Agron Shehaj e pranon se nuk e rrëzojnë dot Ramën: Çfarë prisni ju, të pushtojmë Kryeministrinë? Ndoshta njerëzit s'kanë besim tek ne

31 Janar 2023, 09:24Politika TEMA

Agron Shehaj e pranon se nuk e rrëzojnë dot Ramën:

Analisti Neritan Sejamini dhe deputeti i PD-së, Agron Shehaj, u përplasën në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” për protestat që premton opozita se do të bëjë për të rrëzuar qeverinë e Edi Ramës. Deputeti Shehaj tha se protestat duhen bërë, por ai tha se ato nuk janë për të rrëzuar qeverinë, sepse ajo ikën me votë. Por analisti Sejamini i kujtoi deputetit të PD-së se populli po proteston për Luizin e “BBV”-së dhe nuk del për skandalet e qeverisë, sepse, ndoshta, mendon se edhe opozita është si pozita dhe nuk kanë besim.

Shehaj: Afera që ka dalë në lidhje me pagesat që janë bërë dhe dyshimi se pas tyre mund të jetë kryeministri i Shqipërisë si dhe hetimi që po bëhet edhe mbi kryeministrin, është afera më e madhe. Protesta është e domosdoshme, në këtë rast. Do të diskutohet më pas se si u thirr, si u organizua, si do të jetë, e dhunshme apo jo, ne do të japim mendimet tona për fjalimet në protestë, nëse u tha gjëja e duhur, u sulmua mjaftueshëm apo jo, por unë prapë mendoj se protesta duhet bërë.

Sejamini: Ja u bë protesta. Ma vazhdo të nesërmen. Nuk besoj se ju do ta “vrisni” Ramën atë natë, apo ta nxirrni nga zyra. Cili është qëllimi i protestës?

Shehaj: Edhe unë kam një pyetje cili është qëllimi i protestave në Perëndim?

Sejamini: Partitë politikë nuk bëjnë protesta në Perëndim, bën populli, bëjnë sindikatat.

Shehaj: Nuk është e vërtetë. Partitë politike bëjnë protesta. Unë njoh mirë Italinë dhe në Itali bëhen vazhdimisht protesta.

Sejamini: Sa herë e kanë rrëzuar këto qeverinë?

Shehaj: Po nuk rrëzohet qeveria me protesta.

Sejamini: Po pra, po cili është qëllimi i protestës?

Shehaj: Edhe mund të rrëzohet në momentin që qeveria e kupton se ka kundër një pjesë të madhe të shoqërisë, shtohet edhe protesta një ngjarjeje shumë të rëndë si kjo që ka ndodhur. Çfarë prisni ju që të pushtojmë kryeministrinë? Ju thoni: Ose bëni një protestë dhe pushtoni kryeministrinë, ose mos e bëni fare. Unë nuk jam dakord me këtë. Nuk vihet në pushtet me protesta, por me zgjedhje.

Sejamini: Po pse nuk ka protestë në Shqipëri sot, pse nuk ka njerëz të revoltuar? Kanë dalë për Luizin para dy javësh në revoltë dhe nuk ka për këtë skandal.

Shehaj: Çfarë do të thotë, se kjo e skandalit nuk është gjë e rëndësishme?

Sejamini: Po mund të jetë edhe pse nuk kanë besim te opozita, nuk ia vlen të dalim, se mund të jenë edhe të tjerët njësoj.

Shehaj: Po mund të jetë edhe kjo.

19 Komente

 1. E
  Erla Mehilli anal -iste e ( pa )varura

  Nuk bejne partite politike protesta o idiot dhe italia nuk eshte shembull i demokracise e as i qevereisjes nuk kam pare ne France ku jetoje protesta te partive politike jamais .Partite politike jane institucion kane logo , journal kane forma per te ardhur ne pushtet .Proteste bejne sindikatat me bilbila me zhurme te bertitura per te terhequr vemendjen qe egzistojme o idiot .Rama ka ardhur ne pushtet me vote dhe largohet me vote por me non grataen dhe ju nje grup debilash harrojeni pushtetin bile ti as deputet nuk do jesh me do kesh fatin e Murrizit te Lushnjes

  1. R
   Raimond vlonjati

   Ky Shehaj eshte tipiku i deficnetit . Eshte turp te jete depudet ky i pa afte . Ky nuk ka nivel fare more, si e kane futur kete idiot ne politike .

   1. L
    Latif Dreqi

    Pyt baben tat Sahalene, se ai ja bote tete me dy Lulit vocerr, e masanaj, si malok 400 karat dhe shpellar me kallare, fshihte doren tu thane se e "ka bo Luli"

  2. E
   Erla Mehilli anal -iste e ( pa )varura

   Nuk bejne partite politike protesta o idiot dhe italia nuk eshte shembull i demokracise e as i qevereisjes nuk kam pare ne France ku jetoje protesta te partive politike jamais .Partite politike jane institucion kane logo , journal kane forma per te ardhur ne pushtet .Proteste bejne sindikatat me bilbila me zhurme te bertitura per te terhequr vemendjen qe egzistojme o idiot .Rama ka ardhur ne pushtet me vote dhe largohet me vote por me non grataen dhe ju nje grup debilash harrojeni pushtetin bile ti as deputet nuk do jesh me do kesh fatin e Murrizit te Lushnjes

   1. T
    Trebeshina

    Saliu dhe ju te gjithe qe i shikoni nga mbrapa flisni nga xerku thot labi,prandaj nuk ju do populli.

    1. .
     ........................

     Asnjehre nuk kane pasur Besim se jeni ektremiste dhe kurre nuk keni fituar , thjesht i keni marre me force duke grabitur gjithcka.

     1. N
      Na mbyten budallenjt

      o te qafsha ku jane mbledhur te gjithe budallenjte,shyqyr qe ka 40 tv drogaxhinjesh dhe po marim vesht se kush eshte me budallai. Me keta budallenj rama do mbreteroj.une nuk kuptova asgje pse kane dale keta gomer ne tv

      1. E
       Eli

       Po si të kesh besim nga ata që hedhin gurin e fshehin dorën, Të vrasin (ditë e natë) dhe fatkeqësitë bëjnë gallatë. Me ata që mendojnë hapi rrugën të marrit se ai do të na çojë drejt integrimit (me të marrët) Me ata që pasurohen duke vjedhur shtetin dhe thonë se ja u kemi ngritur mirëqënien(e tyre).

       1. i
        iliri

        mire qe e di nuk kane besim as nuk do kene

        1. L
         Ledi

         Rama ka vjedhir zemrat e shqiptareve me ter keto investime qe ka ber

         1. t
          titi

          njeriu me i drejt tek pdja

          1. O
           Oni

           Po nuk mereni dot me ramen ju jo

           1. t
            tosi

            pse duhet ta rrezojm nje person qe po e ben punen ashtu sic duhet

            1. t
             tosi

             pse duhet ta rrezojm nje person qe po e ben punen ashtu sic duhet

             1. P
              Populli.

              O gone te te bej nje pyetje.Cfare mendimi ke konkretisht dhe individualisht per 21 janarin.Kush jane fajtoret e vrasjeve ushtaret apo gjeneralet.Beje kete pergjigje ne parlament dhe shiko sa vlera do kesh ne popull.Kam besim tek sinqeriteti juaj.Por gjithashtu jam i bindur se ju tjeter gje mendoni dhe tjeter gje thoni. Do te thuash ti keshtu e do puna.

              1. J
               Jeta

               Te gjithe e dine qe Rama eshte me i mir askush nga ato te opozites se pranojne dot kete fakt

               1. E
                Eni

                E shohin njerezit se sa shume ndryshime ka bere Edi qe kur ka ardhur ne qeveri,Saliu i shkret vec ka vjedhur e shkaterruar

                1. H
                 Himarioti

                 Populli është i bindur për fundin e Berishës dhe, kurrë për sukseset, gënjeshtrat dhe mashtrimet e tij. E kuptove ti Sejamini tani? Hajt tani, krisni bythën ju Sejaminët dhe loqeminjët.

                 1. D
                  Dajti

                  Sejamini ka te drejte, partite politike nuk bejne protesta ne vendet perendimore Edi Rama do qendroje akoma se nuk ka opozite, ne fakt nuk duhet ishte me kryeminister se uk ka cfare ofron me por... Harrojeni sale kriminelin njehere e mire

                  Lini një Përgjigje