se perse Perendimi nderhyri atje me bombardime dhe tani vrapojne kush e kush me pare te kenaqin Kasapin e Ballkanit qe nuk pushon aktet per destabilizimin e Kosoves duke qendruar krah per krah me Kasapin Rus te Evropes qe po masakron Ukrainen dhe mbi te gjitha se perse e kane vene kryeministrin e Kosoves ne qoshen e ringur dhe e godasin nga te gjitha anet qe te flaki peshqirin, te dorezohet, te dorehiqet dhe ndofta edhe te pranoje te deligjitimoje pavaresine e shtetit te Kosoves nepermjet Zajednices qe ne fakt eshte coptimi i integritetit teritorial te saj, si nje faze paraprake e ngrirjes se pavaresise se saj dhe kthimin e saj ne statusin e nje province serbe. Nese nuk je ne krah te tij ne keto caste kruciale, nese nuk ke deshire apo vullnet dhe nese nuk ke takat te nderhysh tek ''miqte''' e tu te reklamuar per ta ndaluar kete nderkallje te paprecedent kunder nje vendi qe ata vete e njohin si te pavarur, athere nuk na duhen miqte e tu, mbaji ata per vete, priti, percilli dhe perqafoji ne shtepine tende dhe zderhallu me ta per qejfin tend kudo neper bote, por te lutem mos na shit te trasha neper medja brenda e jashte vendit. A ke reflektuar se perse Washingtoni ka nderruar krah dhe eshte renditur me lobet proserbe evropiane qe bejne ligjin ne Bruksel dhe qe e kane detyruar Kosoven te zvarritet neper tavolinat e bisedimeve qe, prej mese 10 vjetesh, jo vetem nuk kane cuar ne vendosjen e marrdhenjeve dhe njohjeve reciproke Kosove - Serbi, por qe nepermjet dhjetra marreveshjeve te detyruara e kane coptuar dhe kufizuar legjimitetin e shtetit te kosoves dhe vete pavaresine e saj. A e ke puetur veten se perse nga Shqiperia, nga pozita dhe nga opozita, derdhen qindra mijera dollare ne Washington per lobime partiake dhe asnje cent per te krijuar nje lob permanent proshqiptar e prokosovar ne Kongresin Amerikan dhe ne Shtepine e Bardhe taman ne nje kohe qe po shihet qartazi se atje fryjne po ato erera proserbe si edhe ne Bruksel, taman ne nje kohe kur Kosova dhe qeveria e saj sulmohet nga te gjitha anet qe te pranoje marreveshje kunder interesave te veta strategjike dhe kruciale, perfshire Zajednicen qe copeton Kosoven. Te pakten ne keto kohe shume te veshtira, Kosova, qeveria e saj dhe kryeministri i saj Albin Kurti, te ndjejne se Shqiperia dhe qeveria e saj eshte ne krah te qendreses se tyre per ti rezistuar ketij agresioni diplomatik te pashembull, shoqeruar me kercenime dhe denigrime te uleta deri ne injorime te autoritetit te kryeministrit me nje zhargon rrugaceror, jo vetem nga figurat zyrtare te BE-se, por edhe nga te derguarit e posacem te Washingtonit qe deklaron se Zajednica do te behet, do apo nuk do Albin Kurti, qe nenkupton se do te perdore autoritetin dhe fuqine e Amerikes per ta rrezuar ate. vetem per te kenaqur Serbine, qe eshte vellai dhe krahu i armatosur i interesave ruse ne Ballkan dhe ne Rajonin rreth e perqark tij. Per keto imperativa mbarekombetare duhet te reflektosh zoti kyeminister i Shqiperise dhe te angazhohesh teresisht te neutralizosh efeketet e ketij sulmi ndaj pavaresise se Kosoves qe cenon seriozosht edhe interesat strategjike te Shqiperise. Perndryshe, edhe nese ti personalisht nuk je pjese e heshtur e ketij plani djallezor kunder Kosoves, do te mvbahesh mend ne histori si nje kryeminister shqiptar qe ndenji duarkryq kur cenohej vete thelbi i pavaresise dhe integritetit teritorial te saj dhe sillej neper bote duke brockollisur te trasha per miqte e tij nderkombetare dhe Ballkanin e Hapur ne marreveshje dhe ne ujdi te plote me armikun aktual me te rrezikshem te shqiptareve, sivellain Vucic.

         1. A
          Atdheu

          Shume ke goditur ne shenje Vjosa Al,ai Nuk ka kohe e pagesa per te miren e kosoves por per Serbine.

        2. r
         rama me 100 surrate

         Ne cfardo krevati shtrihet per karieren,si me islamistin diktator erdogan,me sorosi,obama,tramp ehu dhe sa te tjere sipas interesit te momentit.

         1. r
          rama me 100 surrate

          Ne cfardo krevati shtrihet per karieren,si me islamistin diktator erdogan,me sorosi,obama,tramp ehu dhe sa te tjere sipas interesit te momentit.

          1. r
           rama me 100 surrate

           Ne cfardo krevati shtrihet per karieren,si me islamistin diktator erdogan,me sorosi,obama,tramp ehu dhe sa te tjere sipas interesit te momentit.

           1. r
            rama me 100 surrate

            Ne cfardo krevati shtrihet per karieren,si me islamistin diktator erdogan,me sorosi,obama,tramp ehu dhe sa te tjere sipas interesit te momentit.

            1. r
             rama me 100 surrate

             Ne cfardo krevati shtrihet per karieren,si me islamistin diktator erdogan,me sorosi,obama,tramp ehu dhe sa te tjere sipas interesit te momentit.

             1. r
              rama me 100 surrate

              Ne cfardo krevati shtrihet per karieren,si me islamistin diktator erdogan,me sorosi,obama,tramp ehu dhe sa te tjere sipas interesit te momentit.

              1. r
               rama me 100 surrate

               Ne cfardo krevati shtrihet per karieren,si me islamistin diktator erdogan,me sorosi,obama,tramp ehu dhe sa te tjere sipas interesit te momentit.

               1. r
                rama me 100 surrate

                Ne cfardo krevati shtrihet per karieren,si me islamistin diktator erdogan,me sorosi,obama,tramp ehu dhe sa te tjere sipas interesit te momentit.

                1. M
                 Mondi

                 O ti qe perserit 100 here traplliqet e tua, politika eshte interes po ti si trap qe je nuk ke nga ta kuptosh.Ajo qe nuk kuptoj une eshte pse mundohesh kaq shume te na tregosh sa trap je.

                 1. ¿?

                  Mondi, dakord, politika eshte interes, po i kujt? Personal i atij qe eshte ne krye (qofte edhe rastesisht), apo i popllit?

                 2. V
                  Vllai Rames

                  O Rame, na çave Ramën!

                2. T
                 Trimi

                 Mik me Erdomutin kriminel dhe diktator. Tani duan te na hapin shkolla turke. Plehra

                 1. B
                  Buda

                  Edi Rama eshte politikan klasi ne nje vend me plehra fisnore dhe diktatoriale.

                  1. ¿?

                   Fiks fare, politikan i klasit me te ulet te mundshem, edhe pak bytheqire.

                  2. D
                   Denis

                   Shkollat turke kane qene dhe do te jene. Por me mire shkolla turke sesa te na servirin buburreca dhe krimba si ushqim. Ashtu sic po ja servir qytetareve te vet BE-ja.Dhe shume shpejt si kusht per te hyre ne BE per Shqiperine do te jete dhe e hëngmja e merimangave,buburrecave dhe krimbave si kusht per te hyre ne BE.Dhe i pari do te jeshe ti qe do ti provosh me sa duket.

                  3. G
                   Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

                   M...njeri, k...tjetri!

                   1. K
                    Kujtim

                    Edi, lider vizionar dhe mik mjaft i mire me te gjithe te tjeret

                    1. S
                     Sueda

                     Leri te flasin keto negativet se ne e dime kush eshte Edi,cfare njeriu me vlera

                     1. E
                      Eni

                      Jeni shembull Edi,qe cdokush duhet te respektohet dhe vlersohet!

                      1. V
                       Vk

                       Ulu o ulu me kembe ne toke o lum miku.

                       1. A
                        Ani

                        Te paturit miq sdo te thot qe je i implikuar

                        1. E
                         Eno

                         Te gjithe e dim qe kudo qe shkon te nderojn e rrespekyojn eshte mjaft normale te keq miq

                         1. T
                          Teo

                          Dhe pse ke shume miq politikan je krejt i vecant nga ato zoti rama respekte

                          1. D
                           Dea

                           Perderisa vetem te mira i sjell vendit ton mik i kujt te doj te jet

                           1. G
                            Goni

                            E vlersoj faktin qe esht i sinqert e mban mardhenie te mira me kedo

                            1. K
                             Kevi

                             Vetem te mira i ka sjell shqipris

                             1. K
                              Klimax

                              Sigurisht shëmbull je, por si kryeministri i vendit me korrupsionin më të lartë në Europë, i vendit më të varfër në Europë, i vendit me kriminalitetin më të lartë në Europë, i vendit me emigracionin më të lartë në Europë, i vendit me numrin më të lartë të azilkërkuesve në Europë, i vendit me trafikimin më të lartë të drogës në Europë! E kuptove more miku dhe aleati i diktatorit islamik Erdogan?

                              1. T
                               Toni

                               Me Sorosin je më shumë se mik. Mjafton të shikosh sa shumë ngjan Zaho me Aleks Soros.

                               1. Q
                                Qytetari

                                Edi Rama edhe kur të largohet nga politika besohet nga viti 2034, pasi do bëhet dhe president, do të mbahet mënd gjatë si lideri më vizionar që ka patur Shqipëria. Vetëm një moment krahasojeni me shpellarin Sali Shiqere Viçidolin për të kuptuar diferencën. Jo vetëm e bëri të njohur Shqipërinë anekand botës por të nderon me kulturën e gjëra që ka me gjuhët e huaja që komunikon, me ndryshimin që i ka bërë Shqipërisë gjatë qeverisjes së tij. Kujtoni një moment kohën kur Sali gomari fliste me të huaj duke gajasur dynjanë. Edhe shqip Saliu nuk kuptohet. Jetë të gjatë e shëndet paç Esi Rama.

                                1. p
                                 pretorian.

                                 Nuk eshte krenari me qene mik personal i Sorosit. Ai thote mik personal i Sorosit, por ne fakt eshte nje nga ata te armatave te Sorosit, te cilet ky i fundit, i ka rritur, mbajtur, subvencionuar politikisht dhe financiarisht, ne sherbim te idese dhe qellimeve te tij. Sorosi, ky manipulator, pasuria e te cilit eshte bazuar e gjitha ne manipulimin e Burses, ne nje loje tejet te pandershme, ky adhurues i nazizmit, partizan i rrezimit te paligjshem te shume qeverive nepermjet ONG te tij, per ti kthyer pastaj ne vegla te filozofise se tij, filozofi e cila sot perkon me globalizmin, qeverisjen globale, skllaverimin modern te njerezimit nga nje grusht oligarkesh si puna e Sorosit dhe çifute po si puna e Sorosit. Sorosi dhe pjellat e tij ONG kudo, jane armatat e para kunder sovranitetit te nje shteti, kunder kultures dhe traditave kombetare te nje shteti, kunder lirise dhe besimit fetar, si dhe perhapes, sponsorizues dhe propagandues i transgender, LBGTQ . Soros eshte pushtim akoma me i zi se pushtimi ushtarak. Nuk eshte krenari te jesh mik i Sorosit, krenari eshte te jesh mik i popullit dhe i vendit tend, i lirise dhe sovranitetit te tij. Sorosi dhe ideologjia e tij, si nxenes i Karl Popper, eshte fatkeqesi dhe kete fatkeqesi e shikoni sot ne Europe, ne nje Europe te nxire nga emigracioni i zi, ne nje Europe qe u kthye ne banje publike afrikane dhe qe nuk kishte guxim dhe moral te reagonte edhe kur u perdhunoheshin vajzat, grate apo nenat e tyre. Ne Shqiperi, futja dhe propagandimi i Sorosit, eshte nje fatkeqesi shume e madhe. Sot ketu ka shume syresh, qe kane mbaruar shkolla me paret e Sorosit, apo dhe jane pasuruar, qe kane hypur ne hierarkine e pushtetit dhe partive. Rama, ne vehtvete eshte fatkeqesi e vogel, krahasuar me plehra si Veliaj, apo Kelliçi, apo Salianji etj. Gjithsesi kthehet ne nje fatkeqesi te madhe kur flet per Sorosin, kete plehre te njerezimit. Shume te rinj jane te indoktrinuar dhe influencuar nga Sorosi dhe paret e tij, apo hane buke nga fondacioni i tij dhe keta jane rrezik akoma me i madh per Shqiperine. Shqiperia ti mbijetoj katrahures qe po ndodh ne bote, eshte mire te shmang Sorosin dhe filozofine e tij, te shmang njerezit e Sorosit, te shmang ONG-te e tij dhe ti kthehet sovranitetit, tradites dhe kultures se saj kombetare, per ta mbajtur Shqiperine te paster, pa LGBTQ, pa e bere ate han me shume porta per globalizmin dhe filozofine e shkerrdhyer te Sorosit.

                                 1. A
                                  Aleks

                                  Pretorian Ideologjine e shkerdhyer naziste u sfilite duke e perhapur neper "panaire" dhe televizore. Per te miren e Shqiperise e ben?

                                  1. p
                                   pretorian.

                                   @ Aleks. Shqiptaret nuk kane nevoje te dine se ke ka mik Edi Rama, por kane nevoje te dine se ke kane vertete mik shqiptaret. Soros eshte mik personal i Rames por aspak i popullit shqiptar dhe i Shqiperise. Ideologjia naziste nuk eshte pjese e background-it tim ne asnje aspekt. Miku i kryeministrit, Soros eshte simpatizant i nazizmit, i akuzuar dhe ne vendin e tij te lindjes Hungari dhe i shpallur person i padeshirueshem atje. Nuk eshte aspak krenari te jesh mik personal i Sorosit, ketij satani, ketij kabalisti, filantrop te se keqes. Sorosi dhe çifutet e tjere globaliste jane sot perkrahes, nxites, sponsorizues, furnizues te nazizmit. Shiko Ukrainen dhe do shikosh nje dobiç çifut te Sorosit, qe eshte bashke me naziztet banderite te Ukraines duke luftuar kunder Rusise.

                                 2. F
                                  FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

                                  Pas 30 Vjetesh, gjerat jan shkoQItur Arxhides kembet Fazlliqi ka NGRITUR! Edhe per Moniken ka shume HISTORI Qe ska ngel goMar pa e shkerdhy dhe QI! Dime shume gjera per Sllobodanken LIRI Tere amerikOnet e Rezart Taci ka QII Dime dhe per EDvinin me shoket ndan GRATË ne emer te allahut e ben per URATË! Dhe tani se fundi si ndjekes i SALISE Si nudist- shkerdhyer nga kreret e F B I -së

                                  1. d
                                   durrsaku

                                   O Fazlliq -q, si se pake degjuar nga Merua historine e gruas se Rames, e vellait te Rames,Gregut, apo e di por s'te vjen mire ta thuash.

                                  2. U
                                   Universi shprsa ime

                                   Shëmbulli I idiotsis 1.97m komplet Mish me 2 sy. Bojaxhiu jep mënd për hallet e të tjerve . Paguajn gazetar me pytje - pergjigje të parapërgatitura dhe asnji pyetje konkrete? Të pafsha në usa te 5 dritaret.

                                   1. M
                                    Mondi

                                    I hengsh te gjatiin sic ja ke ngrene deri tani dhe te ka pelqyer.Jo me kot vetem ate I permend ne komente.

                                   2. L
                                    Loni

                                    Dea, Kea, Goni, Poni e moret rrogen mo cuna?

                                    1. D
                                     Dori

                                     Jeni me i miri prandaj populli ju do

                                     1. S
                                      Soni

                                      Je shembulli me i mire

                                      1. R
                                       Ricardo

                                       Shume gjera pozitive ka sjelle ne arenen nderkombetare dhe dalngadale po e nderton Shqiperine ne drejtimin e duhur !Vetem nje pakice e vogel e shohin me mosbesim ! Lider ne kohen e duhur !

                                       1. N
                                        Noke

                                        EDI RAMA i paarritshem si njeri dhe politikan jo vetem Shqiperise po tere botes rralle i vijne drejtues te tille qe per tekat e tyre jane gati per lufte mes popujsh

                                        1. l
                                         lili

                                         Po shume more qe eshte mik me te gjithe o kara cmutin keni ju

                                         1. i
                                          ilir

                                          Ska me mire sesa te kesh miq sot....shume mire qe i ka shok

                                          1. r
                                           rejnord

                                           keta as se dine se cfare eshte ihere

                                           1. p
                                            prokurori

                                            Sejcili nga ne ka mendimet,opinijonet personale për ndodhi,fenomene të ndryshme,për individë të ndryshëm,qofshin këta politikanë,filozofë a lidera partish a shteti. Pa u futur thellë në vorbullën e vlerësimit për ta unë Edi Ramën do e veçoja vetëm për një fakt. Askush si ai ndër këto njëqind vjetët e fundit,s’e ka bërë me kaq elegancë,thjeshtësi dhe mjeshtëri. Ai korektoji figurën e Shqipërisë në arenën ndërkombëtare duke nxjerë në pah,ato vlera reale pozitive,që kemi ne si komb.E kjo s’është pak. Asnjë nuk është i përkryer plotësisht.

                                            1. F
                                             Fadil

                                             Shume i vecante. Je diskredituar me "miqesine" e fundit...Po shqiptaret aq tru kane te mendojne meqe s'je i denuar ne US je ok...nuk e dine qe nuk bejne gjyq per kryeministrat (aq me teper ne detyre) amerikanet por i largojne me mosbesim si te kane larguar ty. Udheton kryeministri ne US per nje ndeshje. Yt ate ta la trashegim Shqiperine?!

                                             1. L
                                              Landi

                                              Pse u rri larg gazetareve ky? Nga se ka frike qe intervistohet nga lepurushet?!

                                              1. N
                                               Nandi

                                               Diplomacia e Edi Rames e beri shqiperine te ngrihet aty ku eshte sot...kelyshet e Salih Ram Berishes lefin nga marazi se e shofin ndryshimin e Edi Rames nga maloku i trashe i Vucidolit

                                               1. L
                                                Linda ekonomistja” hajdute me 3-4 burra

                                                Edi Rahhma is a joke for human being , the way he talk’s makes me sick to my stomach. The man why grew up with no car, no microwave, no lights most of the time like every paeon Albanian men! Dhe tani my gjeniu plehra e perfaqsimit te nje kombi pa largpamje , multiracial, apo Norma njerzore , si ERahhma na del ne I zgjuari I te zgjuarve? lol this is plain delusional behavior for everyone literally for a PM title. Por kjo eshte normals sepse eshte vendi me I prapambetur ne cdo drejtim me perjashtim te kurvat e, hajdutve qe ska e asnje vision irigjinal te tyre por slane asnje kopje te vendeve te ndryshme pa kopjuar ! Dhe vendi qe pothuajse nuk existon ne hart. Dhe ky pi’s I gjate si shkop I trashe hale byth mut Edi te krahasohet si me inteligjti I botes. Ky mesues vizatimi qe sberi asnje vizatim , ky basketbollist qe sberi asnje kosh te mbahej mend ne sport, ky politikan jokester qe sberi asnje politik ne favor te shqiprise por ne favor te tij dhe vetem te tij. Tani do te matet me USA intelligence wow can’t wait to see the results. Jam kurioz te shihja n.q.s i ka mbushur keto ditet e fundit brakushet me mut. FBI FBI shko be interviste atje dhe shko ne kuvend atje ku paguhesh shko si burre ti hale shqiptare

                                                1. D
                                                 Detari

                                                 e thote hapur fare ramazoni se eshte armik, harroi te permendi dhe serbin. ramollari eshte serboturk anti-arberor

                                                 1. D
                                                  Davidi

                                                  Double penetration.

                                                  1. a
                                                   alphade

                                                   Klimax. Te gjitha ato qe thua nuk i hiqet presja ….! Ke renditur drejt pasojat por nuk na thua shkaqet : I duhet prere koka medu- zes shqiptare qe ne gjuhen moderne quhet Mafia Shqiptare me ne krye kryebanditet binomi Berisha-Meta ! Pa likuiduar keto dy koka mos kerkoni Rend dhe sundim te Ligjit ne Shqiperi ?! Do te keni gjithemone krim te organizuar, sfidim te shtetit dhe ligjeve te saj, Anarkizem Bakunist , bajrak- tarizem sui generis, rremuje, zhurme, zallamahi- …….! Shqiptaret duhet t’a kuptojne kete ! Vetem po te lexosh dekla- tat e sotme te Berishesh , shqiptaret, shteti shqiptar I thencin duke qene se s’ka kellqe vete por mbahet me slloganet peseritese te 100 vjet me pare te Nolit,Konices,Mit’ hatit etj. le t’i beje thirrje Amerikes se Shqi- ria rrezikohet nga nje El Capone I shek.21 me emrin SALI dhe mbiemrin e shumte: Berishovici, Karaxhic, milloshevic, ufbash, me 100 flamure spiuni te fshehur neper xhepat e tij te spiunazhit ,,,,,,, Duhen vetem 200 marinsa amerikane qe te kryejne detyren e tyre kunder nje grusht horrash, aventurresh , mafiozesh, terroris- tes islamiste, issiste …..! Sali Berisha dhe Ilir Meta duhet te ekstradohet ne SHBA , ndryshe Shqiperia nuk do te gjeje kurre qetesi e begati !

                                                   1. R
                                                    Ripi

                                                    Si i doli boja Rip Tip Tapit. Merua me siguri do ta ket lexuar librin per femije.

                                                    1. L
                                                     Loni sionisti

                                                     Zoti Kryeminister, Fëmijë, kemi luajtur lojen tresh detyrim me percaktim... Kush e mendonte se brenda saj ka dhe një kuptim filozofik... Cila nga miqesite asht detyrim me percaktim: njera, te dyja apo asnjera...

                                                     1. K
                                                      Korcari1

                                                      Sorrosi nuk ka miq,ka vetem sherbetore dhe the punesuar.Ta ngresh vetem ne nivelin e Elites 2% eshte nje fryrje e madhe.E thene ndryshe je nje pastruse dhembesh per ata njerez te pashpirt si Sorrosi me shoke.

                                                      Lini një Përgjigje