"Këtu sundon prova", Toni Gogu i tregon Salianjit dy parimet që PS nuk i neglizhon te komisioni për "TIMS"

2 Prill 2024, 15:54Politika TEMA
"Këtu sundon prova", Toni Gogu i tregon Salianjit dy parimet

Nënkryetari i Komisionit Hetimor për çështjen e administrimit të të dhënave të sistemit "TIMS", Toni Gogu tha se dy parime nuk mund të neglizhohen nga mazhoranca.


"Prezumimi i pafajësisë është shumë i rëndësishëm dhe kur themi diçka duhet ta mbështesim me prova. Këtu sundon prova! Provat duhet ta sundojnë këtë sallë deklaroi", deklaroi Gogu.


Më tej ai i sugjeroi kryetarit Ervin Salianji që nëse duan le ta sjellin edhe Gazmend Bardhin si dëshmitar se kishte dëgjuar që ka informacion për këtë çështje.


"Tani në planin paraprak të veprimtarisë së këtij komisioni që unë kam parë ju s'keni asnjë provë" theksoi Gogu.

1 Komente

  1. Z
    Zjarr Qazo

    Partia e dhjertore foltores te Sali mut hale ishes qe pretendon te marre frenat e shtetit ne dore jane nje bane kriminale duke filluar nga kryetari i saj e deri te i fundit . Shqpitaret i kishin varur shpresat tek Spaku po me sa duket edhe ai udhehiqet nga krye krimineli Sali muti ka shtate vite e asnje gje . Salian babale i denuar per shpifje ka dy vite e ata e vendosin kryetar komisioni apo Bana Vokshin etj . . . . . .

    Lini një Përgjigje