Grida Duma zbulon pse hoqi dorë nga politika dhe tregon nëse do të rikthehet

2 Prill 2024, 21:20Politika TEMA

Grida Duma zbulon pse hoqi dorë nga politika dhe tregon nëse do

Grida Duma, e ftuar në emisionin “Ndryshe” në Top Albania Radio, rrëfeu ndër të tjera për situatën politike në vend, televizionin në jetën e saj, “Big Brother Vip 3″.

Pse hoqët dorë ajo nga politika?!

“Asgjë s’më ka lodhur. Politikën e dua shumë. Ashtu ishte momenti. Duhej një dalje për të treguar që për mua ky është çasti i duhur jo për të demotivuar ata që merren me politikë… Për imazhin jam shqetësuar më pak sesa për ecjen… S’kishte të bënte me mua personalisht, por kohezioni i njerëzve. Politika nuk bëhet pa punë në grup, nëse grupi s’është në kohezion, është copëtuar, pa strategji politike. Ky grup duhet ‘shkundur’ sepse disa gjëra duhen bërë ndryshe.

Ai që bën politikën duhet të jetë një kafshë politike. Politika është thelbi i interesit, por nëse e ke interesin e bashkuar me liderin e vendit je lider i madh, nëse e ke me planin politik s’je lider. Shqipëria ka 30 vite që mbijeton në njëfarë mënyre.

A do kthehej Grida Duma në politikë?

Nuk e di, nuk e mendoj fare.

9 Komente

 1. B
  Biku

  Per te ardhur keq se si kjo baxhelle eshte akoma ne ekrane.Shkaterroi familjen e saj per tu shkerdhyer me surrat mium Sali anin.Turp per Top Channel.

  1. P
   Prec Ulaj

   Lereni te pispilloset e llangoset me bojera, kjo eshte fycke nga mendja, tralala.

   1. p
    pinokio

    E përjashtuar nga “foltorja”,për “ndershmëri do thosh Shvejku me sinqeritet të plotë.

    1. L
     Loni

     Mjaft më me kurvs.

     1. d
      degradim

      Si kurve, beri mire qe iku nga politika se s'mundet te rrine dy kurva bashke: edhe politika edhe Gridatani dhe kurvari, ma merr mednja do shkoje ne burg dhe populli nuk do te perfaqesohet as nga kurva Grita as nga kurvari Salinjani, i kurves, Sheges qe ka marre disa burra. Parlamenti duhet te miratoje ligje per kurvat edhe kurvaret

      1. D
       Durrsak

       Cfar i duhet me kesaj Politika?! Kjo asgje se ka per besim apo ideal,cdo gjenefunksion te xhepit e te reklames , njeri i dashuruar me vehten qe,sdi ne se ka dashuri mbase edhe per femijen e saj,,,,,,, Kjo eshte ne dashuri edhe me kembet e shtremta,(kome peke themi ne Durres)te vetat qe te vjen me vjelle,,ptu rrace,,k

       1. a
        astrit

        Si me Griden si pa Griden politika shqiptare po njelloj eshte

        1. a
         asd

         Grida eshte nje arriviste e peshtire. Njerezit nuk shohin tek kjo femer njeriun e punes, te perpjekjeve, te dashamiresise, te moralit, te vlerave familjare as gazetaren e paanshme qe perpiqet te hedhe drite mbi te verteten. Keqardhje qe Top Channel nuk eshte ne gjendje te zgjedhe gazetarin e duhur. Ka zgjedhur nje njeri qe shtiret cdo gje... qe nuk eshte.

         1. L
          Li

          Kjo eshte nje délirante e peshtire moderatore qe ben debatin duke folur me rokje. Pastaj per vlerat e saj ne politik i din gjithë shqiptaret bashk me Salianjin. Biku ka vite qe televizionet shqiptare promovojn kesilloj zgjebjesh qe të vjen të thyesh televizorin kur shesin moral paçauret.

          Lini një Përgjigje