Berisha nuk ndalet: Yuri Kim i tha Ramës që të heshte dhe të mohonte miqësinë me ish agjentin e FBI, ma kanë thënë burime të besueshme

30 Janar 2023, 12:23Politika TEMA

Berisha nuk ndalet: Yuri Kim i tha Ramës që të heshte dhe të

Sali Berisha ka dalë sërish në një deklaratë për mediat për të akuzuar ambasadoren amerikane Yuri Kim se ajo i ka thënë kryeministrit Edi Rama që të heshtë dhe të mohojë miqësinë me Charles McGonigal.

Sipas Berishës burime të besueshme i kanë kofirmuar se kryeministri Edi Rama “u zhduk me kërkesë të ambasadores Yuri Kim”.


“Burime plotësisht të besueshëm më kanë informuar se në heshtjen e Edi Ramës një rol të veçantë ka luajtur Yuri Kim e cila I ka kërkuar të mos bëjë asnjë deklaratë.

Po këto burime më thonë se deklarata qesharake e Edi ramës për të përgënjeshtruar miqësinë me McGonigal ka qenë një këshill e guvernatores”, tha Berisha.

 

12 Komente

 1. N
  Nin grata

  Haaaaaaaaa haaaaa i ka thene Fevziu me Shkullakun burime i besueshm po ketyre ja kishte thene Berat Buzhala nga koqevaria haaaa estrada e vicidolit

  1. S
   SALEHU

   ok burimet i ke te besueshme, por dilema e shqiptareve sot eshte SAI BESUESHEM JE TI?

   1. x
    xhoxhi

    Po si nuk të bie ngrodhja mor sharlatan i keq fytyrë bajgë që nuk le njeri pa përgëjuar.Ramës ti nuk i bën dot asgjë megjithse ka edhe ai kusuret e veta..

    1. x
     xha Kasëmi nga Çepani

     E ke gabim ,O Sali Revolucioni ! Edhe ai qytetari dicidal po te mashtron. E verteta eshte kjo qe them une. Me te degjuar emrin e Rames ne aktakuze, Sorosi Plak, e vuri ne dieni DPA . Sekretari Blinker mori ne telefon Ramen e i tha : " Meqenese Saliu e mori vesh , fshihu ne bunkier. Kur te degjosh zerin e ambasadores Miser-miser, futu ne bunkier. Kur te degjosh po zerin e ambasadores grure-grure dil nga bunkieri. Ja kjo eshte e verteta,o Sali Revolucioni. besom mua Xha Kasemi nga Cepani. Shiko nga jam une dhe mendoje se cili m'i jep te dhenat e sakta.

     1. B
      Bato

      hahahaha ky rrot kari beson dhe genjeshtrat e tija .....

      1. e
       efendem Hamut salihu , ke ngatarru Drogat !

       drogat qe po i japin ,s'po japin efektet e duhura .fantazi e dhjer fare saleh , nuk eshte ne nivelet e kerkuara Shpifja . Hiq dore nga Kokaina qe ke mar deri me sot . Thuaj tutorit te sjelli Droga te tjera se mesa duket eshte duke tallur kart me ty

       1. a
        andi bushati biri kurves

        Ooooo familja lidheni kete gamorin se ju turperoi racen,po ku keni turp ju race muter e kriminela keshtu jeni ju si familje.

        1. D
         Dumbaba juaj S.Berisha dv.

         Asht e vertetë, absolutisht asht e vertetë. Ambasadorja Yri Kim, e keshilloj dhe kercenoj Edi Ramën që të mos flasi për keto gjërat e fundit, por Edi nuk pranoj shantazhin dhe kercenimin e Ambasadores Amerikane. Duke parë që deshmia e Edi Ramës mund ta zbriste nga posti që ka dhe mund të rrezikonte ekzistencen e shtetit Amerikan, Amerikanët e kanë kindnapuar Edi Ramen në darkë rreth orës 20h17 minuta, e kanë hypur në një avion F-35 dhe e kanë zbritur pas 1 ore në ishullin Guantanamo në Kubë, ku e kanë torturuar barbarisht në prezencë të terroristave islamik që ndodhen atje, dhe kur ja kanë marrë betimin e shenjtë të Shqiptarve " që pa qi nanen nuk flas". Amerikanët u bindën që Edi nuk flet, dhe e kanë rikthyer në Tiranë në mengjesin e të njëjtës natë. Popuul shkerdhatë i Albanistanit, ju duhet të më besoni si gjithmonë, sepse unë nuk ju kam genjyer kurrë që 60 vjet. Popull shkerdhatë, jam Sali Berisha unë, o idiotër.

         1. D
          Dibran Zagoriti

          Këtij i ka humbur busulla dhe nuk ka orientim . Pret Like floririn , por ai ka pësuar paralizë totale . Mona dhe bukuroshia Garo , janë shpresa e fundit .

          1. S
           Striscia la berisha

           Kur e lene te livadhisi,pse mos te krijoje brockulla,qe vetem ai di ti bej.Dhe kur u plake,dore nuk hoqe,dhe guret e varrit tu befshin loqe.

           1. J
            Jimi

            Po ka burime qe nuk jane te besushme per ty !? I perjetshem kujtimi yte !

            1. r
             robi

             Perbindeshi i vicidolit kete informacion e ka marre nga klevis krrici i faro pace pilafit me kollaro me dy gishta lart, njeriu me i 'besuar ' i planetit.

             Lini një Përgjigje