VIDEO/ Prej disa ditësh i sëmurë, reagon Rama: Kujdes me flamën gripale se e hoqa vetë

30 Janar 2023, 09:28Politika TEMA
VIDEO/ Prej disa ditësh i sëmurë, reagon Rama: Kujdes me

 

Kryeministri Edi Rama është rikthyer ditën e sotme në punë, pasi prej disa ditësh ndodhej në gjendje jo të mirë shëndetësore.

Ai ka publikuar një video ku shfaqet në zyrën e tij në Kryeministri dhe tregon se ka kaluar një gjendje gripale. Pavarësisht se ishte i sëmurë, kreu i qeverisë shprehet se nuk i ka ndaluar komunikimet me skuadrën e tij dhe se premton një tjetër pako ndihme për pensionistët në pranverë.

“Fillimjavë të mbarë. Bëni kujdes me këtë flamën gripale që është vërdallë se e hoqa vetë dhe s’të bën për burrë sic thonë tironcit.

Nuk e kam ndalur komunikimin me skuadrën time, sidomos me financat për politikat e reja mbështetëse. Duke nisur nga pagat e reja minimalem, mbështetja për kategorinë e vecantë të skuadrave, mbështetja me strehim e mjekëve, ushtarakëve, policëve, paga tjetër për pensionistët. 

Na vjen mirë që pakoja e madhe ka lehtësuar ndjeshëm dhe vihet re edhe në rritje të konsumit. Pa diskutim që duhet akoma, sidomos me ata që punojnë me pagë minimale në sektorin privat”, shprehet Rama.

34 Komente

 1. L
  Luli

  Po nuk te hoqi qafe te kishe shkuar per lesh

  1. b
   ben.

   Qeka bo ene mjek shejtani, jep keshilla. Te gjithe prisnin te vriste veten, ky i fut edhe 1 gote vere dhe e ha turpin me buke. Po si thoshte karagjozi, " une nuk i shaj ata te opozites ne gjuhe te huaj", thjesht i spiunoj dhe ju bej letrat fallco per burg. Me bure legen se lind nena. Megjithse ca them dhe une barku qe polli enverin ,polli dhe edvinin dhe do pjelle prape vemje te tilla.

  2. A
   Adriatik

   Lere pakon e madhe,por me ate agjentin e FBI-se si i ke punet.Do te japesh ndonje pergjigje apo heshtja flet vet. Elektorati jote do pergjigje.

   1. s
    saliu duhet te shpallet terrorist

    i plasi trapi elektoratit,pergjigje doni ju hijenat e sali kriminelit qe te vini ne pushtet se keni 10 vjet qe bridhni rrugeve si qen zorresh dhe ju vjen zili qe keta vjedhin dhe juve nuk ju hedhin ndonje kocke,por me saliun mos te shpresoni se do vini ne pushtet.rrugeve keni per te ngordhur.

    1. t
     thirri mendjes!

     ti qenke loqe burre, qe te vjedh rama 24/7, ti rri pellet per berishen. e di sa i lumtur eshte rama kur e di qe ka njerez si ti qe i bejne propagande falas? ti qe mezi shtyn diten shahesh me tjetrin qe mezi shtyn diten, nderkohe qe rama me shoket e vete, hane biftek nga ai qe ti si njeh as emrin. rama i detyrohet shpjegim te plote elektoratit dhe popullit, ne te kundert duhet hequr sic ndodh ne cdo shtet me demokraci. boris johnson i beri dy "party" gjate shtetrrethimit te covid, e mbeti 1 vit ne komisione parlamentare. juve per dosje FBIje harroni brenda javes.

     1. m
      merr masa ose ikni nga politika te gjithe ju polit

      Mire thote ky, ne burg Rama, Sala, Meta, Basha se jane pazaret e ketyre viteve. Per 4 vjet pas termet e covid dhe lufta ne europe, shqiptaret kane humbur shume se nuk ishin ndonje shtet si Gjermania. Ka largim qytetaresh jashte vendit, krize ekonomike ku bizneset jane troke nga i madhi te i vogli, Bankat skane para, por vetem leke korrupsioni dhe droge ne kurriz te popullit. Boll me genjeshtrat mediatike per humbur gjurmet e pista qe po dalin cdo dite nga lajmet hetuese ne bote, ku keto jane te perfshire. Zhduken dhe dalin si kerpudha me helm qe hedhin ne kurriz te qytetareve.

    2. t
     titi

     O Tiku pe llastiku nuk e di ti qe te gjithë jane te blere nga Rama, qe nga Sorosi, Britania e madhe,Bashkimi Evropian dhe se fundi FBI. Mandatin tjeter, e pse jo dhe kete vit mund te bleje Kinen dhe Lindjen e mesme.

    3. R
     Referendum per arrestimin e koleres sali

     po po semure,saliu me nje qytetar trapajan qe i dinte te gjitha,te ka pare me FBI qe po te kerkonte llogari.ku i i kishte zbuluar trapajani te gjitha detajet e bisedes.

     1. S
      Satër

      Grip amerikan! Është ky nënvarianti i ri i kovidit, IBF-aj... me bark e të vjella...ësht lëngjyer!

      1. T
       T

       E kan marr ne pytje ata mjeshtrat te fbi se ska mundesi te ri ky kurv pa dal ne ekran.

       1. G
        Gabriel

        Ore, rrit rrogat, pa lëri pakot e "llokumeve".

        1. V
         Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

         Kryeminister LEGEN , HAJDUT por edhe i pa bese.

         1. "
          "BOHOTINA"

          Ben mire te gjesh keq i thone kesaj. Ca psikopat ketu siper shkruajne broçkulla. As nuk jane pare keto nga paraardhesit keqberes qe kane drejtuar vendin...

          1. c
           ceni

           Padyshim qe Ju me siguri qe keni shpetuar po ne si popull kete "flame " qe ke hequr zotrote e kemi ketu e 32 vite si popull e akoma se kemi hequr! Flama jone eshte me e keqe se Juaj-a pasi ju ia gjeni ilaçin, ndersa ne nuk mundemi dot!Dikur te kam dhene nje keshille qytetare ,leri ndertesat,rruget ,beje njeriun se te vije Salinjte e per nje ore ti perpijne te gjitha.E shikon si te jane perveshur me nje problem qe s'ke asnje lidhje vetem se ka pjerrdhur Saliu e kane dhjete dite dritaret e kazanit qe gumezhijne nga Euronews-io e deri tek Nikoll lehesi.Mos te te shkoje mendja qe je kryeminister i nje shteti sepse qytetaret te kane ikur jashte kufinjeve ,por konsideroje vehten si kryatr koperative pavaresisht se fshataret kane zbritur ne qytete !Shikoi nga niveli dhe vezhgoi nga e ecura dhe te jesh i bindur qe do te me kuptosh nga njerezit qe ecin me nje kembe ne trotuar dhe nje ne rruge dhe mendojne se jane te çale! Gjithesesi te shkuara o kryetar i koperatives me te madhe ne Europe,ku te gjitha llojet e kafsheve jane te pranishme e te mungon vetem njeriu!

           1. a
            antipatrea

            ????????????????????????????

           2. c
            cEndriFuga e felliqesirave

            Dordoleci Rama ka qene me dhimbjet e Ri-Lindjes nga sikleti i atij McGonogal sepse natyrisht nuk do ta hetoje SPAK-u i tij. Dhe nga keto dhimbje Ri-Lindje...i paska ardhur keqardhja per Pensionistet! Ja, ky ishte skenari i rradhes qe rrotulloi kaq dite cEndriFuga duke e mbajtur Ramen mbyll me ilace kunder depresionit e ankthit.

            1. K
             Kryehipokrit

             Cfare hiporizie shprehja "Kujdes me flamen gripale!"...

             1. E
              Enea

              Tani qe ka dale ne video per te na bindur qe ka qene i semure, po filloj ta besoj edhe ate plakun e cmendur qe vertete mund ta kete marre FBI kete kryeministrin tone

              1. T
               Taulant

               Jo jo e moren UFO-t hahahaha

              2. E
               Enea

               Tani qe ka dale ne video per te na bindur qe ka qene i semure, po filloj ta besoj edhe ate plakun e cmendur qe vertete mund ta kete marre FBI kete kryeministrin tone

               1. O
                O lleshi

                Ne gezime mbas kesaj here Nga ENVER HOXHA DERI TEK EDVIN RAMA SA POSHT KAN RENE KOMUNISTAT SHQIPTAR NUK ZGJODHET NJE TE HAJRIT JO SHOFT FARA TE GJITHEVE

                1. s
                 sali bolleku per familjen e tij

                 o leshi,e gjetem nje komunist te mire qe quhej sali,po mut muti doli edhe ai.

                2. J
                 Joni

                 Si gjithmone duke menduar per popullin e tij ,respekte Edi

                 1. S
                  Siera

                  Ne cdo moment kryeministri yne mendon per ne e kete po e shohim tek vendimet qe merr

                  1. A
                   Ardi

                   Pakon e madhe ja keni dhene te gjitheve e per kete jeni per tu vleresuar

                   1. i
                    ildi

                    pako e madhe ka qene vertete shume lehtesuese per te gjithe ata kategori qytetaresh qe e perfituan

                    1. F
                     Fredi

                     I urojm sherim sa me te shpejt

                     1. O
                      Odi

                      E vertet kohet e fundit ka qen nje gjendje gripale e tmerrshme

                      1. t
                       taulant

                       te shkuara o danoc

                       1. A
                        Ana

                        Edhe une e kalova kete grip, me la mut ne krevat per 8 dite.

                        1. I
                         Ina

                         Te shkuara Kryeminister ! Edi Rama te Uroje shendet te plote ! Je nje diamant per Shqiperine !

                         1. D
                          Davidi

                          Mos ke pas naj COVID o Rame dhe Rakacolli ta ka shkrujt, grip te kartela.

                          1. T
                           Tironci pe Korce

                           Gjeniu i moth je. Tre dite tu deshen ti mbytnje mackat.

                           1. R
                            Reputacioni

                            E paske mbushur dhe temen me patronzhiste sot se demek ceshtje e madhe .Do jete angazhuar dhe Mero me komente qe ti rritet reputacioni bossit te tij .

                            Lini një Përgjigje