Mero Baze: Kreu i Kongresit amerikan fotografohet me një të pandehur për korrupsion në Tiranë. Nuk dihet fati i tij nëse shqiptari arrestohet 

30 Janar 2023, 13:13Politika TEMA

 Mero Baze: Kreu i Kongresit amerikan fotografohet me një të pandehur

Botuesi i gazetës ''TemA'', Mero Baze ka komentuar një fotografi të shpërndarë nga Fatmir Mediu me kryetarin e Kongresit amerikan Kevin McCarthy, të cilin duket qartë që e ka kapur në një restorant duke ngrënë me veshje sportive. 

Duke ironizuar foton me Kevin McCarthy, Baze e paralajmëron këtë të fundit se mund ta pësojë për lidhje me një mafioz nëse Mediu dënohet në Shqipëri. 

Në një postim në Facebook Baze shkruan: 

“Fatmir Mediu është marrë i pandehur ne Shqipëri për një vepër penale qe parasheh deri ne gjashtë vite burg. 

Ai është nën akuzë për një histori korruptive në Gërdec, nën lobimin e djalit të ish- kryeministrit Sali Berisha, ku si pasojë e arrogancës dhe mos respektimit të ligjeve u vranë 26 qytetarë dhe u plagosën 300 të tjerë. 

Ai tani ndan kohën mes Tiranës dhe Uashingtonit. Sapo del nga SPAK ikën bën një foto në SHBA me kë i del përpara. 

Sot ka postuar foto me xhupa me kryetarin e Kongresit amerikan Kevin McCarthy. Shpresoj mos ta ketë gjetur duke bërë vrap. 

Por nëse pas disa muajsh ky njeri dënohet për shpërdorim detyre, Kevin McCarthy do të jetë “nën akuzë” se ka mbështetur një zyrtar të korruptuar shqiptar t'i shpëtojë burgut. 

Natyrisht sipas kritereve të opozitës së Mediut në Shqipëri.” 

35 Komente

 1. k
  k

  Të gjithë ata që takon në Tiranë ,janë vrasës,drogaxhij,te korruptuar. Nuk ka faj kongresmeny amerikan.

  1. L
   L.Xh

   Je gabim Mero. Komplet gabim. Nuk kanë qenë në sallën e ngrenies se restorantit, por Mediu e ka ruajtur kur zoti McCarthy ka dalë nga WC-ja, dhe aty, deshi apo nuk deshi, bënë një foto shurre, sa thartira degjohet deri në Tiranë. Burrë kurvë Medihoxha.

   1. N
    Narco- Mafia Surrelistan

    Kimetja tja tregoj venin ketij Kongresmeni…. Lol

   2. Bravo Mero

    Tregojne nje histori bazike po kuptimplote . Nje femije ishte ulur ne nje surface shtruar me çimento ( shtepi e shtruar me çimento )i thote gjarperi çimentos ta kafshoje dhe ky vdese menjehere jo i thote çimento ma lere mua ti fuse lageshtine ( reumatizmen) dhe do vuaje gjithe jeten ...edhe puna e bombes qe non grata i vuri makines se zotit Baze tani nongrata do vdesi ne agoni ... bravo Mero kam kenaqesin qe ju ti beni nekroligjn e vdekjes kriminelit Berrisha

    1. F
     Frenky Law

     ... Mero, thjesht brilant me komentin e tij

     1. d
      demo

      Nuk zune mend me zyrtaret shqiptare keta Amerikanet? Jane te gjithe hajduter! Qe nga Rama deri tek pastruesja Vipave Rozeta Dobi. Keta jane pjellat e enverit.Njeriu i ri i Socializmit. Si ishte enveri sharlatan,pa dhiplome,hajdut,spiuuu,kriminel,atdheshites..ashtu u bene gjithe shqiptaret.Popull hajdut. Kujtojne Amerikanet se do gjejne Konicen,Koste Cekrezin,,Mithat bej Frasherin,Qamil Panaritin,baba Rexhepin tek shqiptaret.Ahhaaa!Iku ai brez.U shpallen ARMIQ TE POPULLIT dhe te Partise.

      1. M
       Modelja

       Ndoshta nuk të njofin ti o DEMODE , se po të ishte ndryshe nuk do takoheshin me 'ta .

      2. J
       Justice

       Mero, thjesht brilant komenti...

       1. S
        Skraparliu

        O mero ke mundesi me shume se ne po munde na trego ku i gjene leket qe iken cdo muaj ne amerike se rroga qe mere nuk i dele vetem per bileta aq me keq qe shumicen e kohes ri atje se me cfare ushqehet po zonja kryetare e parlamentit si ja jep rrogen kurr mungone me dite te tera jane taksat tona jo leket e nikolles te iki nja pununjes shteti si pune e atij e heqin nga puna se per rrogen nuk behet fjale ,ja ky eshte shteti jone beni si them une mos beni si bej une,po munde na kthjello trurin qe te mos flasim kot.

        1. t
         tata luigji

         Do zoti nuk eshte pederas se ja paska fut gishtin ne bythe ketj vrasesit Medi

         1. T
          Tata luigji

          Edhe mua keshtu ma fut pergjegjesi I seksionit te Rripjelljes. Mua gishtin ndersa gruas nga inati km I fut karin

         2. T
          Te dashur debila

          Mero mund te jete brilant per debilat qe ju mbush mendjen. Por ne pergjigje te meros mero nqs ti mero me kete kongresmenin beni korrupsion pastrim parash dhe nuk njoftoni shtetet perkatese kur e keni detyrim nje gje te tille dhe me pas ky hetohet per nje gje tjeter por gjate hetimit del dhe shkelja qe ka bere me ty athere sigurisht qe e ke ne tollum Mero. Hajt shndet. Edhe ju loqet

          1. I
           I dashur debil

           I dashur debil qe mendon se i di te gjitha je fiks si ujku Fierit faji eshte i internetit qe i jep mundesi nje debili si ty te komentoje loqe

           1. T
            Te dashur debila

            I dashur debil. Sna the asgje. Ik tani ja persheshin e Rames meros apo kujtdo qe te ofron corben.

            1. B
             Beso

             Rama eshte hajduti me i madh i historise se shqiperise. Kushdo qe e zevendeson do jete me i mire. Eshte tamam plehre

             1. M
              Mero je njeshe ...

              Fatmir Mediu ka shume mundesi te jete Plehre .. Por jo per Riciklim.. Burgu do TI mesoje dhe Histori dhe do kete kohe te na shkruaj Poezi per Saliun ,Djalin dhe Florririn Ilirin.. Mos te na haroje Tut Vasilin tullacin..

            2. E
             E verteta e vertete

             Shqiptaret nuk jane budallenj. Nxitimi i Fates per te krijuar alibira pafajesie dhe sugjestionime te shqiptaret vecse ben efektin e kundert pasi tregon friken qe fajtori ka dhe qe mundohet si ai qe po mbytet te kapet pas fijes se barit… Kevin McCarthy sapo eshte larguar nga self-i i Fates, as nuk ka pyetur se “kush ishte ky qe deshte nje self-i me mua”…. Nuk dihet se cfare efekti ka bere self-i i Fates te SPAK …?!

             1. x
              xhim kopsa

              po gari po prit se do e arrestojne. gerdecin e organizuan sllavo-komunistet para se te futeshim ne NATO dhe amerikanet e dine mire kete. me vjen keq per viktimat e pafajshem pa juve, te kosta ju pafsha te gjithe . pidhropsha

              1. A
               ADRIAN

               kopsa i thua vrimes bythes ti Xhimi?

              2. H
               Humoristi

               Bravo Mero le t'a lexojë shkrimin tuaj si të duan..Ata që komentoj se Goda me ujë është gjysëm boshe, dhe ata që komentojnë që Goda është gjysëm plotë. Me pak fjalë ata që komentoj thënien e komunizmit "Me thuaj me cilin ri të të them cili je" ose "Zgjidhni shokët më të mirë se vetja".

               1. H
                Humoristi pa humor

                Humoristi, thuhet “gota”, nga cila brime e ke nxjerre kete fjale “hoda”?!?!?!?

               2. S
                Satër

                Amerikë të kam dh....ë / nuk të njoha asnjë herë. Vete fatmir bajga, trafikanto-hajduti dhe vrsësi i 26 shqiptarve , nën hetim nga spaku (amerikan) dhe bën surret me Kryetarin e senatit të shba dhe shqiptarët e shkretë presin Drejtësi nga haleja e botës!.

                1. .
                 ...

                 Mero pervec "fakteve tronditese" qe boton ben mire te hapesh dhe nje kurs kunder analfabetizmit per simpatizantet e tu

                 1. A
                  Arber

                  Kur o bene shpellaret kaq te zgjuar ! Ne krye keni nje te damkosur , kushedi si jeni ju te tjaret .

                 2. P
                  Pirro

                  Po ngaterron kekun me byrekun me qellim Mero.Qe te besh kete paralele duhet te jesh njeri pa karakter dhe I paguar nga pushteti.Me mire hesht mero se po te shtrydh Rama si limon dhe eshte turp te biesh kaq poshte.

                  1. N
                   NO PASION

                   MENYRA SE SI KA MARRE HAK PENHOLLI BAZE NDAJ TE PABESIT BERISHA ESHTE NJE RAST STUDIMI PER SHKENCEN E MARDHENIVE NDERNJEREZORE NE BOTE...DHE VET GANDI I MADH DO ISHTE STEPUR NGA HAKMARRJA ME PENE QE REZULTOI ME E EGER SE PLUMBI I KALLASHNJIKOVIT TE MERO BAZES NDAJ NJERIUT ME TE PA FE DHE NJERIUT ME MENDJE ME KRIMINALE NE BOTEN DEMOKRATIKE...SINQERISHT ZOTI BAZE UNE I KAM NDJEKUR QE NE ATO VITE NGJARJET QE RRODHEN DERI ATJE SA U VU NE PIKEPYETJE VETE EGZISTENCA JUAJ FIZIKE...DHE MENDOVA EDHE PSE ORGJINA IME GREKE NUK MA LEJONTE TE THOSHA SE E MERITONTE PLUMBIN BALLIT E MERITONTE KY PERBINDESH ...MIR PO I MADHI BAZE JA DHA PLUMBIN BALLIT....POR ME PENE....

                   1. J
                    Jari

                    Këtë F Mediu, Qen e bir Qeni do kalbur në burg ashtu siç po bëhen dhe 26 veta në Gërdec për këtë Qen e për bythën e Xenit të Sali Mortjes, aty të kalbet në burg bashkë me Xenin, Like Spiunin e Sali Non Grada.

                    1. M
                     Merua

                     Mero ben mire mos genjesh kaq shume. Se ata qe te ndjekin ty jane aq idiote sa genjehen

                     1. F
                      Fisniku i Freskut

                      Nuk ka foto qe ta shpetoje kesaj radhe kriminelin Fatmir Medihoxha!

                      1. A
                       ATDHETARI

                       Per Demon. Sa per Enver Hoxhen, ai i la shqiptaret njerez qe i nderonte gjithe Europa. Pas tij, u bene nje pjese e shqiptareve (shumica jane te ndershem), kriminele, te korruptuar, hajdute, sidimos politikanet dhe pushtetaret. Kjo kategori na e nxiu faqen ne te tjereve. Ne kohen e Enverit ishim njerez me dinjitet. Perfaqesoheshim dhe na nderonin jashte kufijve. Si keto pjellat e sotme, kishte tek tuk dhe atehere, por me nje ndryshim, te gjithe ndeshkoheshin nga drejtesia. Sot eshte permbysur drejtesia. Njerezit e ndershem jane ne hije. Dikur keto horra qe dine vetem te vjedhin pasurine e popullit pa ju dridhur dora, do te ishin kalbur ne burg, me te drejte. Sot, eshte e dhimbshne qe shumica e ndershme jeton nen zgjedhen e ketyre vagabondeve politikane hajdute. U shofte raca e tyre. Ajo fotografi mund te vleresohet nga nje debil. Njerezve te ndershem nuk u ben pershtypje, e shohin me neveri. Nje foto me kedo, Fatmir Mehdiun nuk e shpeton nga burgu. Me punen e tij u vrane 26 viktima dhe u plagosen 300 te tjere, plus demet materiale. Shqiptaret jane te etur per drejtesi.

                       1. T
                        Tironsi i Vorrit Bomit

                        O zoti Baze, po more i nderuar djali i fstorinos se trenit nga Rrogozhina, Spiun i Sigurimit i rritur duke fjetur vagon me vagon me keto monstra e beri pluralizmin Saliu i Vicidolit. Shqiptaret dhe nderkombetaret u mashtruan nga Saliu. Me maloke prej Tropoje si gjenerali famekeq i97 Shaban Tapia Spiun Sigurimi krminel, vrases , hajdut me license nga Sali e shume te tjere pa limit....!!@## .

                        1. L
                         Landi

                         Kreu Kongresit eshte si Nikolla e Kuvendit ketu,rrol koti fare,pa peshe,pa pergjigjesi,vetem se merr rrogen qyl.Po pastaj se ka dale Cami Rrogozhines ketu dhe do shpetoje nga Burgu.Dihet qe ky Mediu,Saliu dhe Likja kane Kongresmene dhe Senatore te njohur,por politika nuk funksionon keshtu.Po te erdhi fundi,megjithese kane hudhur Miljona,burgu i pret.Kane Vra njerez.

                         1. T
                          Tanguli

                          Pirdhuni qe te gjithe pa perjashtim majtas djathtas ne qender larte e poshte,mos llamtisni kote po dilni per te drejtat tuaja mos shifni parti o budallenje Sala thote ejjj jam Sal Berisha EDI thote prisni se skeni par gje akoma,e ne budallenjet rrime e shofim kur vjedhin,Mero shkruan se ka budallenje qe e besojne e gjithe mediat Jane te lyera me Mute.

                          1. P
                           Psikopati

                           Medium ngjan si Ajo

                           1. M
                            Mira

                            Si eshte e mundur , Fatmir Mediu mund te denohet , per "SHPERDORIM DETYRE"!!!!!!!!!!!!!! Sa per ta quajtur "DENIM" ...... Por kush e firmosi dhe e vulosi "VDEKJEN E 26 PERSONAVE DHE 3OO TE PLAGOSURVE PLUS DEMMET MATERJALE ???????? Pra z.Mediu cdo gje e ka bere me koshjence, per te perforcuar pozitat e tija ...... Ai duhet te marre denimin me te rende , duke u bazuar ne faktet.....

                            Lini një Përgjigje