Kap nga rruga e fute të votojë: Manipulimi i hapur në partinë e Sali Berishës, më shumë se gjysma e atyre që votuan nuk ishin fare anëtarë të PD

3 Tetor 2022, 10:49Politika TEMA

Kap nga rruga e fute të votojë: Manipulimi i hapur në

Këtë të dielë, në partinë e Sali Berishës është mbajtur një “garë” për zgjedhjen e kreut të FRPD-së.

Por gara, ashtu si zakonisht kur Berisha bën zgjedhjet, është shoqëruar me manipulime skandaloze.

Përveçse kanë votuar masivisht persona që e kanë kaluar moshën për t votuar kryetarin e të rinjve demokratë, ajo që është më skandaloze, është fakti se kanë votuar edhe persona që nuk kanë qenë fare anëtarë të PD-së.

Po sjellim si shembull vetëm degën nr.5 në Tiranë.

Për zgjedhjen e kryetarit të FRPD në degen nr.5 Tiranë, kanë votuar 119 persona.

Nga këta, vetëm 34 kanë qenë në listën e anëtarëve me të drejtë vote (listë e përpiluar nga një grup pune i ngritur nga organet e FRPD) dhe 85 të tjerë jashtë liste.

Pra shumica e atyre që kanë votuar, nuk kanë qenë fare anëtarë të PD-së, por thjesht i kanë marrë nga rruga.

Për këta 85 ka marrë vendim Komisioni i Degës për t’i lejuar të votojnë, pasi dy ditë më parë, pas mbledhjes së Këshillimit Kombëtar, Edi Paloka kishte deklaruar se do të lejohen të votojnë jo vetëm anëtarët e partisë, por dhe simpatizantët.

Dhe tani, do dalin prapë e do thonë që Edi Rama manipulon votimet!

TemA

24 Komente

 1. g
  gjall qeka ala Rropsiaaaaaaaaa °!°

  po kur bo edhe ky poza me duar e xheste si noj Politikan hej ! haaaaaaaaaaaahahahaha o Karikatura e Njerzimit o nastradini shpelles demorratike ,o cop muti halese qe qelbe Kulturen Qytetare me surratin e shüellarit ne Politike

  1. D
   Dardan

   Sa te kete celesat e SPAK-ut, ky kryemashtrues, kryekriminel dhe kryehajdut do te jetoje i lire ne Albanistan.

  2. J
   Juristi

   Nuk ka asgje per tu habitur.Kete pune democratet kane dekada qe e bejne,por me variante te ndryshme.Qejfin e kane pasur tek numerimi,qe ishte skandaloz,e tjetersonin voten pa te keq fare,nxirrnin me teper vota se sa votues etj,Tani paskan shtuar edhe kete variantin qe kushdo mund te votoje,kalo nga rruga,fut emrin kot pa lidhje neper lista, dhe voto.Kjo eshte demokracia,sipas Sales,Lulit,etj,Cdo njeri eshte i lire,gallate alla PD-je,me nje fjale.

   1. D
    David

    Democratet e sat´eme ! Demokratet shkruhet o sufllaqexhi.

    1. M
     Me emer

     Hajt na ha rakun e skuqur pa kripe, ne sufllaqexhinjve..................... Ne te pakten deri me 2029 i kemi siguruar sufllaqet falas. .................... Ndersa Davidi, nje far Namuti dhe nje far Gelbaze, qe hangren ne prill 2021 byrek me gjize te prishur ne bodrumet e SHQUPIT, tani o do hani nje tum, o rakun, o do varni veten me zorre qeni.........

   2. e
    elmq

    po kshu esht msu ky berisha me manipuli cdo vote. njeri i keq

    1. f
     fabio

     Ketu kush nuk voton vetem ata te pd nuk votojne , turp e faqja zeze ca partie

     1. o
      ornela

      po kur ska kush ta votoj eshte mese normale qe do i manipuloje nuk eshte dicka qe nuk pritej prej ketij njeriu

      1. L
       Luci

       Me kta lloj dhe me shokun sali ne krye sja vlen me as per te folur per ta, me kta vetem mund te qeshesh se jan ber gazi botes hahahahaha

       1. J
        Jevgu i frpd-se dhendrri i ledi shamkut

        E njejta gje ka ndodhur ne zgjedhjet per kryetar te deges se pf-se ne Tropoje ku mbi 60% e demokrateve te zones nuk figuronin ne lista dhe ku kandidati besnik dusha i cili ka vjedhur mbi 10 milion euro fonde te ujsjellsit,rrugeve,shkolllave,qendrave shendetsore etj,manipuloi listat dhe futi « zgjedhes » te ardhur nga fshatrat e pukes,lekbibajve etj,dhe « fitoi » edhe pse Berisha ishte informuar per kte maskarade zgjedhore,per vjedhjet e dhjetra milionave euro te fondeve te destinuara per Tropojen sa ishte ky legeni deputet i zones dhe kryetar bashkie,por berisha nuk ndermori asnje veprim dhe ku thuhet qe ky ordineri me shkolle dhjetvjecare besnik dusha,paguante shkelzenin e saliut qe te mos kishte pengesa nga saliu.

        1. X
         XhaJaho

         Shyqyr qe e keni korigjuar, duke mos thene PD , por duke thene Partia e Saliut

         1. A
          Alban

          O edi o kryeminister po nxirr ndonje vendim shpalli te pavlefshme hahahahah

          1. M
           Mira

           Sa te jete i lire Sali Berisha, Edi Rama e ka te garantuar postin e Kryeministrit te Shqiperise.

          2. L
           Luan

           Skeni pare gje akoma!

           1. G
            Gloria

            Skan fund mashtimet e saliut

            1. I
             Ilda

             Dhe brenda tyre e di shum mir sala qe po i largohen sepse kane marr fund

             1. L
              Leo

              Po normale kush e do kete pleren njeri vetem me korruptim eshte mesuar ky se per gje tjeter sesht

              1. O
               Orion

               O sali edhe sa te zeza jane duke te dal o pler mashkull duhet te zhdukesh sa me pare nga ky vend

               1. a
                arber

                nu ka surpriza me nje koke komuniste si saliu

                1. a
                 anja

                 ky eshte vertete turp per nje parti qe pretendon se e reja eshte e ardhmja

                 1. E
                  Eri

                  I shkreti sali ska me njerz qe i shkojn ne pari dhe po jep lek me fotu dhe per forumin

                  1. D
                   Deni

                   Ta kuptoj dhe vete te pakten we la marr fund po jo smerr vesh

                   1. A
                    Aldi

                    Si si vejen turp dhe del akoma flet

                    1. L
                     Luan

                     Hahahahahahahaahahahah shaka parti jeni

                     Lini një Përgjigje