Konflikt në takimin për primaret e Berishës në Laç! Qëllohet me armë zjarri në ajër!

28 Nëntor 2022, 20:44Politika TEMA

 

Konflikt në takimin për primaret e Berishës në Laç!

 

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar sot në mbrëmje në qendër të qytetit të Laçit në një takim elektoral të grupit të Partisë Demokratike që përfaqësohet nga Sali Berisha, për procesin e primareve.

Korrespondenti i Panorama.al raporton se ka pasur një takim të kandidatëve të primareve me Kryesinë e PD-së, ku disa persona janë konfliktuar me njëri-tjetrin.

Sherri ka degjeneruar në përdorimin e armëve, ku nga informacionet e para, mësohet se është qëlluar në ajër. Më pas, autori është larguar menjëherë nga vendngjarja.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar, teksa policia ka shpallur autorin. Ende nuk dihen shkaqet e konfliktit, teksa pritet edhe reagimi zyrtar i policisë. Deri tani mësohet se sherri ka ndodhur ndërmjet Kastriot Markut e Van Ricës, ku dyshohet se ky i fundit ka qëlluar.

 

6 Komente

 1. P
  Primarret duhet me u ndesh me fitu

  kryekari i fist te shpelles ,duhet me vendos rregulla te qarta ,ne perrleshjet per Primaret Gomarica jo Gomaret dhe te percaktohen qarte Armen ne dyluftim ,qyyyy sipas tradites se mesjetareve te PD-s ajo duhet me ken Shpata . Pra te dalin e perrllleshen me shpata ,si ke seriali Asmon bej . Kush fiton fipen gamorit Primare

  1. k
   k

   Çudi që nuk qenkan vrarë nja 10-15 vetë se ku eshte berisha ka të vrarë.

   1. R
    Realpolitika

    Trushplaret e Saliut pushtetin duan ta marrin edhe me arme. Kurre populli mos tu jap vote se e kthejne Shqipetine 110 vjet mbrapa.

    1. B
     BABALE i PD

     Haaa primitivet e komunistit non grata Berrisha ,

     1. c
      ce

      Imagjinojeni cfare monstrash kerkon te sjelle ne Tirane perbindeshi i Vicidolit me 6 dhjetor. Kjo eshte fytyra e foltores qe me hunj, cekice, leva dhe molotov sulmoi seline e pds me 6 janar ne rastin me te turpshem te partive politike ne bote ku nje parti sulmon seline e partise se vet, rast i vetem ne historine e partive ne planet.

      1. T
       Th

       Dolen kafshet nga shpellat dhe duan te gjithe te jene krye(ka)tare sipas ligjit te xhungles te kryeshpellarit nongrada , popull hap syte o popull shih degjo dhe vendos as je vote per keta egersira

       Lini një Përgjigje