"Je hajdut", Halit Valteri përplaset me Shemsi Prençin: Ti ke pronar Ilir Metën zotëri

30 Janar 2023, 17:25Politika TEMA

"Je hajdut", Halit Valteri përplaset me Shemsi Prençin: Ti

Ish-deputeti Halit Valteri ka debatuar me ish-drejtuesin e policisë, Shemsi Prençi në studion e Euronews Albania.

Valteri akuzoi Prençin se ka qenë i akuzuar për korrupsion.

Prençi e kundërshtoi atë duke i thënë se mund ta kallëzojë në Prokurorinë e Posaçme (SPAK), nëse ka prova.

Halit Valteri: Shemsi, problemi yt është që nga polic do të bëhesh politikan. Është problem shumë i madh. Dukesh që je pa punë

Shemsi Prençi: Unë kam dalë vetë pa punë. Kam dhënë dorëheqjen, nuk më hoqën nga puna.

Halit Valteri: Ti je njeriu më i akuzuar për korrupsion në atë zonë.

Shemsi Prençi: Më ço në SPAK, siç ke çuar të tjerët.

Halit Valteri: Nuk merrem me ty. Ky e ka personale më këdo që i shan pronarin!

Shemsi Premçi: Unë s’kam pronar zotëri!

Valteri: Ti ke pronar Ilir Metën zotëri, hedh kockën Ilir Meta leh ti. Nuk hedh kockën Ilir Meta nuk leh ti.

Premçi: Zotëri shiko se ti ke folur vetëm me të lehur e më të paguar.

Valteri: Unë jam shtëpi që nuk leh zotëri.

Premçi: Ti e ke turpëruar shtëpinë, se çfarë njolle i ke vendosur shtëpisë ti e dimë.

Mua më njofin gjithë shqiptarët që kam kundërshtuar edhe Edi Ramën, Sali Berishën në kulmin e pushtetit. Unë nuk i servilosem njeriut zotëri.

19 Komente

 1. J
  Jari

  Ky Shemsi Pordha e Dibrës jo është Hajdut, por kokrra e hajdutit, ky ha majtas e djathtas se është i babxitur fare.

  1. k
   k

   Shpellarë ishin dhe janë spiunët , kriminelet dhe servilat më të mëdhej të diktaturës së djeshme dhe korrupsionit mafjoz të sotëm. Mund të jetë deviacjon gjenetik ?

  2. H
   Himarioti

   Ky Shemsiu i Dibrës bën pjesë në grupin e madh të shpellarëve veriorë. Nuk paskan fund këta shpellar, shumë të rrezikshëm për kombin tonë. Dru me pre, o Sheme. Njëlloj si Agim Shehu.

   1. N
    Neritan Liçaj

    Je shume servil dhe njeri i ndyte shoku Premçi

    1. T
     T

     Sa mire ja ka ber kti mutit ilir metes .

     1. J
      John

      Ky Prenci ka shqetsim se po i turperohet familja. Mos dil aty ne publik. Po mua me duket si kercenim maloku karshi Valterit, pra “seder maloku”.

      1. c
       ce

       Ky hunderri Shemsi prenci drejtonte shtabin e leshelise ne zgjedhjet e 25 prillit 2021 ne zonen e Sukthit dhe shperndante nga 50 mije te vjetra per hallexhinjte e zones vetem te votonin lesheline dhe ne fund mori noc rrokun leshelija , dhe mos te hiqet i ndershem se e njohin te gjithe se ka nderruar 6 parti njelloj me monstren tjeter te leshelise Lefter hunderr maliq kokexhufka i biri i babait te teqese se Kulmakut.

       1. A
        Adriatik

        Ky eshte debil.I ka te gjitha te keqiat qe mund te kete robi.Si mer guximin dhe del e jep mend per policine,emergj.civile,krimin etjr,kur ky eshte hajfut me cizme.

        1. L
         Loni

         Në ato anë nuk thuhet leh por lef...

         1. a
          agron

          te lumte valter here tjeter kujtoji kohen kur ka qene ne krye te emergjencave .thuaj sa nafte ke mar nga borpastrueset e lek per tenderat e bere kur i drejtonte e pyete sa shtepi ka dhe me cfar rroge i ka bere ,hajdut ka lindur e hajdut do vdes ky

          1. T
           Toma

           Mbi te gjitha ka mbaruar shkolle per kufitar. Edhe polic nuk eshte, shems bolja

           1. S
            Sem

            Po tamam quhej dega e kufirit ne sauq ose qen kufiri, shemso shkolle paku ose aspaku sic thot Petrit vasiliqia

            1. P
             Pensionisti

             Valterin nuk e njoh por ne publik eshte krijuar pershtypja se eshte djal i paster, djal trim se ka kujt ti ngjasi. Ka ve dose me ruejt "marken s çelikut" te f.iljes dhe ka grite me shum kurajo disa probleme. Çdo parti politike do perfitonte te kishte deputet Halit Valterin. Per Premçin ne pergjithesi ka pershtypje jo te mire ne opinion. Ka bere zhume levizje sa ne nje parti ne tjetren. Nuk i ka thene kush pune e mbare. Merret shume me llafe. Pretendon shume per poste te larta. Kjo vjen se disa lider partie ja krehin bishtin ne prag zgjedhjesh per ti .arre vota e sa mbarojne pune e hedhin si limonin e shtrydhur. Kete e ka kuptue edhe vete Premçi. Do e keshilloja qe te mos beje gjithollogun ne çdo dalje televizive se tyrperon vehten. Sidomos per shkak te perkatesise partiake aktuale sulmon kundershtaret politike me "te dhena" te pasakta ose te reeme, sipas nevojave qe kane pronaret e televizioneve, natyrisht per shantazhe ndaj Qecerise, duke paguar "premcet" sa frengu pulen. Ne fund jane keta pseudoanaliste qe e hajne buken me turp.

             1. E
              Elbasansi

              Shemsi ti ke kundershtuar Berishen ? Shemsi te njohim mire pasi deri ne mars 1997 ke qene drejtor i policise ne Elbasan e ne 6 mars ke braktisur detyren e pasi more porosi nga Berisha dhe urdher vartesve te tu sapo kalove Kerraben qe te braktisin Degen e puneve te brendeshme ku u hapen qelite dhe brenda 1 ore dega u shpartallua dhe ju vu flaka. Ky je ti more funderrine !

              1. k
               kikia

               Imagjinoni sa poshte ka rene piaca ,ku frenat e debatit ne dritatret e kazanit mediatik i merr nje piolic Berishist,si ky Premçi dhe Breçani!!!!!Sa poshte kemi rene.E merr Sal ,mos gjeç varr ku e ke çue kete vend!

               1. B
                Ben Tigri

                Nje pyetje kom per ju njerezit e hajvonit …. Me fal hasonit! Mire Ky Shemsiu qeka armik i partise e malok…. Po mire a na e thote dot njeri Po Ky Valter gozhda nga eshte e cfare arsimi ka? Falemners Edhe te na rroje partia ne gjith Xonin me 40 hajdute

                1. M
                 Mikeli

                 O premteç, o premtja zezë, o këllirë e prototipit spiun vullnetar. Prandaj nuk të beson më njeri, je bërë si Lefter Maliqia, hop këtu e hop atje, hu më hu, sa huri tu ngul në bithë. Je ndër administratorët më të neveritur që kan pasur administratat e pushteteve, hiqesh sikur je, por një mut muti je, pa ide e pa imam. Ke mbetur ke koha e spiunëve të kryetarit për kryetarin. Do hash këmbët tua tani e mbrapa, sepse nuk të qas njeri, të duan të bësh nëpër sdudio qënin e oborrit. O faqezi burrë muti.

                 1. P
                  Pal Melyshi

                  O Halit Valtri degjo keto ky kurva burre Preshi ka :1- Ka qene shefPolicie ne Tropoje ne kohen Saliut te pare ,komisare kishte Spunin e Sigurimit Xhevdet Mehmeti eminenca gri e Salit te Vicidolit . 2 - Ube Drejtor Polici ne kohen e Saliut te dyte vodhi shume shume me kromin. 3- Kaloi me Edi u be Drejtor Emergjencas perseri vodhi shume. Ku filloi lehjen 4-Kaloi me Lke Floririn ne Presidence keshilltare per vjdhjet. Pra eshte kurve nderkombetare, bastard.

                  1. P
                   Prec jargaliu

                   Shto edhe Drejtor ne Korce , Koha sali qeni i dyte, ku pasi hoqi pllakat e mermerit te pallacinave italiane ,sot drejtoria e policise, me dibranet e tij qe kryen gjoja rikonstruksion, i veshi me pllaka qeramike. Pjesa me e madhe e kohes si drejtor policie i kaloi ne shoqeri te ish prefektes duke kryer ahengje ne hotelet e Maqedonise.(e di dhe Sali qeni se i kane çuar vidio)

                  Lini një Përgjigje