“Kriset marrëdhënia mes Berishës e Metës”, avokati: PL s’ka besim, kërkon që votat t’i numërojë vetë

30 Janar 2023, 13:32Politika TEMA

“Kriset marrëdhënia mes Berishës e Metës”,

Avokati Besart Logu është shprehur se marrëdhënia mes kreut të PD Sali Berisha dhe kreut të Partisë së Lirisë është krisur.

I ftuat në Euronews Albania, ai theksoi se Meta nxitoi në dërgimin e listave në KZAZ, gjë që sipas tij tregon se ai nuk ka besim te Berisha.

“Berisha me lëvizjet e tij do të marrë një pjesë nga PD dhe do i zhvendos në PL.

E vetmja alternativë ligjore nëse Meta  do të ruajë të njëjtin vullnet të ruajtjes së koalicionit në vlerësimin tim mua më duket se ka krije mes tyre, pavarësisht se nuk e japin.

Nxitimi  i Metës për dërgimin e listave në KZAZ-ve, përveç se tregon se koalicioni ka krisje, tregon se edhe Meta nuk ka besim të PD. Meta kërkon që votat ti numëroj me njerëzit e tij dhe t’i ruaj vetë”- tha ai.

5 Komente

 1. E
  Emili

  ja dhe rasti erdhi qe Meta t'i fuse gishtin ne bythe Sali Berishes. Meta, si njeri i pabese qe eshte, mezi e ka pritur kete situate. Me kete situate, votat e Foltores se Berishes, kalojne ne favor te partise se Metes, dhe kljo me qellim qe partia e Metes te dale parti e dyte, ndersa ajo e foltores, parti e trete ose e katert. Meta nuk pranon kurre qe ne krye te opozites te jete Saliu Berisha, jo sepse eshte Non Grata, porse kete gje e do ai. Mbas zgjedhjeve, nese Berisha do te marre pjese, ky do te jete shtojce e Partise se Lirise, dhe ky do te beje cfare t'i kerkoje Meta, me kete Berisha, nuk eshte me faktor politik, vecse nje Non Grata, pa permendur ketu Gerdecin dhe 21 Janarin. Prisni dhe shikoni!

  1. a
   arqile

   NE DJALL Vafshi te dy hsjdute e kriminele sale e like te dy badhke .

   1. T
    Tirona Re

    le te hane koken e njeri tjetrit Ne fund te dy do jene non grata

    1. A
     Analisti

     Në kushtet e bashkëpunimit të ngushtë PD-PL , Likja duhet të bashkëpunonte me Salën për caktimin e komisionerëve , po ai nxitoi dhe i dorëzoi listat e komisionerëve në KQZ. Pas kësaj Sala do zere vendin e Garos , si zëdhënës i Like floririt. Pas zgjedhjeve lokale ai do të humbasë primatin e opozitës dhe do bëhet zari i Likes . Kjo do të jetë vdekja e tij .

     1. r
      raul

      Te dy si i forti i pazarit te ri qe te keput ne mes, spiuni Agush askush kokeducja ashtu dhe Hu Xhintao 80 vjecar apo perbindeshi i vicidolit jane shfryre si tollumbace se dhe shpresat per revolucionin leninist nen udheheqjen e neonazistit Aleksander Biberaj u shuan. Nuk i shkon njeri prapa me dy te marreve qe kujtuan se per pune ditesh , maximumi javesh do rrezohesh gjigandi Edi Rama qe ecen i sigurte drejt mandatit te 4 ne 2025 pasi te kete fituar zgjedhjet lokale me 14 maj ne menyre spektakolare me mbi 80% te bashkive te vendit.

      Lini një Përgjigje