Zbardhet skenari i PS për të shmangur bllokimin e seancave të Kuvendit nga PD

30 Janar 2023, 11:19Politika TEMA

Zbardhet skenari i PS për të shmangur bllokimin e seancave të

Teksa Sali Berisha dhe deputetët e tij e kanë bërë ‘zakon’ që të bllokojnë foltoren e Kuvendit në çdo nisje të seancës plenare, duket se mazhoranca e ka gjetur zgjidhjen.

Direktivat janë dhënë të qarta nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla në mbledhjen e sotme të grupit.

“Në seancë plenare, në rast bllokimi nga PD, do të përsëritet i njëjti qëndrim i PS. Do të votojmë rendin e dites pavarësisht qëndrimit bllokues të opozitës”- mësohet të jetë shprehur Balla

 

 

7 Komente

 1. E
  Eshte zgjidhja me e mire dhe efikase

  do i ven secilit prej Deputeteve te PD-s ne bankon e tij ,para nji Doze me Mut Toksik ,ate qe ha shume saleh brrish mutaj

  1. V
   Vranakonti

   Epo çfare zgjidhje eshte kjo? Zgjidhja eshte kure Saliu me horrat e tij te perjashtohen sa here ata e bllokojn foltoren.

  2. B
   Bardha

   Bravo!!!! Ashtu duhet! Skemi nevoj per opoziten. Ta nxjerrim jashte ligjit parzine e ndyre te Pd. Duhet te sjellim me ligj vetem partine socialiste. Ishim shume mire ne kohen e Enverit!!!

   1. L
    Liria

    O Balla, pse nuk votoni nje ligj qe kush hspallet "Nongrata" nga SHBA, t'i hiqet mandati i deputetit?!

    1. F
     Fatmiri

     As estradave te kooperativave bujqesore nuk u ka shkuar ndermend ky humor , ,per te mbrojtur brigadjerin komunist.Vajmedet ku gjendet shoqeria shqiptare sot!

     1. P
      Patriot

      Me kete shpikje Balla barazohet me Noken dhe duhet te behet antare I akademise se shkencave.

      1. A
       Astrit USA

       U lodhet sbume per ta gjetur kete,duket mendjen e vrisni per te tjera pune!!!!

       Lini një Përgjigje