Jorida Tabaku: Shqiptarët duhet ta dinë se çfarë ka ndodhur mes Ramës e agjentit të FBI-së

28 Janar 2023, 11:08Politika TEMA

Jorida Tabaku: Shqiptarët duhet ta dinë se çfarë ka

Deputetja demokrate Jorida Tabaku, kërkon transparencë për çështjen e ish-zyrtarit të FBI.

“Buza që flet të vërtetën, qëndron përgjithmonë, kurse gjuha që gënjen vetëm për pak kohë.” (Proverbat 12;19)

Për mbi katër vjet, shqiptarët janë helmuar nga mashtrimi se Partia Demokratike është financuar nga rublat ruse.

Një njollë e lëshuar nga gojët dashakeqe dhe e gatuar në zyrat e kryeministrisë që nuk kanë lënë shpifje pa drejtuar karshi nesh.

Shqiptarët kanë nevojë të dinë kush, si dhe çfraë ka ndodhur mes Ramës dhe agjentit të FBI paguar nga rusët?!

Duan të dinë se si oligarku Putinit përfitoi status investitorit strategjik menjëherë pasi u fut në listën e zezë të SHBA?

Shqiptarët duan transparencë për çfarë ka ndodhur me koncesionet që u jepen oligarkëve rus ndërsa paguhen para korrupsioni për të sulmuar PD”, shkruan ajo.

31 Komente

 1. P
  Pa vlere

  Ku e di ti cfare duan shqiptaret Duan thjesht te ikin dhe mos shoqhin fytyrat tuaja bajate. O Bajgë! Dhe si nuk vute mend dhe te mos fliani ne emer te gjithe Shqiptareve! Individ Rural! Edhe Enveri te pakten thoshte Populli, po jo Shqiptaret, qe jane kudo ne bote! Idiote!

  1. Z
   Zagali

   Shko moj pirdhu,se nuk ta shohim dot surrati qe ma ke si kulaç me mjell miseri. Zhduku. Pise femer.

   1. K
    Kilman

    Une dua ta di me ke i ke tre gocat, se burrin ta dime qe i punon motori vetem me uje te ngrohet.

  2. B
   BALONA TABAKU HAAA

   Femer idiote cfare ka ndoshur ? Nje funksionar ka takuar te zgjedhurit e Shqiperise Bosnie Austri haaa cfare opozite

   1. R
    Referendum per arrestimin e koleres sali

    rublat kerkoja saliut se luli e genjeu dhe nuk i dha asnje kacidhe.deri shqipot mburreshin se kishin nje mik te fbis,sot qe ai doli mashtrus(kush nuk po i mashtron shqipot e zgjuar) sot te gjithe kane futur koken si struci dhe kane turp nga amerikani.edhe taku na tregonte prralla me fbi

    1. S
     Shaqo

     Vetem kjo shqiptarka pe Tirone nuk ka merr vesh lidhjen e Rames me agjentin e FBI, se nuk ka ngelur shqiptar ane e kend botes pa e degjuar ne shqip e anglisht se cfare ka ndodhur. Epo, tironsit mund te jene e jane edhe shkencetare, por kurrrrrre nuk behen dot politikane, sepse jane dallkauke politike. Nuk eshte faj, eshte paaftesi

     1. k
      ka ka ka kakakakakaa Lajme nga Koteci

      Kaloj dhe nji jave me Shpifjen e re . Cfar ka menduar per Javen qe vjen Fabrika e Shpifjes udhehequr nga Mullah sakih Shpifaraku ! Jena ne merak si Medie sepse na duhen Klikimet e shqipcareve

      1. i
       i dituri

       O Jorinde mos ja fut pordhes kot,se si rruhet asnje shqiptari per mardheniet e Rames me amerikanet.Keto lloj gam gamesh ju sherbejne vetem ju mender pordhitikaneve

       1. S
        Shqiptaret te dhjesin ne Surrat ty moj plehr

        Shqiptaret nuk i perfaqsoni kurr ju Banda e Shkerdhatave te Politikes ,ardhur ne ato pozicione nga "Rastesia " apo Oxhaku i Parlamentit ,prandaj boooooooooooooll Hengret Mute te flisni ne Emer te Shqiptareve .

        1. L
         Li

         Po prit o lareskë kan hetuar të tjerët Nga matan Atlantikut duam të dimë se ç’ka ndodhur jo nga ju të degjeneruarit që vuani per kauza e pafytyr Keni surrat dhe flisni ne emer të shqiptarëve Me që të dhimbsen kaq shqiptaret s’te degjuam të flisje ndonje fjal per 21 janarin apo per Gerdecin shqiptare jan dhe ata Apo s’ke këllqe para Vrasesit të partsë tate Zhduku shkure

         1. q
          qimi

          Shqiptaret e dine te verteten ,ju shqupsat dini vetem pordhet e saliut.

          1. D
           Doni

           Do dilte dhe Jorida te merrte pak vemendje e shkreta!!

           1. S
            Shqiptai

            Eshte fare e thjeshte:Merr dhe lexo Aktakuzen qe i behet zyrtarit amerikan dhe nuk eshte nevoja te besh tallva: Ne aktakuze nuk ka asgje qe e implikon Ramen me agjentin e FBI-se dhe ndaj tij nuk ka asnje shkelje te ligjeve amerikane apo te te ligjit shqiptar.Nese behet fjale per parate e dhena nga A,ato jane hetuar dhe gjurmuar nga FBI.Persa i takon zhurmes ne Tirane nga tellallet e kryetellallit neper studio,kjo do tregohet kur te perfundoje gjyqi ndaj te akuzuarit ne Amerike.Nuk eshte varka e duhur per ta nxjerre ne breg Berishen pa u lagur. Asgje nuk e shpeton ate nga krimi shteteror dhe nga bomba qe hodhi ne ere Gerrdecin.Sot Berisha,Meta,Mediu,Zeni jane afer burgut ndaj duan ti vene flaken vendit qe te shpetojne.Edhe ti ,Jonida e di kete gje por ben gjasme se nuk di

            1. F
             Fredi

             Shko mi Jorida merru me hallet e tuaja lere ceshtjen e Rames se ai eshte me i drejti ne vend

             1. A
              Armand

              Ore na rrujtet bolet me ket logjiken vari karse qe keni. Na paska pas aq fuqi Rama me kontrollu edhe FBI ne amerik

              1. O
               Oligert

               O larask e vogel ato rublat si u ben se kto punet e ekonomis i ke me qef ti

               1. A
                Ani

                Asgje ska ndodhur po ju do i te hinqni vemendjen nga saliu

                1. E
                 Eno

                 Duhet te kuptoni qe kete gje po e beni te madhe ju se amerika se ka mar fare ne konsiderat ramen pasi ai peron eshte mar ne heyim per shperdorim detyre

                 1. D
                  Deni

                  Po se ce ngateroni ramen me kto se kuptoj

                  1. E
                   Egi

                   Berisha te shofi hallet e veta

                   1. S
                    Shqipe-Free

                    o Jorida Tabaku..qe "Tabane" nuk ke ne ato qe thua.. 1-Te gjithe Amerikanet qe vijne ne Shqiperi akoma edhe nje "Karrocjere me Kostume dhe kollaro" i krekosur,sa Mberrine ne Shqiperi Mjaftone te thote:Se jame "Kongresmen","Politikane" dhe LE ME PASTAJE Dikush qe eshte Drejtues ne nje Agjensi Zbulimi apo Spiunazhi.. Do te Pritet me NDERIME dhe do ti Puthin Prapanicen e Pluhurosur apo Dhjamosur..qe te gjithe Politikanet Shqipetare sa nga e Majta dhe e Djathta... 2-Mos na Beni per "Budallenje" ju "Heronjte" e Sali Berishovicit Spiunit te UDB-s..ish.Komuniste qe kerkonte Varje ne Litare Njerez te thjeshte ne kohen kur vete Berisha Mbante Outurakun e shurres se Hysni Kapos. 3-Qe PD-ja ka paguar Para kete nuk e luan as Topi, sikur se Ilir Meta Paguan per Lobime..akoma edhe Edi Rama..edhe pa pasur Fakte ka Paguar..shkurt te gjithe Politikanet Shqipetare jane Marjoneta ,jo te nje Politikani te USA-s..por te nje "Kamarjeri t shtepise se Bardhe".. 4-Edi Rama..nuk eshte e keqja me e madhe...por shikoni Sali Berishen qe Vrete ne mese te Tiranes..dhe na Ve Flaken me Gerdecin dhe pa Harruar Damir Fazllicin ne Parlamentin Shqipetare..nje Turpe KOMBETARE.. Politikanet Shqipetare kush me shume dhe pake kane Gjynahet e tyre..por Berisha eshte Koka e se keqes Kombetare..lol

                    1. P
                     Paqesori

                     O Jori,gjobvensja,nga vila e Lalezit ,po llapatit? Merr nje cike rreze sot ,se eshte dite me diell. Femer me fytyre pa ngjyre.

                     1. I
                      I paduruari

                      Faleminderit TEMA,per fotografine e Jorides ! Po e shihja nga buzet dhe mendoja ,sa te mira i ka per manipulim . Gjynah qe i perdor per budallaleqe !?

                      1. F
                       Flor

                       Shko moj femer e poshter

                       1. T
                        Toni

                        Skeni ca i beni rames

                        1. t
                         tosi

                         O tabak more tabak tqiva motren mu n pidh mu npidh te mamit tend qe karin kafshon me dhembe o lulije o lulije , o lulije vendit ooo pidhin une ta ngroh

                         1. k
                          keli

                          Po shko moj shurre muti andej ke goje te permendesh ramen ti o te qifsha ropt

                          1. e
                           ermir

                           na e trego ti ihere se qeke me e zgjut

                           1. D
                            Demo Leshi

                            Joriçka po merret dhe me zbulim se të tjerat i ndriti. Ik moj tyryfyçkë mos na çaj [email protected], idiote dhe budallaqe. Salushin si e kemi moj Joriçkë, po Paloqen dhe të madhin Mul Noçkën?

                            1. d
                             dinjiteti

                             Po jemi dakort,,PO EDHE TE PD,,EDHE TE LSI,,A JENI JU TE GATSHEM,,,MENDOJ QE JOO,,JU KENI SHUME PER TE HAPUR???

                             1. H
                              Himarioti

                              Balon Tabake, balon Tauke! Foli edhe kjo trularaska e SHQUP-it, Tabakja ap, Tabakaja, si e ka kjo.

                              Lini një Përgjigje