FOTOT: E hënë e re, zakon i vjetër (në pritje të rrëzimit të Ramës)

30 Janar 2023, 12:05Politika TEMA

FOTOT: E hënë e re, zakon i vjetër (në pritje të

Ilir Meta e ka bërë tashmë zakon, që herë pas herë në fillim jave, i shkon Sali Berishës në zyrë.

Aty bëjnë plane se si do rrëzojnë Edi Ramën me protesta që s'i ka parë historia, dhe pastaj dalin e deklarojnë se kjo është çështje kohe.

Edhe këtë të hënë, Meta i shkoi në zyrë Berishës dhe pas takimit tregoi dhe dy metodat si do e rrëzojnë Ramën.

“Atij do t’i japim fund me zgjedhje dhe protesta” – tha Ilir Meta.

“Rama korrupton zyrtarë të lartë kundër demokracisë. Regjimit të tij do i japin fund zgjedhjet dhe protestat”, vijoi Meta.

16 Komente

 1. P
  Pidhi Lirise

  Do na i hani mutin RAMES,dhe ate ne mes te kembeve se e keni shume qejf qe te dy ju gorilla te vendit.

  1. M
   Murgu

   "Koqe,koqe po bathë",thonë nga Përmeti.

   1. L
    Laura

    Jane pikerisht kryekriminelet dhe kryehajdutet Sali Berisha dhe Ilir Meta qe u intereson ta mbajne ne pushtet Eddi Ramen, pavaresisht se cfare deklarojne.

    1. S
     Sal or Sal

     Nuk largohet i “korruptuari” me Luc Korrupsioni! PD pritet te shpalle SHBA-te Non Grata, deri ne kthimin e Demokracise te rrezuar nga Blinken, ( i eshte bashukar dhe Vjosa me Albin rrymen) :)

     1. J
      Jari

      Ky Like Spiuni do çuar te 7 Penxhert me Sali Non Gradën në një qeli, të kapin me radhë Sapunin. Këta të dy janë faqezinjë.

      1. P
       Patronazhisti dixhital

       Te rrezohet Rama,... Mos...tani qe qeverisja e tij ka prekur Borxhin Publik tre shifror? Tani qe po mendon dite e nate per ate..."Pakon e madhe" qe do shpetoje shqiptaret nga fukaralleku? Apo tani qe per dreq atje ne Amerike kane ne hetim nje shef FBI-je qe sec eshte ngaterruar me ruse te Putinit e maloke te Edvinit?

       1. P
        Patronazhisti dixhital

        Te rrezohet Rama,... Mos...tani qe qeverisja e tij ka prekur Borxhin Publik tre shifror? Tani qe po mendon dite e nate per ate..."Pakon e madhe" qe do shpetoje shqiptaret nga fukaralleku? Apo tani qe per dreq atje ne Amerike kane ne hetim nje shef FBI-je qe sec eshte ngaterruar me ruse te Putinit e maloke te Edvinit?

        1. T
         Tirona Re

         Maloket i ka marre Berisha ...fillo nga ty o cecen i piset qe bije era dhi

         1. T
          TIRANA

          Ere Maloku do ti e reja nga Tirona? Ke shokun malok Ministrin e Drejtesise ate Cjapin Ullukun e po nuk te mjaftoi, cap e shko tek malokja ne krye te Kuvendit, ajo me diplome Kristali me mesatare 5.5... i ke puro cecene sic i do.

        2. F
         FATMIRI

         KETI SOJI QIRIT IKA LEZET BURGU ME GJITH ATE KURVEN QE KA NE SHTEPI

         1. A
          Analisti

          Epo fatin e kurvës ka dhe Edi Rama. Të kesh 3 mandate në pushtet dhe opozitar të kesh Sali gërdallën, bandit, hajdut dhe vrasës dhe Ilir MUTIN hajdut me çizme, idiot e derdimen dhe këto dy qelbësirat kërkojnë të bë vijnë në pushtet. Rro Edi Rama se të paktën dhe 2 mandate të tjerë i ke hallall pasi deri atëherë Sali gërdalla ka shkuar ke vendi i qenit në sharrë, ndërsa Ilir Muti do jetë bërë gaztori i Tiranës si puna e Shaban Qoses që nuk linte njeri pa ngacmuar. Ed Rama i fut dhe nje presidencë dhe i bie që Rama bie nga pushteti në vitin 2037. Kështu që e gëzofshi Ramazonin i dashur popull. Shpresoj që atëherë dhe Zaho është rritur kështu që pushteti në Surrel do mbetet.

          1. Q
           Qytetari

           Ti hapësh dhe derën e makinës Ilir Mutit është për t'ja hequr vetes. Kush është ai i zi që i hap derën këtij qelbesirës që është berë për ti hapur vetëm derën e burgut.

           1. I
            Ilir Qosja

            Prit gomar, të mbijë bar, Like. Me Salën, kashtën e samarit do hani!

            1. A
             Agushi

             O dordolec,te ngjiten lart shume,qe nuk e more vesh arsyen,po pe lartesine,tallen menderen me ty,se i diskretituar dhe ordinier,ishe qysh ne adolishence,o pordha i pazarit te ri,por kur hupe lart,nuk i bere llogarite mire,se keta qytetaret te fusin kallamin,dhe te rrezojne,po harrove, se sa me lart te jesh ,e te rrezohesh,aq me teper vritesh,tani behu gati per Rec,qe ne pranvere,vere,te jesh i rehatuar atje,he dordo.

             1. r
              robi

              I forti i pazarit te ri sot doli ne gjendje te mjeruar nga foltorja se e sheh qe kauza e revolucionit leninist ka deshtuar qysh ne nisje dhe Hu Xhintao 80 vjecar i foltores eshte ne agoni te plote politike qe nuk ka burre nene qe mund ta ndihmoje me, se e pret nje fund apokaliptik politik ne zgjedhjet e 14 majit. U dhi nusja ne kale thote populli. Spiuni Agush askush kokeducja u shfry si tollumbace, nuk tremb me as pulat e kotecit.

              1. P
               Psikopati

               KY ngjan si hajdut xhepash, po vjedh dhe caraca katunarve te Pazari Ri

               Lini një Përgjigje