Zgjedhjet/ Ambasadori britanik King Smith: Kandidatët të jenë larg krimit dhe korrupsionit! Sanksione të reja për ata që minojnë demokracinë

8 Shkurt 2023, 15:45Politika TEMA

Zgjedhjet/ Ambasadori britanik King Smith: Kandidatët të jenë

Ambasadori britanik, Alastair King Smith nga Elbasani ka komentuar edhe zgjedhjet e 14 majit, ku tha se kandidatët të jenë larg krimit dhe larg korrupsionit.

Ai e bëri të qartë se do ketë sanksione të reja për ata që minojnë demokracinë dhe bëjnë korrupsion.

Kjo deklaratë vjen pas disa akuzave që Sali Berisha i bëri diplomatit anglez, ku tha se ky i fundit ka kërkuar zhbërjen e opozitës shqiptare.

Nga ana tjetër, Smith tha se të gjithë emigrantët ilegal do të kthehen pas se Shqipëria ështe vend i sigurt.

2 Komente

 1. M
  Me se fundi Shkullaku ka vendosur te lahet

  Sa qesharake dhe absurde shqiptari te kerjkoje assil politike dhe fajtore nuk jane shqiptaret por vendet europiane ...Hipen shqiptari ne avion pa visse shkone ne France dhe kerkon assil ( demandeurs de assile ) haa i persekutuar politik , vende kandidat ku njeriu eshte i lire ndoshta me i lire se ne vendet me te zhvilluara ku i thuhet premier ministre hajdut , kriminel ku nje non grata komunist shpife nga mengjezi deri ne mbremje ku kazanet jane te lire te genjejne qe ne France nuk ndodhe kurre pasi te akuzoshe nje premier ministe duhen fakte ose ne sallen e gjyqit per shpifje .Desha t'ju kujtoje injorances shqiptare qe ne nje emisione tv ish presidenti front national extrême droite Jean- Mari le Pen tha : Kam doute dyshim per dhomat e gazit ne kampet e perqendrimit kaq mjaftoje qe media vizive dhe e folur radio e ndaluan qe ai te ishte i ftuar per disa vite deri sa kerkoje falje ehhh aty ne ate palo demokraci qe vetem demokraci nuk eshte jo per faje te qeverise po per faje te mos kultures qytetare mund te genjeshe shpifesh gjithe diten pasi liri e shtypit eshte liri e genjeshtres U denua Jacques Chirac pse kishte punesuar kur ishte kryetar bashkie a Paris pese puntore me shume nga c'duhesh dhe i riktheu shtetit 350 mije euro qe puntoret kishin mare .Çifti Balkany tenore te politikes ne burge per evasion fiscale .Sarkozy i denuar pritet te gjykohet serisht. Ministri Cazeneuve burge per mos declarime pasurie ehhh aty te vret Berrisha te degjeneron Meta talle trapin Shkeleni dhe populli dele bageti shpesh here i quajtur kokpalaret i behet thirje ejani ne proteste na mbroni ju duam thjeshte si turme per ti derguar message amerikes europes jemi ne ketu pa ne fillone déluge Ehhh shpitari kerkon assil per cfare ?

  1. T
   Tata luigji

   Ilir spijunin ne krye te listes se bashku me familjen dhe ti kinfiskohen te gjitha pasurit ne londer. Shkelzen Salih Bin Laden dhe ky kriminel se bashki me televiziinin e ti. Blendi fevziun mos e harroni Rrespekte z.Ambasador

   Lini një Përgjigje