“Yuri Kim ka qenë në dreka e darka me Mc Gonigal” sipas Berishës, por Yuri Kim ka ardhur në Shqipëri më 2020

30 Janar 2023, 13:20Politika TEMA

 “Yuri Kim ka qenë në dreka e darka me Mc Gonigal” sipas
 
Sali Berisha nuk e përmban dot inatin me Yuri Kim dhe është gati ta fajësojë atë për çdo gjë që i ka ndodhur këto 10 vite në opozitë.

Ja për shembull sot e akuzoi se ajo ka marrë pjesë "në dreka e darka me Mc Gonigal dhe Edi Ramën” dhe ndaj duhet hetuar nga FBI. 


Tani është e njohur publikisht që ish zyrtari i lart i FBi ka ardhur në Shqipëri më 2017 dhe 2018 kur ambasador ka qenë Donal Lu ndërsa Yuri Kim ka ardhur ambasadore më 2020.

Por si gjithmonë për Berishën faktet nuk kanë rëndësi. Rëndësi ka që ai të ketë një rast për të sulmuar ambasadoren amerikane.  
 
 

2 Komente

 1. P
  Peshkatari

  Berisha është si peshku qëgënjehet me një karrem , mjafton të kënaqë egon e tij . Këtë e informon qytetari dixhital që tall menderenme 'të .

  1. N
   Narco-Mafia Albfganistan

   Berisha tall menderen me bagetine shqitare prej 20 vjetsh tash…. Pasi e nxorri ne pension para 10 vjetsh Edvin Edroga….lol

  Lini një Përgjigje