Belind Këlliçi pranon se s’ka diplomë të shkollës së mesme: Nga 5 vite kam bërë vetëm 4 vite

30 Janar 2023, 12:06Politika TEMA

Belind Këlliçi pranon se s’ka diplomë të

Belind Këlliçi, kandidati i Sali Berishës për Bashkinë e Tiranës ka pranuar se nuk e ka përfunduar të plotë gjimnazin.

Në një intervistë për televizionin e familjes Berisha, Këlliçi pohoi se ka kryer vetëm 4 vite të shkollës së mesme nga 5 që ka pasur në program “Harry Fultz”, duke vërtetuar se nuk ka një diplomë.

“Unë si Belind, për të gjithë procesin tim të edukimit, që nga shkolla e mesme që kam përfunduar për 4 vite institutin “Harry Fultz”, nga cikli pesë vjeçar, me një mesatare 9.7, më pas kam shkuar për të studiuar në Amerikë”, tha Këlliçi. 

Mbetet e paqartë se si ka arritur ai t’i konvertojë 4 vitet e gjimnazit në Master Shkencor, kur dihet që përpara është sistemi Bachelor. Nuk dihet as çfarë diplome të shkollës së mesme ka paraqitur pranë Universitetit Amerikan, kur nuk e ka një të tillë.

33 Komente

 1. K
  Ky eshte étalon

  E ralle ne bote pa mbaruar te mesmen te maresh master ky ose ai qe ka falksifklikuar duhet te shkoje ne burge ...

  1. S
   Sa-Hale Breshkani

   Kellici = Kerrici qe na doli Gomar, ky eshte ekuacioni qe i dha dypllomen ketij idioti...

   1. G
    Gjakovë

    Ramush Haradinaj kur mbaroj fakultetin tha: "Po ta dia qe eshte jaq lehte do ta kisha mbaruar edhe shkollen e mesme"

    1. k
     k

     Normale.Në shqipëri gjithshka është fallso,kopjuar dhe degjeneruar.Edhe ti si gjithë tjerët.

    2. s
     s'ka asigjo mer yahoo !

     llalla ishProkurori i Stanit _________te bandes se Lalzit [salehmutajt ], _______ kaloj nga fillorja pra 8-vjecaria ne Universitet , pa qen e nevojeshme fare per Gjimnazin apo nji X -shkolle te Mesme ,sepse ishte kampion ne fshat i kapercimit me shkop , kalonte njiheresh 4 Lope ! Pastaj s'e kuptoj , kur kemi te bejme me tipa kaq te zgjuar si ky ,qe duket edhe ne surrate , s'i hyn ne pune e mesjmja . Jemi ne Demokraci sot o budallenj ! Ju ka ngel ora ne Komunizem ala . Uahahahahaha .( gabelo , na thuaj me ze te ulet ktu ; Sa kushton nji Diplome ? si jotja )

     1. T
      Tirons Dikur??

      na or tej:Une "Demokrati i thekur" i oreve te para, kame nje 5-Master...dhe pasi bera Karrjere ne PD-e e Berishes..mu afrua Tepsia e Like Floririt..biles ky i Fundit ishte shume Zemergjere se "Pagoj" edhe Diplomat e "Gjermanishtes Anglishtes Frengjishtes Italishtes"..si dhe disa Kurse te pambaruara te:Rusishtes Norvegjishtes...dhe se Fundi u DIPLOMOVA ME MASTER ALLA KONGOLISHTE... e po keshtu e ka "Demokraciia"..ca vuajne per Buke ne Mileti dhe ca "Vuajne per Lukse Politikani"..

      1. e pastaj?

       "Po mire, ku qendron problemi "? A e keni kuptuar qe nje politikan nuk ka nevoje te jete i ditur, .... te kuptohemi "jo pa shkolle", si p.sh., pa Kristalin, pa Plepat, pa te Mesme , pa te Larte etj, por detyrimisht me "Master per Mashtrim". Nese akoma nuk e keni kuptuar, vazhdoni te votoni KETA, MAJTAS, DJATHTAS, NE QENDER dhe NXENESIT E TYRE. "Derrat nje turi kane"

       1. P
        Pukjani

        Nuk jemi me ne vitet 90..te pakten arsimi i mesem i rregullt duhet te bejne pjese ne CV e nje politikani te rendesishem kjo ndodh sepse elektorati te ndjek..te merr shembull ne familje, ne politike duhet te jesh edhe i zgjuar por edhe te sherbesh si baba i dyte per te rinjte qe te marrin shembull per jeten e tyre

       2. b
        bobi

        O Dak ky bacelorin e masterin e ka mbaru ne Usa por ai sumtakaleku tjeter qe i bie bythes ska bere fare bacelor.Me 3 muaj ne Michigan dha provimet e simestrit pare dhe ngeli dhe e la shkollen e larte fare.Shkoi vullnetar se donte te hante hajdar ne Afrike.Me trego si e ka mbaruar shkollen e larte ne Usa?Une nuk di te mbarosh shkollen e larte Universitetin pa dhene provime dhe vetem per 3 muaj

        1. P
         Polikumsi

         Ky është nga ato rastet e batutave të humorit që thonë : ta dija se ishte kaq e lehtë universiteti , kisha mbaruar dhe gjimnazin . Po nuk ka gjë , në kohë është , politeknikumi aty është , deputet e bëri Saliu , mund ta mbarojë shkollën . Kadhe shokë të tjerë ,nuk është rast unikal .

        2. E
         Emigranti

         Tamam, kush o pa shkolle , bohet politikan...., kush o me shkolle "i rrofte shkolla" se qenin e ngordhur do gjej. Shqiperia nuk osht per te shkollumit..., oshte per te SHKALLUMIT.

         1. d
          diplome nga tregu cam

          Sidomos e dyshimte qe ka master shkencor nga amerika! Ne USA, masteri shkencor nuk jepet nga 99% e shkollave si diplome me vete por merret gjate procesit per doktorature. Kjo pasi Master Doktorate te dyja quhen "graduate school" pa dallim. Vetem masteri profesional si MEng per inxhinieret apo MBA per biznesin, merret si diplome. Te marresh vetem master shkencor pa doktorate shifet si dicka e keqe per statistikat e shkolles ("mastering out") dhe per nxenesin sepse tregon qe nuk conte dot punen deri ne fund. Por kjo sjelle duket se i shkoka Bellindit.

          1. s
           sa budallenj qe jane !

           po c'i duhet Politikanit shkolla o njerez te trashe ? ja ku keni salih brrishen me Diplom doktorr Adhamudhi , i ka hy ne pune ne Politike ? Nuk kerkon Diplome ,te Vjedhesh Shtetin ,te Vrases apo shesesh Vendin o budallenje ,hahahaah . Jemi ne Demokraci sot

           1. s
            shqip

            Ahahahaha.Vetem ne Shqiperi ,shkolla e mesme nuk ka asnje vlere.Eshte humbje kohe prandaj dhe shume politiqener e anashkalojne ate.

            1. B
             BELIND KERICI I VERTETI.

             Sa te kete mami Ledin dhe babin Tanin i ka kryer te gjitha shkallet e shkollave qe i duhet ketij pulitakanit te ri ne PD - deristet se dhe turinjte si derr i ka ky gabeli.

             1. T
              Tan_Tironci

              Belind Kelliçi si George Santos, lol. U hap thesi.

              1. L
               Lol

               Po pyesni Spiropali dhe Lali Erin çfarë diplomë kane se dhe ata ne USA e kane mbaruar por pyetini dhe per degen qe t'a dime çfarë kane mbaruar.

               1. N
                Nedimeja

                Ky eshte nje skandal, ky eshte nje tyrp, eshte jrim sepse ka ge hyer instutucionet per zgjedhjet. Bravo Kokalari. E fitoi sfiden .e nje mashtrues. Ajo zonje meriton nje falenderim pasi frenoi nje mashtrues. Ky urgjentisht duhet te terhiqet nga ka didimi, te dorezkje dhe mandatin e deputetit. Shkoj ne hale dhe ky pis.

                1. T
                 Taulant

                 Ore, po ky jevgu saliut i paska bo 4 nga 5 vite qe duheshin, ndersa ka plot koqe te tjera ne PD qe kane mare masterin pa bere fare shkolle te mesme.. hahahaha

                 1. P
                  Poseidon

                  PO E DIME MO SHOKU E DIME SE NUK MUND TE MBAROJE EVGJITI SHKOLLE.............PASTAJ TE. JESHE ME PARTINE E DERRAVE DIHET QE JE PA SHKOLLE SINDOZOT LULKA QE QIHEJ NE BYTHE NE HOLLANDE POR SHKOLLEN NUK E MBAROI KURRE...............

                  1. F
                   Franci

                   Po dhe ti rrac plepash je. Po të kishe bythë për ato sukseset e amerikës, kishe ndejtë atje, po ske bithë, se këtu tek ne, vlerësohet ai që ska mbaruar të mesmen dhe del shkëlqyeshëm në të lartën. O kafe djegme, dhe jotëmë këtë bënte ke ambulanca e madhe në tiranë, faturat e katunarëve që vinin për vizitë, ja konvertonte në mall duke i pritur ke shtëpia. E keni në gjak ju mashtrimin, vjedhjen, prandaj dhe deputetlliku jot, është amaneti i satëme tek kërkesat që i bëri berishes. Ik o mashtrues, shtërngo bythën e puno, nuk krijohet jeta dhe familja me deputetllik duke vjedhur e shantazhuar. Thuthuq, kafe djegme, pordha modhe ti, për krye,,r.

                   1. B
                    Beqir Shkoza

                    Ky buzepidhi i Berishes te kujton George Santos (kongresist i partise republikane)! Qe te dy genjeshtare, mashtrues, hajdute dhe pederaste! Ky mender bytha i primareve do te behet kryetar bashkije i Tiranes, hajde loqe hajde! Mire ai tru dhe koqethari Sali e beson kete, por ky gjoja “brezi i ri, me kulture dhe arsimim perendimor, si alias Lulzim Basha), si e beson nje gje te tille! Saliu e perdore per t’i vjele ndonje informacion nga kampi ps, per te tjerat nuk pyet fare! Urime dhe suksese zoti kryetar i ardhshem i bashkise! Me ne fitojne te gjithe! Edhe Saliu!

                    1. I
                     Ilir Qosja

                     Prit gomar (Këlliç) të mbije bar. Me Salën kashtën e samarit do hani.

                     1. x
                      xhelua

                      O rrota kari qe paguheni per komente amerika punon me kredite dhe Belindi ka plotesuar ne kolegj para universitar krditet dhe ka shkuar ne universitet . dhe ne Amerike universiteti eshte 4 vjet sic kishim ne para se te futej karlliku i Bolonjes 3 2 . Masteri shkencor pastaj eshte tjeter gje kurse per doktoraturen qe thote nje idiot me lart nuk ka lidhje me masteri.Sot gjerat jane te hapura mjafton te deklarojne emrin e universitetit ku jane diplomuar dhe i gjen te gjitha .

                      1. d
                       diplome nga tregu cam

                       o xhelo kthehu nga ke ardh, se duket qe smerr vesh gje. kolegji parauniversitar apo "community college" te jep: 1. Associates Degree 2 vjecare dhe 2. kreditet per Bachelors degree. Kaq. Asgje me teper dhe ska lidhje fare me masterin ne asnje menyre. Madje shume universitete elitare nuk e pranojne kete lloj transferte pervec rasteve te nivelit Einstein. Po sme besove mua, ik kerkoje neper internet. Nuk te jep kush masterin ne SHBA pa i hyre o doktoratures, o dual degree program. Pra duhet dhe nje bachelor per te marre master. Se ti po thua qe mbaron gjimazin pa hyre ne fillore. Por pa problem, duket niveli i inteligjences.

                       1. M
                        Masters of Science

                        Urdhero Masters of Science Boston Collge - https://www.bc.edu/content/bc-web/schools/carroll-school/graduate/ms-programs/ms-in-finance.html Master sof Science NYU Programs - https://gsas.nyu.edu/programs.html#1 Sigurisht qe ka Masters of Science pa vazhduar PHD. Informohuni pastaj villni vrer.

                      2. K
                       Kerrici i Saliut enderron.

                       Ne USA shkolla kolegji eshte me leke $.Per nje student international i huaj cmimi eshte 3 fish.Ky bythziu me cfare lekesh e beri kete shkolle se me rrogen e Shqiperise nuk behet.Nga i gjeni keto monstra ju te gazetes se na tremben kalamanjte.Ky eshte i mire te punoj tek sarajet e edepsezit Sali

                       1. t
                        tata luigji

                        Mos harro se bytha paguhet ne USA ky me ate mbaroi shkollen , PD po nuk i pati bythqim nuk te pranon

                       2. e
                        emigranti

                        e sakte te gjithe demokratet jane pa shkolle vetem me tetevjecare dhe punojne ne zyra te rendesishme dhe ky jegu nuk ka shkolle pretendon per kryetar bashkie

                        1. T
                         Tironsi i Vorrit Bomit

                         Ky Krrici i Saliut duket nga India ose Pakistani lugina e Kashmirit. Ky gjen Ky Saliu i Vicidolit Spiuna jo Shqiotare Serbe Bosnje si Gaz Oketovici Malltezovici i Argides. Me anti Shqiptare ska me pa kjo toke. Te fala Gjeneralit famekeq te 97 Spiunit Shaban Tapia, hajdut , kriminel, vrases me License nga Saliu i Vicidolit. Fare e keqe paskeni qene e plera.

                         1. T
                          Tik Llulla

                          Nje nder kriteret dhe i vetmi per tu pranuar ne administrte eshte arsimi i larte dhe ne kohen Sali kapedan Berishes gjeje sa te doje nga bari delesh e lopesh neper punra qe nuk dinin te lexonin se kriteri baze ishte ta doje Saliun pa diplomen eshkolles se larte ta siguronte partia pa qene nevoja per te mesmen e filloren

                          1. M
                           Mandi

                           njof nje nga ish drejtoret e nje drejtorie te Salih Berishes qe ishte xhenerik dhe me tete klase Mbaroj Kristalin dhe u be drejtor drejtorie dhe ka nja tre shtepi ne Tirane tani Me pare jetonte ne Sharre ne nje kolibe

                           1. L
                            Linda rrrhhamma FBI on your ass bitch

                            Edhe gruaja e malokut fuks/hajdut, plehre Fatmira Hadari skishte shkolle por ja qe ja hudhi te gjifve you Tironcve , erdhi me nallone dhe fytyre nallone dhe i boni pasurit me gjuhe dhe shkolle nallone “ne rrap tabakut. Ju beni blah blah Fatmira me go cen e vet maloke/amerikone nga nena e baba qihet e Shri get me you losers ne vend qe ti jepni nje plumb bythes. Trust me no body will give a rat’s ass per keta west basket qe sflasin normal gjuhen e tyre! Literally spiking an other language

                            Lini një Përgjigje