Milaim Zeka: Nga dosja e agjentit të FBI janë zbuluar vetëm 0.5% detaje

29 Janar 2023, 16:18Politika TEMA

Milaim Zeka: Nga dosja e agjentit të FBI janë zbuluar vetëm 0.5%

Gazetari Milaim Zeka tha se vetëm 0,5% e detajeve janë zbuluara nga dosja e ish-agjentit të FBI-së Charles McGonigal, ku tashmë është kthyer kryefjalë e mediave pasi përmendet dhe emri i kryeministrit Edi Rama.

Në një intervistë për Euronews Albania, theksoi ndër të tjera se nga detajet do të tronditet Kosova dhe Shqipëria.

“Deri më tani kemi  takimet e kryeministrit dhe disa liderëve politikë, por ajo që dua të them është se në bazë të  bisedave që kam bërë me një gjeneral në SHBA, shumë i njohur në Ballkan, ai e konfirmon se 0,5% kanë dalë në opinion nga të gjitha hetimet që janë bërë dhe  janë duke u bërë rreth zyrtarit të FBI-së.

Vajza e këtij diplomatit kishte kërkuar që të kryente praktikën në policinë e New York-t dhe agjenti i FBI-së i kishte favorizuar atë.

Këtu ka lind dhe dyshimi. Hetimet janë të thella, do të dalin skandalet para Gjykatës. Ish-agjenti i FBI-së, ka bërë disa shkelje ligjore, gjatë kohës që ka qenë në detyrë nuk ka raportuar për takimet e tij, për udhëtime e sponzorizuar dhe paratë se kush dhe kur ja kanë dhënë.

Mendoj se ai ka qenë në një kohë të gjatë nën vëzhgim. Ka mundësi që e dashura e tij ka qenë në bashkëpunim me agjentët e FBI-së”- theksoi ai.

29 Komente

 1. i
  ilir

  Po sngeli idot pa na thene ate qe se dine, por ja futin kote, per hetimin e ish Kryeangjentit te SHBA

  1. o
   o mire se na erdhe

   Kjo specie zeka, eshte me se i padesherueshem ne Kosove,por cuditerisht,i hapet dera e medias ketej dhe zbraz gomarlleqet vulgare dhe genjeshtrat e pafund ketej.

   1. Z
    Zagali

    Ky Zeka,kure flet duket sikur dhjet qe ta haj vete.

   2. N
    Narco-Mafia Albfganistan

    Rama eshte arkitekti i Shqiperise rrumpalle sipas ballkanit te Hapur /Mbyllur, Lideri Global gamor qe vetem bagetise shqiptare ja fut. Suksesi i shtetit Rama: dhe Temes se Meros, p.sh.: I paesi con le peggiori prestazioni sono stati la Georgia, seguita da Macedonia del Nord, Kosovo, Bosnia-Erzegovina, Albania, Turchia, Montenegro, Moldavia, Bulgaria e Serbia = lol

   3. M
    Milaqiu pi KOSOVE qe e qiu SHQIPTARI

    O milakim shiko shtepine tende cte duhet me shqiperine ty o gomar pi kosove.Regullo nje here KOSOVEN me ate keric Albinin qe vjen per te votuar ketu pastaj meru me RAMEN o milaqiu.Sa te jeni ju kerica gazetar vetem nder i beri Rames,dhe mos te duam ta votojme per inatin tuaj e voton gjithe populli o zagari i Albinit.Prandaj shiko shtepine tende e mos ha mute me shtepine tone SHQIPERI.

    1. H
     Himarioti

     Nuk kanë të sosur idiotët shqipfolës, këtej dhe andej Drinit.

     1. A
      Aron

      Ky Milaimi del kudo si fandi spathi dhe vetem hedh shashka per tu dukur interesant. Hetimi ka perfunduar, nga hetimi i perfunduar vetem ish-agjenti i FBI eshte i akuzuar dhe asnje tjeter, as personi A dhe as B. Keto hetime te perfunduara i jane paraqitur gjykatave vetem per agjentin e FBI tani per ti provuar ato ligjerisht.

      1. G
       Gruaja e Aronit

       Pirdh pirdh Aron. Aty lidhe gamorin qe te shkep sumën e kuqe . Do shofësh e gojor I rripjelljes se ku do perfunfoje Vini qe te pallon ty dhe komunistet e rripjelljes

       1. A
        Aron

        Oj gru, shko bej fasulet se nuk ja thu per ket pune ti.

      2. E
       Emigranti U S A

       Bo bo u marrosen injorantet , nje kurve plake ne amerik hodhi nje gur ne lume edhe tere hajvanet ne Shqiperi e Kosove me ne krye nongraden Sali Berisha krye krimineli me i madh ne vend jane hedhur ne sulm kundra EDI RAMES jo po ja bent ne makinen e fbi se jo po i jepte dhurata te shume te shtrenjta dhe jane gati ti vene zjarrin vendit po halli eshte gjetke Zenin dhe Mediun i thirren ne Spak , per 21 janarin po dalin prova te reja per pushkatimin e qytetarve ne bulevard ky eshte halli madh qe ka zene nongradendhe banden e tij

       1. K
        Kodra e Devollinjve

        Nga je ti o Emigrant, pe devolli???

       2. S
        Skenderbegasi

        Portokallia s'na ben me per qeshur, rolin e saj e ka mar Milaimi.

        1. O
         Oh sa kom qesh

         Degjoheni kete koqen me emri Miliam Zeka (Shpulla), se nuk ha mut kot ai

         1. N
          Noci

          Edhe Ramushi eshte takuar por Keta hallin e kane tek Rama.Mesa kam ndjekur frika e amerikaneve me e madhe qe nuk ka dale eshte se mos i jetuari ka shitur agjentet amerikane ne Rusi dhe Kine se ato takimet e tij me te tjere nuk ka ndonje vlere se po te kishte per aq kohe sa ka filluar hetimi Keta politikane do kishin fluturuar sidomos Rama kryeminister i nje vendi te NATO s

          1. T
           Tironsi i Vorrit Bomit

           Turp te ofendohet nje Gazetare brilant si Zoti M. Zeka, me nje formim dhe experience Perndimore. Komentuesit qe cenojne kete rrace elite gazetari jane modeli i Tropojanit kafshes se samarit Cim Qen Peka i Saliut. Ilir Floririt modeli i atyre qe blen Sali

           1. S
            Sufllaqja

            O Tirons, sa për dijeni këtë Milaimin pi kosove e shajnë sufllaxhinjtë e majtë të KM dhe lal Plehut

           2. T
            Tan_Tironci

            Te pakten te kishe thone 55%, tani, rri e prit per 99.05%. Thashe se je burre i mire, ndaj kerkojne me te dashuru, gruan.

            1. D
             Drin

             Ky i di mire keto punet e spiunlliqeve, Milaim Znaçka.

             1. V
              Vk

              Ore qe dosja eshte mbyllur dihet kush mund te.me thoj qe ka akoma prova kur.mbyllet nje dosje.

              1. F
               FBI USA

               Milahim te hengert tenja, te keqen e ke nga brenda ! 1- Nga e di ti kete info ? Ti nuk punon per FBI apo jo ?! 2-Sa paguhesh per nje deklarim te tille ? E megjithate ,mbasi ke humbur dinjitetin,ty nuk te bejne pershtypje epitetet ne publik.

               1. Z
                ZHEJI KOKE PA LARI

                Fevziut po i mbijne floket nga ajo çfare ka ndodhur ne amerike shume i shqehtesuar Bushati ka humbur gjumin fantazone si ta shikoje Ramen ne burge e ka amanet nga gjyshi Hysni dhe gjyshja Vito Kapo vogelushi eshte i merzitur me djalin e halles Gim Gagashi Nesho s'po bene asgje Shkullaku ka vendosur mos te lahet Erla dhe Grida pa harruar Milorin jane afer nje ménopause précoce problème i madhe cfare ka ndodhur ne amerike .Andi vjershaxhiu i Qim Pekes i ka bere thirje amerikes te nderhyjne qe non grata te instaloje demokracine ne Shqiperi Krasta me dhembe te prishur ka vendosurvte shkoje ne kosove te areatiset Bubuzhel Berati vjen te Eni Vasili po mungone nje perkethyes per ta kuptuar te gjithe ne lufte perpara te shpetojme ameriken me falni te shpetojme non graten dhe familjen kriminale Berrisha nga Edi Ram demokracia amerikane ne rrezik ....!!!! U çane kazanet e mbremjes nje jave rreshte te gjithe te paguarit e non grates e lagu se lagu e lagu se lagu e tako Ramen se takoi Ramen ja dha leket Rama jo nuk ja dha leket Rama , debate idiotes nga varfanjuk te paguar per te mbajtur familjen me buke se gazetar nuk jane kurre . Shikoni Shqiperine problemet tuaja shikoni dhe diskutoni qe nuk ka drejtesi pushkaton shteti kater te pafajshem pa gjyqe ne rruge me urrdher te kriminelit Berrisha eh keta rrugac studiosh meren me nje probleme qe nuk e lidhe fare vendin nuk meren me Cez ,1997 ,Grusht shteti i Berrishes

                1. P
                 Patrioti

                 Hallall për komentin. I ke thënë të gjitha.

                 1. D
                  Drita

                  Ka harruar Ylli Rakipin ☺ me te ftuarit e tij Arjan Canin ☺dhe ata te tjeret qe nuk ja vlen tu mbash mend as emrat

                 2. E
                  Erdogan

                  Dhe po keta llumi i kazanit thone se nuk ka liri media ne Shqiperi. Keto vemje eshte per ti zjerre ne kazan lakuriq!!

                  1. A
                   Avatatar

                   Keni vetëm pjesërisht të drejtë. Të gjitha sa i thoni për Berishën qëndrojnë. Por, Pavarësisht analistëve të leshit. Ramës i plasi skandali.

                  2. M
                   McGonigal

                   McGonigal Jam, e keni pare gje Edin?

                   1. N
                    Niritan Liçaj

                    Or trap idiot ,ngeli gjenerali ta diskutoi me ty ,dhe si pas idiotesise tate ky gjeneral ditka dhe sa perqind edhte shkruar per dosjen ,ti je ne nje rrang me Fatos Lubonjen ,Arian Canin, Andi Bushatin ,te tre jeni ( bole ) por te fyshkura

                    1. R
                     RAIFI

                     Shumë poshtërsitë, hilet e dallaveret i ka bërë në jetë ky Milaimi por ama është më i dishëm se komentuesit e Temas që kryesisht janë ca rrugaçë të parapaguar që dinë veç të flliçin të shajnë origjinal me fjalor sllav se shqiptarët nuk e kanë pas traditë .E dij që nuk e publikoni por punë e madhe.Mjafton që dikush e lexon.

                     1. K
                      Km

                      O Mil i Qim,paska gomere generale amerikanet qe ulen e flasin me Ty?E pamundur .Se dyti ,per kete ceshtje qe perflitet,por qe po' del bllof,duhet te dish qe Edi Rames i rruani bishtin.Se me Ke Takohet,Ke prete kryeministri i shqiperise ne zyren e tij,nuk i merr d'ore askujt.Ai qe pritet le ti raportoje shefit te tij ne Fbi,por Rama jo .

                      Lini një Përgjigje