Kreshnik Spahiu: Berisha dhe Meta do të tërhiqen ditën e zgjedhjeve më 14 maj

31 Janar 2023, 09:31Politika TEMA

Kreshnik Spahiu: Berisha dhe Meta do të tërhiqen ditën e

Analisti Kreshnik Spahiu ka deklaruar se Sali Berisha dhe Ilir Meta do të tërhiqen ditën e zgjedhjeve më 14 maj.

“Ende nuk është e sigurt nëse do të kemi zgjedhje vërtetë me pjesëmarrjen e gjithë partive apo do të kemi një deja vu të 2019-tës. Unë parashikoj që zgjedhjet edhe mund të bojkotohen,” – u shpreh Spahiu.

Sipas tij nëse ndodh, partitë do regjistrohen, do futen në fushatë dhe mund të ndodhë skenari i 26 majit që të tërhiqen ditën e zgjedhjeve, që të tërhiqen nga komisionet vëzhguesit dhe të tërhiqen disa kandidatë ku e ndjejnë që do të humbasin.

2 Komente

 1. L
  Ladi

  Pra, edhe Kreshniku flet per marifete dhe batakciklleqe te politikaneve, qe jane te gatshem te bejne çdo pelivanllek e pisllek, ne emer te lirise dhe hapesires demokratike ne kurriz te te ardhmes se vendit, ku morali, dinjiteti, burreria, tipari me i spikatur perendimor si vlere shoqerore, nuk ka pike rendesie!! Dhe ky turp e pabesi quhet inteligjence e zotesi nga politikanet e pacipe shqiptar..

  1. V
   Vranakonti

   E lexoi me qejf kete Kreshnikun,se,shkruan mire dhe jep mendime te mira. Besoj se, Berisha dhe Meta me te meta,do bojkotojne 14 Majin, e ndjejn te sigurt deshtimin dhe femija do lindin e vdekur.

   Lini një Përgjigje