Basha përkujton Adem Jasharin: Lavdi përjetë Dëshmorëve të Kombit

28 Nëntor 2022, 17:30Politika TEMA

Basha përkujton Adem Jasharin: Lavdi përjetë Dëshmorëve

Ish kryetari i PD-së, Lulzim Basha përkujtoi heroin Adem Jashari në ditën 110 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë.

“Kombi shqiptar bashkohet me 28 Nëntor në festë dhe në nderim të sakrificës shumëshekullore të shqiptarëve për Liri dhe Pavarësi.

28 Nëntori është edhe ditëlindja e komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari, para sakrificës së të cilit dhe të familjes Jashari përkulemi sot me nderim dhe mirënjohje të thellë kombëtare.

Lavdi përjetë Adem Jasharit!

Lavdi përjetë Dëshmorëve të Kombit!”- shkroi Basha.

7 Komente

 1. k
  kulmi bythqimllikut nga kllouni basha

  ska noj shqiptare aty pran me i ra putanes serbe

  1. K
   Km

   Ska kufi hipokrizia

   1. t
    tetovari2

    Ky mut burë duhet të kthejë kasetën që ja dha gazetari.

   2. S
    Spiune:Mblidhuni bashke qe te Bejme Proteste??

    te Gjithe Spiunet pa Perjashtim "Betohen" para Heronjeve, se do te "Bejne" me te miren per "Amanetin e lene nga Heronjte..si Jashari ect"::keshtu edhe Spiuni i Udb-s Lulezim Bullatovici.. Spiuni Tjeter ne Shqiperi Like Floriri, qe eshte DEKORUAR Nga Shteti Greke, edhe ai del ne Tribuna dhe Betohet dhe bertet duke Bere shenjen e Shqiponjes, kurse Krye-Spiuni Sali Berisha, "Betohet" se do tu Ktheje Shqipetareve "Lirine e Humbur"...duke bere Demostrata, qe ti thoje Europes se "Shqipetaret nuk e duan Ramen"..prandaj Hiqeni ate dhe me vini Mua Sali Berishovicin, sepse "Ai eshte i Duhuri dhe i dashuri" per ta.... Na Mbyten Spiunet, qe mbeten duuke u Betuar para Heronjeve, dhe qe kerkojne te bejne Karrjere, duke marre Lavdine e te tjereve....mbeten duke u shitur si "Patriota",,.,,por ne te vertet si jane??

    1. M
     Mara emigrante ne Itali

     O i pa fytyre po raportin e dikut dhe karles e harove ?sa hipokrit qe je ,populli nuk haron ,erdhi dhjetori ,iken ambasadorja qe te perkrah ,ku do te futesh ,o i pa bese ty nuk te duan te pd ,por jane ca gazetaruce qe te ngrehin mendjen se do te behesh krietar partie ,harove lobimin me parate ruse ? te shpelafte panuklla o surrat tave edhe kur qesh ta shpif dukesh si daun o idiot i lindur

     1. s
      shqiptar

      Kur ben patriotin dhe ky bythshpartalluari qe spiunoi sa u lodh kunder uck-s.Ptu shkerdhate bythqire e laro i Berishes

      1. D
       Dani

       Nuk ia beri dosjen per ne Hage se u vra.

       Lini një Përgjigje