Idajet Beqiri: Që kur Shkëlzeni u thirr në SPAK, Saliu ka dalë nga shinat

8 Shkurt 2023, 16:27Politika TEMA

Idajet Beqiri: Që kur Shkëlzeni u thirr në SPAK, Saliu ka

Avokati Idajet Beqiri është shprehur se Sali Berisha ka organizatë kriminale që dalin dhe të sulmojnë hapur.

Ai tha se që në momentin që Shkëlzen Berisha u thirr në SPAK, i ati organizon skandale apo situata në favor të interesave të tyre, siç është protesta e thirrur në 11 shkurt.

“Hapur fare dalin kriminelët e Berishës duke të sulmuar, të kanosin për vrasje. E ka hedhur në sulm Saliu ndaj kërkon që ta mbaj organizatën e tij kriminale dhe më të shtrënguar, sikurse u mundua të bënte skandalin kur erdhën 37 anëtarët e shteteve që ishte dasma e madhe dhe e bukur e Shqipërisë dhe shqiptarëve dhe ai donte ta prishte për interesat e tij.

Dhe sikurse po bën aktualisht tani që do bëj protestën në datën 11 për McGonigal. S’ka lidhje Shqipëria me këtë çështje, çështja e McGanigal është e Amerikës, nuk është e jona.

Të gjitha këto i bën se që në momentin që u thirr Shkëlzen Berisha në SPAK ai ka dalë nga shinat dhe kërkon me çdo kusht që organizatën e tij ta mbaj gjithmonë të mbledhur dhe për të thënën që unë kam mbështetje, mos më arrestoni”, u shpreh avokati Beqiri për Dritare Tv. 

11 Komente

 1. P
  Per partin japim dhe Jeten

  Po o gazetar po se zoti ramut sikur tha do ti fusi ne burg sali gerrdecin dhe po ktu jemi pas kaq vitesh si gazetar qe je mos e lepini shum ramen se si gazet keni ren shum posht

  1. A
   Ani

   Po ky ka nja 12 vjet qe ka rreshikt po jeni ju budallenj qe i shkoni nga pas

   1. B
    Besard

    Mos u shqeteso Berish se po te vjen dita do ti paguash te gjitha nje me nje,krimet qe i ke bere ketij vende.

    1. E
     Eno

     Futeni brenda kete te parin e pastaj ato klyshat qe ka pjell

     1. B
      Besi

      Te gjithe ne burg do perfundoni pa merak,nga i pari tek i fundi.Se e keni shkatruar kete vend

      1. R
       Revolucionari

       Shkërdheni në burg e ka vendin, të shkërdhehet mirë aty se është mësuar me babin kryeministër që bënte sikur Shqipëria ishte prona e tij. Të shohë mirë aty se sa i vlen lëkura.

       1. G
        Goni

        Saliu ka dal nga shinat me koh po tn ka marr udhen

        1. K
         Kici

         Saliu do marri rrugen drejt shinave te burgut

         1. V
          Vini

          Saliu ska qene najhere ne vete

          1. A
           Ani

           Vec urrejtje kemi per kete njeri

           1. Z
            Zina sallaksja gjyqtarja e peqinit

            Pupupuuuu çdo heqi Shkelzen sypeshkaqeni ne burg???? Mezi po e presin ca njerez te mire aty brenda.

            Lini një Përgjigje

            Blog Tema