Dueli Olsi Rama- Gazment Bardhi. Robert Rakipllari: Çeshtja tani është juridike.Të marrë fund kultura e shpifur e akuzave

2 Prill 2024, 19:16Politika TEMA

Dueli Olsi Rama- Gazment Bardhi. Robert Rakipllari: Çeshtja tani

Debati politik mes Gazment Bardhit dhe Olsi Ramës u shndërrua në një çështje juridike, në momentin që ky i fundit bëri një padi për shpifje në SPAK, sipas drejtorit të informacionit në Top Channel, Robert Rakipllari.

I ftuar në “Breaking” në Top News, Rakipllari u shpreh se denoncimi i Bardhit se vëllai i kryeministrit është i përfshirë në një organizatë kriminale në Xibrakë, nuk është i ri, pasi me pare kane akuzuar edhe Berisha e Basha, por tani i takon Prokurorisë së Posaçme te japë verdiktin e saj.

“Nuk është deklarata e parë e Bardhit, ka bërë denoncime edhe për kolegët, edhe për Berishën, ka artikuluar akuza të forta edhe për Nokën dhe tani i ka harruar. Ky denoncim nuk është i ri, e ka bërë edhe Berisha, edhe Basha. Nuk e di çfarë elementi të ri ka këtë herë, duhet ta vlerësojë SPAK meqë edhe Bardhi ka besim te Prokuroria e Posaçme. Pas padisë që ka bërë Rama dhe letrës së Bardhit për Dumanin, mendoj se tani është çështje juridike, jo më debat politik.

Kjo kultura e shpifur e të hedhurit akuza dhe të përqafuarit më pas duhet të marrë fund. Mendoj se reforma në drejtësi na ka çuar në këtë nivel. Tani SPAK ose vërteton akuzat e Bardhit qe vëllai i Kryeministrit është trafikant droge ose Bardhi do të ndiqet penalisht për një deklaratë të fabrikuar”.

Disa ditë më parë, Gazment Bardhi bëri këtë denoncim publik me pretendimin se Olsi Rama, vëllai kryeministrit Edi Rama, kishte lidhje me grupin që ngriti një laborator kokainë në Xibrakë. Ndërsa sot, Olsi Rama depozitoi në SPAK një padi për shpifje ndaj Bardhit.

21 Komente

 1. P
  Po

  Pordhi kali ne der te hanit

  1. p
   pilo Lala

   Nuk eshte thjesht pjer,dhje kali ne der te hanit. Jashte shtetit, po ti prishesh figuren nje qytetari, te shpifesh kunder tij, te con ne gjyq dhe te merr miljona. Ne rastin e Olsi Rames, ai ka shperfytyruar figuren e Olsit, por edhe te ekipit Partizanit. Krahas padise Olsit, edhe ekipi i Partizanit duhet te vijoj me nje padi me vete, per poshterim te figures Klubit Partizani. Ne keto raste, gjykata te heq pasurine, deri edhe breket dhe ja jep atij qe i ke denigruar figuren pa te drejte. Mendoj qe nje avokat i mire i Olsit, i rrjep skalpin e kokes Gaz Bardhit, ja nxjerr te jemen nga shtepia, ta pleqeroj ne azile.

  2. P
   Peqisti

   E Ku ka ngel PD E shkret ne dor te Pedes Bardha,,e Nul Mokes, allall Ed Rama e tregove veten QE je 5 Hapa para Sal ales, allall

   1. T
    Tironsi

    Jom I sigurt QE Gaz pederast gjitha kto I bon se Si duket Olsi Si cun I Mir Tirone QE osht Nuk jà Ka rras,se Nuk ka munzi te flasesh, per Olsin qe e njofin Gjith Tironsit ca cuni osht.

    1. F
     Fevziu artopoland i familjes kriminale Berrisha

     Çfare eshte kjo kulture rrugaçesh qe shpifin neper studio kazan , jo vetem Bardha por edhe drejtuesi emisionit dhe kanali televizive duhet te penalizohen . Nese avokati familjes kriminale Berrisha mendje ndrituri Fevziu nuk do ta zhvillonte nje emision shpifarak nuk do kishte ndodhur asgje.

     1. U
      Uzi

      Nese rilindja socialiste do bllokoje edhe denoncimet, me siguri do te kete nje terr te vertete informativ dhe rama, veliaj, olsi me shoke do vazhdojne edhe nje dekade tjeter te zhvasin gjithcka.

      1. x
       xyz

       Jo mor debil. Nuk bllokohen denoncimet, por shpifjet. Shko tani në gjykatë dhe vêrteto me fakte dhe prova ato që ke thënë kundër Olsi Ramës! Është kaq e thjeshtë. Ti, unë, ai nuk ka të drejtë të njollosë figurën e askujt pa pasur prova dhe fakte. A e kupton kaq pak gjë o hajvan?! Dhe Bardha nuk e ka për herë të parë që shpif. I duket parlamenti si kopësht fëmijësh, ku e ka çuar mami!

      2. K
       Këta janë bërë për të qeshur

       Sikur ishte edhe Taulant Balla me grupin e Xibrakës,mos i ka shpëtuar pederastit fytyr byth majmuni bardhoshes ky fakt?!!¡!

       1. p
        pinokio

        Më e sakta është pordhi kali në derë të foltores,u hap dera e nevojtores ,të gjithë përpara drejt fitores,do thosh i marri i thertores.

        1. k
         kuola

         Bardhin e perseutojn SE eshte LGBT.

         1. R
          Real

          More ti i Top kurves, po vazhdon edhe ti me gojore per pushtetin hajdut te ripjelljes . Se a ka bere kallzim ne spak ky vellai i kryehajnit te ripjelljes nuk po dihet, por ti si zedhendes i pushtave te ripjelljes keshtu je porositur te thuash. Se cfare eshte Bardhi nuk kemi nevoje ta dime nga nje pu::t i rip jelljes por ne dime qe ai ka ngritur problemin qe duke marre per baze cfare eshte thene ne dosjen e Xibrakes, ka aresye qe te hetohet ky vellai i pushtetit kriminal te ripjelljes.. Ai nuk ka bere akuza sepse faktet jane ne drite te diellit.

          1. x
           xyz

           T'i shpallë faktet botërisht dhe t'i dëshmojë në gjykatë. Nuk do i lëmë fundrrinat të ndyejnë gjithçka, siç janë mësuar. Përsa i takon vjedhjes shko pak andej nga kullat apo nga Gjiri i Lalzit ore malok, që t'i shohësh.

          2. s
           spata

           C'pate o Bardhi qe e kruajte sumen me fik deti.Me Olsin e 10 viteve me pare do behesh figura e politikes se foltores Non Grata?Po kaq budallenje jeni .Saliu ju fut ne kurthe te cimentoje pushtetin e Rames.Rama ,po u ndier,ata qe hane dardha molle,fiq e rrush i dorezon vet tek SPAKu.Po i dergon te gjithe deputete,ministra,drejtor e sekretar ne burg.Tani i ka mbetur pa ja futur Lali Erit.Mbolli pem aq shume, sa ne njeren tek sheshi Skenderbej ,do ta vari.Pse ?Te mos guxojne socjalistet,pordhac ,ti dalin kundra urdhrave qe ka dhene me goje.Marrezija i ka kaluar kufijte e shperfilljes qeveritse sa SPAKut nuk idalin hesapet nga te godasi.Kur behen te gjithe pis majtas e djathtas populli do vuaj shume.Zgjohu shqiptare e clirouni nga kjo murtaj ,Berisha-Rama, qe po ju gryen pa e kuptuar.Po Aleati yne ,qe i jemi dorezuar totalishte ,kur do marr ne mbrojtje demokracine shqiptare?

           1. S
            Svetllana

            Hahaha! Lexhendari Gazmend Bardhi do t'i zhduke te gjithe pokuroret dhe gjykatesit qe do t'i dalin kunder, sepse ka mbeshtetjen e lexhendareve te Vicidolit, Moskes dhe Pekinit.

            1. Y
             Yner xibraka I kompania 5d

             Sa here ke qene ne xibrake ti mero me olsin se sme kujtohet?

             1. V
              Vranakonti

              Bardhi shpifes i ndyre dhe duhet te denohet per shpifje. Keta te Partise se foltores se Saliut,bejne gare se kush me shume do beje denoncime ne SPAK per qeverine dhe per gjithe njerzit e mazhorances. Qellimi i tyre eshte qe te bejne tym ne ajer se ndoshta ndonjeri do genjehet dhe do largohet nga Edi Rama dhe do shkoi te bytha e Saliut. Kjo nuk ndodh kurre se, Edi Rama dhe PS-te e kane konfirmuar veten e tyre si Parti dhe njerez te drejte dhe po punojn e po luftojne per te miren e shqiperise. Pra te mos i genjej mendja fare se nuk perçahet PS-te siç eshte bere PD-ke koqe,koqe.

              1. F
               Franci

               Te mbaje pergjegjesi penale ky funderrine, llafazan si gore e shpifes profesionist. Ky ka akuzuar Berishen, Bashen dhe Noken dhe tani eshte mik me ata. Karavidhe te tilla duhet te mos jene me pjese te politikes tani ne vitin 2024.

               1. J
                Juliano

                Nëse do ti bëhej gjyqi me kanun bardhit, do rrihej me 200 fshikullima nëse vërtetohej se shpif e gënjen. Ndërsa sot, ai/ajo që shpif, gënjen, duhet të përballet me ligjin, ku i akuzuari ti vërë një gjobë, që as nëna e fisi bardhit të shterngojë bythën mirë, kur të shpifë. Duhet të bëhet një shëmbull, që të tjerët të kenë kujdes kur arrijnë në këtë nivel të ndyrë provokativ.

                1. Y
                 Y

                 Gaz gay eshte Babalja nr:2,keta horrat e Saliut mendojn se mund te vijn ne pushtet duke perdori variantin babale,pra cpifjes.

                 1. K
                  Kritiku

                  Bardh pederasti, njeri i shpifur intrigant

                  1. s
                   shpifes

                   Populli kot nuk thote ..."qiji nenen te te thote baba"dhe Bardhit do qire nena e pragu cka brenda se ka pese vjet qe shpif,per babane e Zenit,per Bashen,perTopin, Noken,per dhenderin e "plakut Mere"etj etj. Po ka shtet te denoje keto shpifje te shpifura shteterore. Olsi Rama nuk ngjan per i tille me ate prejardhje e kulture qe ka. Njollosni pa pergjegjesi e moral familje te kulluara,o Shpifesa, Lamashe. shpifes

                   Lini një Përgjigje