Luan Baçi: Rama dridhet nga Sali Berisha

30 Janar 2023, 22:25Politika TEMA

Luan Baçi: Rama dridhet nga Sali Berisha

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi thotë se kryeministri Edi Rama ka frikë të përballet me Sali Berishën, ndaj dhe ky i fundit u përjashtua nga Kuvendi për 10 ditë.

Baçi u shpreh se Berisha ka të drejtë të kërkojë interpelancë me Ramën dhe shtoi se fakti që është i sanksionuar nga SHBA-të, nuk duhet të bëhet pengesë.

“Këto penalitete, do dhe i keqpërdor mazhoranca. Kërkon që të gjithë deputetët e tjerë t’i bëjnë një përjashtim “de facto”, duke mos e vënë sikur nuk ekziston. Është e drejta e tij si deputet, nuk ia heq askush këtë.

Është me rregullore. Rregullorja nuk parashikon që po ishte një deputet “non grata”, unë të heq të drejtën e interpelancës. Ka frikë të përballet me Sali Berishën. Kanë frikë të përballen me Sali Berishën. Sali Berisha e thotë atë që është, ashtu siç është. Ka frikë dhe e shmang”, theksoi ai.

23 Komente

 1. N
  Noci

  Bile mban edhe panolina rezervë nga frika. Ky eshte ai fieraku qe mbahet me te madh .Berishën se kane frikë as milingonat por tani e lejen me leje se eshte ne pragun e marrise

  1. L
   Latif Dreqi.

   Po qe Rama se pjerdh fare Brrriiiishen, kete e di? Po me shume frike AI ka nga ty, sepse ti vertet je specje e frikshme. Ti te kall daten me ate lekure xhelatinoze qe ke, seciles po ti shtosh servilizmin klasik qe nanifeston,je njesoj si zhabat e kenetes.

   1. F
    Fieraku

    Ku e pa ky debil i deklaruar dhe servil i shkallës sipërore që Rama dridhet nga krijesa gati 80 vjeçare e Viçidolit. Aman o Mero ç'na hapni barkun me këto specie pa vlerë, se është edhe vonë dhe do mbetemi pa gjumë. Aman këtë denimin mjaftë më se na fyen ne fierakëve. Mero jo më këtë debil.

    1. A
     Andi

     Kush te ka bere deputet ty mor idjot?..Sali leshi eshte i forti lagjes…o pika ty kokrra e gomarit

     1. i
      i dridhen bolet ,hahaha idiotat e halese

      ja kta jane politikanet e halese demokattike . cubat e mesjetes .ptuuuuuuh fare mutit

      1. V
       Veriori

       Dhe nga kush dridhet Rama, dridhet nga një plak grinjar 80 vjeçar, nga kjo specie e shëmtuar që na e kanë bërë peshqesh dhe që po e vuajmë ne tani. Nga e di ky debil nga fshatrat e Fierit, apo të ardhur në Fier që Rama e ka frikë plakun e rrjedhur. Le dali plaku yt dhe ti bashkë me të si dhe shumë të tjerë të sojit tuaj së bashku të përballen me të. Mos harroni të fusni këtu edhe Liken edhe Monen edhe Peçon. Me nder i hani atë që i nxjerr fundi i kurrizit dhe i rruani atë që ka në fund të barkut. Me këta njerëz që ka kjo opozitë kurrë nuk vjen në pushtet. Mirë të rrinë aty ku janë se ja kanë marrë dorën.

       1. H
        Himarioti

        Po ky Luanka, nga na mbiu tani! Duhet të jetë nga ato loqet e foltores që tunden vetëm me urdhërin e Berishës.

        1. P
         Putin Gelboqja

         ky Baci i PD-se mos eshte ai bythqimi i 21 ?

         1. b
          byca

          Luan shkplla epartise te ka heq skalpin ti dhe sala te hani mune..

          1. S
           Shkelqimi.

           Nga S. Bersha keni qe te gjithe frike, se ju tund dosjet tuaja te spiunimit!

           1. T
            Tit vasillaqi

            Keta dh . . . n ne breke nga Saliu dhe ju duket se ja kane friken te tere . Nga nongrada tani s’kane me frike as te tije vec atyre te foltores askush nuk e llogarit per te gjalle

            1. D
             Dajti

             O tru peshk , o Luan Baci.Vetem ti e ditke se Sala thote ate qe eshte ashtu sic eshte se 95 % e shqiptareve e dine se sala vetem genjen, mashtron e ben demoagogji qe jane shume pak ne krahasim me vrasjet dhe vjedhjet

             1. Z
              Ziguri

              Me sa kam marre vesh nga fshatari dixhital, Salen vetem sa do e cmendin, do e bejne si Ver Llapen te sorrollatet rrugeve, se per burg kane Zenin.

              1. b
               baçi

               Po pa tjeter ore idiot ,nuk i biet murit me koke nese ke dy pare mend!Luan shqiperia ka nje shprehi "hapi rruge budallait"e qe ju budallenjt e merrni per dobesi!

               1. Ρrushi

                O Luan prej kartoni. O njerës të varfër të pd-së të ushqyer me dhunën e kryetarit tuaj që sa ishit në vezë. O këlyshë të rrahur që në agimin tuaj të parë në politikë . Kurrë nuk keni për të bërë përpjetë. Do hiqeni zvarrë në politikë si krimba pa identitet. O të pamundur burra që nuk shikoni përtej hundës të kryetarit tuaj ,por vetëm hundën e tij pinokiane si kar-rotë e kuqe. Idiotë noterikë.

                1. d
                 demo

                 Ky dridhet ne maje te pushtetit,,ka 12 vjet qe e dredh.Berisha trimerohet ne opozite,Qello dhe njehere pa ta shohesh!

                 1. s
                  saliu duhet te shpallet terrorist

                  ky ka emer luani,por nje fytyr miu qe i ngjitet kriminelit sali si m... pas kepuces

                  1. g
                   gjergji

                   Taman o Luu hann.Rama dhitet nga BERISHA VETEM KUR DHITET ne nevojtore.Nuk ka sot shqiptar qe e poshtron,injoron e diskrititon Berishen ne cdo seance parlamentare e ne cdo vend ku kerkohet ne televizore apo progtame te ndryshme televizive se sa E.Rama me fje fjalor e leksikon modern e super sarkazist.Ai tallet,luan me plakun e marre. FJALORI replikave e Berishes ESHTE FJALORI I NJE TE MARRI,I NJE BUDALLAJT,I MJE RRENCAKU E MASHTRUESI qe kerkon ti bind njerezit me llapaqenlleqet e tija.PRANDAJ skodranet kane nje shprehje te bukur popullore : "ruaju nga i marri e budallaj,se i urti e i mencuri nuk te ban gja"

                   1. P
                    Po mir mor Politkane Pordhash !

                    Mir qe shpellari na qeka Kafsha me e Eger qe tremb Njeiun ala ne kte Shekull .Po per Krimet e Kryekarit tat PD ,vjedhjet e tradhetite bere Shtetit Shqiptare ,nuk keni fare gje per te thene ju zagaret e beut te PD-s ??????? Ateher ,cfar mut Politikash beni ju ? Atehere ju s'mundet te quaheni Politikan ,por Banda Kriminelesh ,sepse nji Politikan i Verete , i sherben Atdheut e popullit te tij ,nderkohe qe ju FakePolitikanet e bandes se shpellarit i Sherbeni Te Keqes se shqiptareve dhe ktij Vendi ! Keni Atdhe ju zagare Kriminelesh e Tradhetaresh te ktij populli apo jo ????????? Kjo eshte skandaloze e papapre ne Bote ! Kush eshte ai bir Kurve qe mbyll syt pata ksaj Masakrade Kombetare ne ate vend . Shteti kaqoleve financon Bandat Anti Shqiptare dhe s'ka pare me financu per Ushtrine Shqiptae (gje e cila eshte Urgjente sot vs Situatave te pasigurta ne Bote ) te financoj ngritjet e vendeve te punes , te financoje Rritjet e Rrogave dhe te Familjeve ne nevoje _ por ne menyren me Kriminale dhe Hapur paguan kte Bande Kriminelesh ,paguan Bordellot Drejtesi , te cilet nuk meritojne as 1 Miljon lek shqiptare ,sepse nuk kan ber kurr Detyren ne Drejtesi por kan bashkpunuar me krimin Politike dhe ate Ordinere kunder Shtetit Shqiptare ,kunder te ardhmes Europiane dhe ktij populli qe kan 32-vjet e rjepin dhe tallen duke mos ber asnjiher Drejtesi ?????? Ngrihuni mer popull dhe sgkaterrohini nga thememel kta bij kurvash,kto Institucione Mafiozesh qe vetem shqiptareve si sherbejn

                    1. H
                     Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

                     Pastaj thone njerezit se si i merr votat Rama. Kur ke gomerë të tillë perballë, jo Rama, por edhe nje dordolec të jetë ne krye të PS-se, ajo i fiton votimet. Kjo është fatkeqesi kombetare. Është mire per Ramen, por jo per Shqiperine. Saliu i ka shaktuar të djathtes të njejtim dëm qe i shkaktoi Enver Hoxha ne 40 vjet diktature.

                     1. T
                      T

                      Rames i dridhet kari nga sala

                      1. T
                       Tirona Re

                       Salih Berisha dridhet nga Rama pasi ka fituar tre here zgjedhjet e pergjitheshme dhe do fitoje dhe te katerten Edi Rama e beri non grata shpellarin e vucidolit

                       1. S
                        Shefik Ormëni

                        Luani është deputet. Dhe e di mirë, se për të vazhduar të jetë i tillë duhet të thotë ato që thotë. Nuk është dhe aq budalla sa e kujtoni ju Luani. Ai e di mirë se kush është Luani i vërtetë në PD dhe se vetë ka vetëm emrin Luan. Kur duhej t'a kishte Lepur. Ndaj lëreni, mos i bini në qafë lumadhit. Ne që e njohim nga afër e dimë se ka një shpirt të butë, nuk i bënë keq askujt, pak skile, (kjo ngaqë ka mbaruar shkollën e Partisë në kohën e merhumit, një shkollë që diplomonte dhelprat), por gjithçka e bënë thjesht se vdes për një çikë karierë. Për të qënë deputet nuk do fare rrogë, bile është gati të paguaj. Ndaj lëreni lepurin, mos u nisni nga emri që i kanë vënë dhe t'a dërrmoni kaq pashpirtësisht.

                        Lini një Përgjigje