Olsi Rama padit Gazment Bardhin: Ose unë duhet të shkoj në burg si trafikant ose Gazmend Bardhi duhet të ndiqet penalisht

2 Prill 2024, 14:06Politika TEMA

Olsi Rama padit Gazment Bardhin: Ose unë duhet të shkoj në burg

Olsi Rama, vëllai i kryeministrit Edi Rama ka kallëzuar sot penalisht deputetin e Berishës, Gazment Bardhi, lidhur me akuzat për përfshirje të tij në njohje dhe favorizim të një grupi kriminal.

Në kallzimin e tij Olsi Rama thotë se shpifja është bërë për një fabrikim pervers me qëllim manipulimin e opinionin publik, për motive të dobëta politike.

Ja padia e plotë:

Sot kam depozituar në SPAK kallëzimin për deputetin e paturpshëm Gazmend Bardhi, i cili ka cënuar publikisht nderin dhe dinjitetin tim publik, si individ, prind dhe drejtues i një klubi të mirënjohur futbolli, duke shpikur një lidhje totalisht inekzistente mes meje dhe një grupi trafikantësh të drogës.
 
Fakti që zotëria aspak i nderuar, ka marrë përsipër të më akuzojë si trafikant droge, thjesht dhe vetëm sepse unë jam vëllai i një kundërshtari politik, të cilin prej vitesh tanimë janë cfilitur më kot ta mundin, duke mos lënë asnjë anëtar të familjes sonë pa sulmuar me gjuhën e pistë të shpifjeve, kërkon përgjigje! Jo thjesht nga unë, po nga drejtësia!
 
Unë nuk jam politikan dhe s’kam asnjë lidhje tjetër me politikën, përveçse si votues i tim vëllai ashtu si qindramijëra të tjerë dhe arsyeja kryesore e neverisë time të hershme me politikën është pikërisht kthimi i shpifjeve në një normalitet të jetës publike. Uroj shumë që SPAKU, tek i cili bashkë me plot të tjerë kam edhe unë besim, si diçka ndryshe në zullumin kaq vjeçar të drejtësisë, të mos e çojë kallzimin tim në koshin e madh të këtij normaliteti absurd, që po shkatërron fare bazën elementare të besimit tek fjala dhe të vërtetat e këtij vendi. Pra po shkatërron vetë shoqërinë dhe po hedh në erë në mënyrë të pariparueshme themelet e edukatës për rininë.
 
Jam i gjithi në dispozicion të hetimit të atyre që deputeti i pacipë i quan prova mbi përkatësinë time në një grup kriminal trafikantësh droge, ndërsa unë nuk mund t’i quaj ndryshe përveçse si shpifje për një fabrikim pervers me qëllim manipulimin e opinionin publik, për motive të dobëta politike.
 
Troç fjala këtu s’mund të ketë dy të vërteta dhe ose unë duhet të shkoj në burg si trafikant ose Gazmend Bardhi duhet të ndiqet penalisht dhe dënohet si fabrikues provash në dëmin tim, të fëmijëve të mi, të klubit të futbollit “Partizani”, të miqve të mi dhe të njohurve të mi.
 
Solidariteti i këtyre të fundit gjatë këtyre ditëve më lumturon, po nuk më mjafton. Shoqëria duhet të dijë të vërtetën dhe duhet ta mësojë nga drejtësia. Shqipëria s’mund të ketë një kryeministër që e ka vëllain një trafikant droge që lëviz i lirë nëpër Tiranë. Sikur edhe vetëm një shqiptar i ndershëm të gënjehet nga kjo maskaradë dhe ta besojë këtë çmenduri, të cilën as vetë sharlatani që e ka hedhur në pazarin e llafeve nuk e beson, kjo mjafton që drejtësia të mos heshtë duke e nënvleftësuar peshën e kësaj poshtërsie si as e para dhe as e fundit.
 
Dikush, dikur, diçka, duhet të bëhet sebep që ky turp kombëtar i pashoq me asnjë vend në Europë - ku njerëz me mandate nga populli, me një mikrofon në ekran apo me një portal në internet gënjejnë e sajojnë po aq shumë sa marrin frymë - të goditet nga e vërteta e drejtësisë së re.

Nëse është vërtetë e re natyrisht!

Me shpresë, Olsi Rama

57 Komente

 1. D
  DUCJA

  E ca do arrish me gjyq? Me mire trego, ke qene ndonjehere ne Xibrake, dhe po te Kesh qene, c'ke dash aty?

  1. H
   Harakiri i Bardhes.

   Kete po kerkon te sqaroje Olsi. Nje avokat i mire, i merr Gaz Bardhit nje shume te majme per prishje te figures se tij, figures se Klubit qe drejton, .... Keto raste ne Amerike mezi i presin disa njerez, me gjyqe qe marrin dhjetra Miljon Dollare. Eshte rasti qe te behet shembull nje shpifes, i furnizuar nga Saliu me dokumenta fallco, qe po shkon si Babale II. Nga shpifja Babale I, Salianji po shkon 1 vit ne burg, ndersa ky Gaz Bardhi, duhet te ndeshkohet nga SPAKu, kjo perseritje shpifjesh nga guzhina e Saliut duhet te ndalet . Shpresojme ta shikojme ate mi.un Bardhi te dali te kerkoj falje publike per kete nivel Deputeti qe sjell klani berishes.

   1. H
    Hordhia e ndyrë e Sali Rrumpallës

    Ne nuk e dimë sa i pastër Apo sa i perlyer ne korrupsion është Olsi Rama. Mbase është. Por, Kur propaganda Salisto-Bardhiste nuk nxjerr ndonje afere korruptive per Olsi Ramën dhe vetëm mundohet me akuza rrethanore (45 vjeç me flokë te zeza, dhe njeh filanin), atehere ky eshte tregues qe nuk kane asnje provë per të dhe hedhin bomba tymi. Po te kishin prova, te jeni te sigurtë se do kishin buçitur mediat, dhe thashethemet publike. Ashtu si e njohin te gjithë Argitën 3 Milionë Euro, dhe Zenin e Kullave, edhe per Olsi Ramën do ta dining te gjithë. Per shembul, flitet se mbrapa industrise se basteve eshte Olsi Rama. Pse nuk flet Gaz Bardhi per këtë? Apo si duket jane te tjere olivarkë qe ja mbyllin gojen edhe Gaz Bardhaziut edhe Saliut!! Por kerkojne ta lidhin me afera droge, kur ai nuk i afrohet drogës fare, sepse nuk eshte budalla. Keshtu edhe akuzat e Salistëve humbasin besimin ne popull, dhe nuk jua fershellen me njeri edhe kur thonë te verteten. PD duhet te quhet PKG - Partia e Kauzave te Gabuara. Të me falni rrumpallistët e Saliut qe nuk i kuptojne keto tre fjalë. Sepse vetem dy u ka mesuar Saliut, vetem fjalët "Rama ik". Po se qysh do iki Rama, kush do ta heqë, dhe kush do vihet, ata nuk dinë gjë. E di Saliu. Dhe Rama fap, festen mbi sy. "Me debila te tillë ne opozitë, unë qeveris 50 vjet.", thotë Rama. Dhe mirë e ka.

    1. E
     Erdogan

     Dakort, por Gazit cfare ti mari? Vetem te lere kolataral bycen, si pasurine e vetme qe ka i shkreti! Qe ti marresh leke Gazit, duhet te rije ca vite ne pushtet se nuk e ka bere sefte akoma.

    2. I
     Illo

     Çjane keto pyetje idiote? Te gjithe i bie te kemi qene ne Xibrake, kush ka kaluar per te vajtur ne Librazhd, Pogradec, Korçe, Maqedoni, Greqi. Ju te pakten a e keni idene ku bie Xibraka or tej?!! Xibraka eshte fshat qe shtrihet ne te dy anet e rruges nacionale or tej. Vini pak mendjen ne levizje kur shkruani ndonje budallallik…

     1. V
      Vranakonti

      Olsi Rama eshte i paster dhe nuk mud te perlyhet ne ksi penesh te pista sepse jo vetem nuk ka nevoj por do ruaj edhe vellan qe e ka kryeminister te sukseshem deri tani. Olsi,e di mire se nje gabim i tij rendon te vellai e tij Edi Rama. Gaz Bardhi ky qen bir qeni,ky piderast kerkon te fusin ne burg apo te akuzoi sa me shume per te denuar Olsin se nuk e denon dot,por te marin lavderime nga Sali non grata dhe te siguroi postin e dputetit. Pis deputet. Duan edhe pushte keta muter. Yyyu ndyredira.

      1. P
       Prec Ulaj

       Po te kete qene ne Xibrake, do e shpjegoj vte Olsi. Po te mos kete qene, cfare pid.hin e satem kerkon ti , Saliu dhe Gaz Bardha?

       1. S
        ShkelXeni bythqir, hajdut e vrases

        Gaze bythka vdes për burg se ben kuren e trapit

        1. t
         tironsi

         Ene ti o DUCE i gjo e di, se nuk ha mut kot qi flet. Isoj si Gaz Bardhi qi doli me fakte qi nji burre i gjate me floke t'shkurtna ene rreth 45 vjec, n'makine me trafikantet me siguri qi ka qene Olsi Rama. Nuk ka prokuror n'bote qi nuk e pranon se k'to t'dhona perputhen tamom me Olsin. Ku kena ne te tjere n'Shqipni qi t'jene t'gjate, me floke t'shkurtna, rreth 45 vjec, pervec Olsit. Olso, m'vjen keq po e hongre kesaj rradhe.

         1. T
          Tarrasi

          Ishte me shkerdhy motren e mamane tende ,ti e di shume mire ,se te kane thene motra e mamaja ir cecen

          1. Z
           Zagali

           Olsi ka bere shume mire qe e ka paditur Gaz Bardhin per shpifje dhe vertete ne e besojme se eshte shpifje, por ama Olsi t'a dij se Bardhi nuk mund te denohet me burg,(qe ne fakt e meriton),por e shumta me nje gobe simbolike.Shpifjet e bardhit qe kerkon te baltosin nje njeri se eshte vellai i Kryeministrit,meriton denim me burg. Ku e gjen ate te drejte Bardhi apo disa maskarenj te tjere te rithemelimit te ofendojn te tjeret. Bardhi mendon se me goditjen e Olsit,kerkon te gadasin kryeministrin Rama. Pra nuk a ç'i bene vjerres,nusja shkon e fle me mullixhin. Bardhi ne burg.

           1. E
            Evisa

            As me gjobë nuk dënohet Bardhi. Nuk e shikoni me keni të bëni? Ai nuk e ka për gjë fare të deklarojë se "unë thjesht kam cituar zotin Berisha, ndaj për vërtetësinë e citimit që unë bëjë, ju mund t'i referoheni burimit nga e kam marrë." Sa për Berishën, kjo vërtetë është një akuzë që të bënë për të qeshur, krahasuar me ato që e mbajnë zotërinë e ndritur në majë të minares.

           2. V
            Vari pambukun

            Duce,,ne xibrake kerkonte tet moter,,dhe motren e gazes,,,,po' ik mer kar se ska nevoj te meret me droge olsi rama,,se Ka mundesi ti bej leket ndryshe

            1. P
             Purgatory service

             E hongri karemin Olsi / Vini I Netes. Merr mendjen e Ymerit nga Peshtani. Tani hapet gropa e gjirizit. Aty me rri tek gjykata. Hape qesen Vini dhe Olsi te blesh nga gjykata deri tek postieri Tani del muti I siperfaqes. Me vone ai I thellesive. Po kete donte Bardhi se SPAK po e qante "dalengadale po vjen behari" me duetin Bendo-Çela. Ymerrrr e more me qafe Olsin dhe Vinin e Netes. Kujton se Erioni ha barin e drejtoreve!! Jo or Jo ai qëllon tek vellai, pastaj tek Linda e me rradhe..

            2. D
             Dik Man Jaku

             O Mero ndonje haber per ata Drejtoret e Lalit qe u arrestuan?? Apo ju ka thene Lali asnje fjale sa te harrohet si muhabet.

             1. Z
              Zani Çaushi me palle në dore

              Ma sillni mua Gazen se kam nevoje për “çik muhabet”

             2. T
              Traktori

              Po shume e sakte,SPAK duhet ta ndricoje kete ngjarje. O njeri o tjetri.

              1. R
               Rami

               Bllof. Spak nuk merret fare me kallezime te rreme. Keto jane lojera per te pastruar imazhin e baltosur te ramave

               1. M
                Mondi

                Te baltosur nga te dhjeret.Si urdheron.A e beri shurren kurvi vicidolit sot.A more ndonje pike te besh avdes per muaj ramazani se vdisni ju shkerdhatat e atij,myslimane e te krishtere.Nga zorrethare e injorante ju shndrroi ne pasanike e profesore me nga 4 diploma sa hap e mbyll syte.Ptuuuu lëtyra.

               2. X
                Xx

                Olso, Ç'a bere mire atij morri!

                1. e
                 emigrant greqi

                 ta lumshe olsi, ishalla eshte guri i themelit ky kallzim per te gjithe mashtruesit qe nuk lene njeri pa share dhe ofenduar neper emisionet tv

                 1. |
                  |Eva

                  Keni harru pe i vene dhe numerin e kembes. Po ca beni o detirmena? Jeni per denoncim per mos ruajtje te te dhenave personale!

                  1. O
                   Okulisti

                   Ene numrin optik te syzeve te qorrit ....

                  2. E
                   Eva

                   Keni harru pe i vene dhe numerin e kembes. Po ca beni o detirmena? Jeni per denoncim per mos ruajtje te te dhenave personale!

                   1. M
                    Mili

                    keto jane thjesht intimidime dhe presione fallco. Per te shpelare pak dhe per pak, gjithe hajduterine dhe perfshirjen ne cdo afere dhe organizate kriminale te kastes ne pushtet, familjareve te tyre, dhe ne vecanti te rames me familje

                    1. z
                     zeri i arsyes

                     Z.Mili, nuk ka asnje arsye te intimidohet z.Bardhi. Ai nese ka prova, ti nxjerre aty ku duhet. Nese jo, dalja ne publik me aludime, ka kosto per personin e akuzuar. Ne gjykate shkohet sepse gjykata do te vendose nese kostot te cilat i ka sjelle akuzuesi, duhet te ja paguaje te akuzuarit. Nuk mund te hidhen fjalet pa dogane, se tjetrit i prish jeten dhe reputacionin. Por, nese z.Bardhi ishte aq i sigurt, let te tregoje provat ose te dale e te kerkoje te falur e te thote ja futa kot. Nuk mund te vazhdohet me vetem me llafe pa pergjegjesi. Nga ana tjeter, z.Bardhi tani ka nje shans te arte te kerkoje informacion dhe te zhbiroje jeten e Olsi Rames deri ne detajet me intime si pjese e mbrojtjes. Prandaj shpesh, keto "shpifje" nuk hidhen ne gjykate, sepse, detyron transparence te papare, nga te dyja palet, ndaj dhe shume i druhen. Une personalisht, mezi pres te shoh zhvillimet e metejshme te ketij procesi.

                     1. E
                      Eh, pikë e zezë me Berishistët!!

                      O Mili, Po ku ke qenë me perpara ti? Apo shisje shalqi në Gogolas, si Nasi Gjymi? Dhe ku ke mesuar kaq shumë, se ti brryl ke qenë shkollë? Apo mbarove shkollën e plepave?

                      1. K
                       Komi

                       Te drejte ka mili. Kjo qe po ndodh ne shqiperi eshte e denje per vendet e amerikes latine, por ato me famekeqet ama. Kryeministri me familje eshte leshuar prej 25 vitesh duke vjedhur tiranen, biznesmenet, qeverine, gjithe bashkite. Cdo gje qe i ka dhuruar natyra dhe zoti shqiperise dhe cdo sakrifice te shqiptareve po e zhvat rama me kasten rilindase. Eshte dhe veliaj ne bashkine e kryeqytetit qe ka bere me shume skandale se gjithe kryebashkiaket e meparshem se bashku

                       1. T
                        Tutje re komi

                        KOMI,,,IK MBLIDH PORTOKALLE DHE ULLINJ ANDEJ NGA GERQIA O LUMADH,CTE DUHET POLITIKA TY,,,,,IK FUTI NJE XHIRO ANDEJ RRUGA E LIRIES,SE KA DOL NE DRITARE HOXHA EFENDI SALI,,E PO PELLET SI GOMAR PLAK...

                      2. F
                       Feti

                       Do kënaqet në burg Gazmenda,do bëjë qejfin e bythës

                       1. F
                        Flamuri

                        Bravo Olsi kerkoje me ngulm kete padi ,qe SPAK te jape te drejten tende ose te pederastit Gazmende ,ashtu siç e ke thene ti ,o une ne burrg ose Gazmendi ,dhe SPAK duhet te filloje hetim qysh neser ,se padite e shume politikaneve e jane filluar urgjent ,dhe me te drejte ,por edhe kjo padi po duhet urgjent ,me shprese te drejtesia e SPAK

                        1. U
                         USA

                         Duhet njeri nga keta te denohet Me shume gjasa do jete bythqiri Gazmend Bardhi qe do shkoje ne burg

                         1. A
                          Agimi

                          Bardhi tamam si morr! Me syze????????????????

                          1. k
                           km

                           Eshte denonciar nje funksional i l'arte,deputet i Kuvendit.Kjo eshte kompetence e SPAK.Ajk duhet te tregkje ose eshte vertete SPAK ose eshte ASPAK.Denoncimi i bere nga Olsi Rama eshte e drejte e tij.Atje,ne procesin hetimor dhe gjyqesore Olsi do te te tregoje Ty se sa dhe si eshte implikuar. Kushedi,Mbase del dhe emri YT,por Jo ne gazete,ne gjukate.

                           1. p
                            paemerr

                            Ky ka neveri politiken por politika e solli nga usa ne 2013.....kudo ku hedh syte ne Alb ka vetem hipokrite ,ata pak njerez me integritet rrine larg vemjeve te politikes dhe argateve te tyre majtas ose djathtas......

                             1. B
                              Boston

                              Vetem nje person i paster moralisht dhe penalisht mund ta beje kete hap te drejte para drejtesise. Ju lumte Olsi. Qytetaria duhet te fitoje dhe do te fitoje. Urimet me te mira.

                              1. v
                               vajmedet

                               Ka një zgjidhje tjetër kjo mesele. Merrni njëri tjetrin për krahu e kacafytuni së bashku në të njëjtën qeli

                               1. O
                                Opionisti

                                Po prete burgu apo ka qeve te hapi dosje dhe te hiqete imuniteti si depudete

                                1. A
                                 Azio

                                 Gazmendi eshte nje njeri pa personalitet,pa dinjitet,njeriu I 100 flamureve pse jo dhe nje karjerist I qelbur. Mere ata qe e kane. Ne shoqeri kete vemje te qelbur. Sa me larg keti qelbesire aq me mire per sejcilin prej jush. Legen njeri I shpifur.

                                 1. Q
                                  Qytetari

                                  Në burg të përfundojë bythqiri i mutit, ky sharlatan që nuk gjen një të dytë si qelbësira Gazmenda.

                                  1. e
                                   emigranti

                                   SPAK dhe gjykata duhet te veproje jo te heshte ti mos i lere me keta sarvilat e saliut te llamatitin

                                   1. g
                                    gaaaazi

                                    te pyete gaz bardhi ne se do beje padi per flamut noken per akuzat qe eshte i lidhur me trafikant, ka vile te sigurua nga parat korupsionit, po berishen do ta padise bardhi per akuzat qe i ka bere per vrasjen ne ebasan. te therritet edhe bardhi per keto e te japi interpelance ne parlament. flamut noka te spjegoje akuzat e bardhit. a ju kujtohet ilir monika kur i thoshte ne parlament:" kam dhene nje here doreheqje per shkelzenin" a mund ti zberthejne keto pyetje emision eni vasil berisha, rela mehill berisha,fevzi berisha, fatos lubonje berisa, abilek berisha dhe andi konokar berisha. ju lutem zberyheni keto grupe kriminale per akuzat qe i kane bere njer-yjetrit. te sqarohet mire a eshte flamut ndoka i lidhur me trafikant sic i thote bardhi apo ndoka beri marreveshje me bardhin qe te mos hapet me tej bardhi. berisha te sqaroje cfare di per bardhin ne lidhje me vrasjen ne ebasan

                                    1. A
                                     Agim

                                     ???????????? Patronazhistet ne sulm! Sidomos Vranakonti dhe Boston, te njohur ne internet! Eshte mire qe SPAK ta marre kete ceshtje. Do perseritet historia e ish- ministrit te Brendshem Saimir Tahiri. Makina e tij, e perdorur nga trafikantet e droges , e coi ate ne burg. Olsi, per te cilin ka shume fakte, do ndjeke rrugen e tij. Dhe jo sepse me te do merret SPAK-u, por sepse me te po merret Gjermania. Gjermania, dikur, u mor me ceshtjen Xibraka. Tani po merret me ceshtjen e Amant Josifit, ku figuron perseri Olsi Rama. Ja keshtu. Ne kete ceshtje mund te dalin Vranakonti dhe Boston si deshmitare dhe do na jepet mundesia ti njohim me emrat e tyre.

                                     1. D
                                      DUCJA

                                      Kjo hedhja ne gjyq eshte pese me hic. Gazi s'ka shpif. Vetem I ka bere ca pyetje spakut. Olsi duhet te tregoje per makinen, udhetimet me te, per shoqnine. Kaq eshte puna...

                                      1. T
                                       Tironci

                                       Osl, rri i qete! Nuk te dergon kush ne burg ty sa kohe ke Edin kryeminister, jo se i dhimbst ajo koka jote bosh, por se i dhimbset by...e tij se do ti duhet te jape doreheqje pastaj si Fat Xhafaj kur ju zbulua vellackua i denuar per droge ne Itali!

                                       1. d
                                        degradim

                                        Ne jemi te vdekur pa lindur ne demokracine fashiste qe egziston sot. Ne diktature, me ka rene rasti qe nje person me tregoi nje leter anonime ku kishte nje akuze shume te rende te rreme te bere me leter te shkruar. Po ç'do te besh - i theme. Dyshoj tek njeri, me tha dhe do shkoj ne zyren.... te kontrolloj te gjitha dokumentat sepse mund te egzistoje aty kerkesa qe ka bere per pune. Ashtu beri. Dhe gjeti kerkesen e shkruar me doren e tij, e ballafaqoi me shkrimin ne akuzen qe i bente dhe dyshoi. E mori dhe e çoi ne hetuesi dhe experti nxorii qe ishte ai person. E thirren personin dhe pohoi qe e kishte bere ai akuzen e rreme dhe filloi te qante. U be gjyqi dhe u denua me 6 muaj burg ne burg jo si Salinjani qe mba fjalime ne emer te popullit ne demokracine fashiste te soteme. Personi e fali, por drejtesia nuk e fali dhe beri burgun kokerr me kokerr. KJo eshte drejtesi. Sot i pafuqishmi edhe kur ka te drejte denohet. Ngritem gishtat perpjete ne 1991, sot na kane ngritur kembet perpjete demokracia. Tani ti rruajme bythen Bardhit dhe te ziut se njesoj jane bere. S'ka zgjidhej per asnje probleme perveç asaj qe baruti eshte njome. Ke te drejte te lehesh rrugeve (protestoshe) pastaj te kthehesh ne shtepi e tete qeshin dhe femija. KJo eshte demokracia fashiste: i hengert mutin diktatures. Gjishtat perpjete e kembet perpjete!

                                        1. D
                                         Dani

                                         Mire o mire, po pse e mundoni edin tu shkrujt gjithe replikat socialiste, perfshire dhe vellane. Zhgaravisni edhe vete ndonjehere

                                         1. K
                                          Kreu

                                          Po kush eshte olsi rama mo vlla. Jane cmendur gazeta dhe giithe patronazhistet jane hedhur me aksion proletar. Qr fare e keqe, nuk mjafton qe familja rama zhvat cdo te mire te shqiptareve, por tani duhet te degjojme dhe nje cope mishi te madh si olsi rama. Cope muti me sakte njesoj si kryeministri

                                          1. K
                                           Kavajoti

                                           Bravo Olsi! Shpifsit e kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha, duhen paditur, demaskuar dhe burgosur. Ata janë rreziku më i madh për kombin tonë. Bardhi Kavajasi është një mi halesh por, përbën rrezik për politikën dhe kombin.

                                           1. O
                                            Ogi

                                            Dokument i firmosur nga olsi rama. Rrobt ku ti keni qe e keni bere shtetin si organizate. Njesoj si veliaj ne bashki me grupin kriminal te drejtoreve, edvini ne qeveri me gjithe aferat kombetare dhe nderkombetare, tani shtohet dhe olsi sherbyesi i krimit, trafiqeve, bixhozit dhe droges

                                            1. A
                                             Amant Dregjoni

                                             Problemi eshte qe njeriu ne makine me te gjithe ato te dhena qe prezanton Bardhoshja, eshte vete ai. I gjate, me floke te shkurtera dhe me syze. Ku eshte dallimi? Baedhulka akuzon se ka hall te mos dale zbuluar, por edhe per te mesuar se deri ku jane hetimet e mbetura pergjysem per te panjohurin? Vertete hall i madh. Ka merakun e deputetllekut dhe se noka, shehu me shoke mund qe ti vene brylin ne momentin final. Dyshon ne se ata e kane kete informacion. E gjitha teori konspirative... Duku andej nga spaku Bardhke, der pe deriiii.

                                             1. A
                                              Amant Dregjoni

                                              Problemi eshte qe njeriu ne makine me te gjithe ato te dhena qe prezanton Bardhoshja, eshte vete ai. I gjate, me floke te shkurtera dhe me syze. Ku eshte dallimi? Baedhulka akuzon se ka hall te mos dale zbuluar, por edhe per te mesuar se deri ku jane hetimet e mbetura pergjysem per te panjohurin? Vertete hall i madh. Ka merakun e deputetllekut dhe se noka, shehu me shoke mund qe ti vene brylin ne momentin final. Dyshon ne se ata e kane kete informacion. E gjitha teori konspirative... Duku andej nga spaku Bardhke, der pe deriiii.

                                              1. S
                                               Shqiptari

                                               Hallall Olsi. Gazit po i pëlqen sapuni i burgut bashkë me Salianjin.

                                               1. G
                                                Gazi

                                                Tani QE i Ka ik dashnori ne shkup, Bardha Ka shpif kastile QE ta fusin ne burg E aty mrena ta knoqi mir sumen se ka ngel pa gjo E shkreta, ose Olsi nuk jà Ka rras mir e nga inoti I bon keto., a moj bardha , bardha je bo mo keq se Torja, Baci, e Vathi...!!!

                                                1. A
                                                 Aron

                                                 Bardhi, njesoj si Salinjani.

                                                 1. $
                                                  $antiago-@-Chil€

                                                  As dora e majtë (Tahiri) , e as dora e djathtë (Ahmetaj) nuk e futën dot në valle Edi Ramën. Tani vallja vazhdon më seriozisht me partnerët strategjikë Ballukün , Xhaçkën dhe Olsin...

                                                  Lini një Përgjigje