Deputeti i PS për skandalin e ish-zyrtarit të FBI: Ja e vërteta për ju që nuk e dini

30 Janar 2023, 21:41Politika TEMA

Deputeti i PS për skandalin e ish-zyrtarit të FBI: Ja e vërteta

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi tregoi se si qëndron sipas tij, e vërteta e skandalit të ish-zyrtarit të FBI-së.

“Mc Gonigal ka qenë institucionalisht drejtues i një prej seksioneve më të rëndësishme të FBI-së dhe besoj është në nderin e çdo zyrtari të Republikës së Shqipërisë për të takuar nivele të tilla institucionale që i takojnë shtetit amerikan,” – u shpreh Koçi në “Now me Erla Mëhillin”. 

Sipas tij nuk është Rama ai që e ka emëruar dhe mbi të gjitha në kohën që janë bërë takimet Mc Gonigal ka qenë një person pa pikëpyetje.

Koçi tha se nëse do të kishte persona të tjerë të përfshirë drejtësia amerikane do të nxitonte për të ngarkuar penalisht këdo që do të duhej të mbante përgjegjësi.

5 Komente

 1. T
  Tualet Palla- Lenini I Librazhdit

  Ky kllouni Koqi Pètro, e lyen fytyrën me mut, që të mos e dallojnë kur lëpin nga e keqja bythën e Rama-zonit . Ndryshe përfundon në ngarkim-shkarkim pa pagesë tek "investimet" e Tualet Pallës

  1. R
   Rexhepi

   Servil klasik.

   1. D
    Dante

    Pse nuk tregoi qe e takoi? As rama nul tregoi ne shqiperi. As ai amerikani spiun nuk tregoi ne amerike. Pse su njoftua askush? Rama nul eshte person privat. Eshte kryeminister! Pse i bene gjerat mbrapa kurrizit te shtetit amerikan dhe atij shqiptar? Pse nuk u njoftua amb amerikane. Pse takimet u bene fshehurazi. Ehj mor petro. Mos u mundoni kot ta defaktorizoni se iku ajo pune. Gjeni nje kryeminister tjeter.

    1. E
     Edmond Sh.

     I lutem redaksise gazetes,mos lejoni te nxirni ne gazete, te tilla pergjigje si ajo "tuaIet palla Ienini librazhdit",nje pergjigje e nje njeriu pa arsyetim per ate qe eshte shprehur dhe edukaten e duhur per tu paraqitur perpara publikut,nuk ka njeri nevoj per keto pergjigje te personave te pamoralshem.Gazeta Tema ka nje lexushmeri te madhe nga publiku dhe publiku kerkon te informohet prej saj,per lajme reale dhe te verteta dhe jo me shprehje te tilla qe jane ushqim vetem i njerzve te pashkolluar dhe te pa moralshem.

     1. E
      Ethem Lalaj

      OK P.Koçi.Për aq sa dim E.Rama ska asnjë përgjegjësi.. por qënt e rrugës nuk kan çbëjnë..le të shkojnë në WC-t e Tiranës ta lëpijnë..pastrojnë..!

      Lini një Përgjigje