Korrupsion, pastrim parash dhe fshehje pasurie, SPAK regjistron padinë e avokatit kundër Ilir Metës dhe Kryemadhit

22 Shtator 2022, 17:55Politika TEMA

Korrupsion, pastrim parash dhe fshehje pasurie, SPAK regjistron padinë e

Prokuroria e Posaçme regjistroi procedimin e 3-të penal për ish-Presidentin Ilir Meta në bazë të kallëzimit të bërë nga avokati Idajet Beqiri për disa vepra penale mes të cilave korrupsioni, pastrimi i parave dhe fshehja e pasurisë.

Lajmi konfirmohet zyrtarisht nga SPAK për Televizionin Klan. Hetimi është në fazën paraprake të tij, ku prokuroret do të verifikojnë fillimisht dokumentacionin.

Kallëzimi kishte në fokus trajtimet estetike, që sipas denoncuesit, kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi kanë kryer në spitale jashtë vendit në San Marino dhe Vjenë.

Avokati ka sqaruar se ka dorëzuar në SPAK një faturë me vlerë mbi 287 mijë Euro për të cilën thotë se është pagesa për një ndërhyrje të kryer nga Kryemadhi dhe transferta është bërë nga një llogari offshore në Qipro.

SPAK ka konfirmuar më herët se në bazë të dy kallëzimeve të tjera për ish-Presidentin dhe njerëz të lidhur me të, ka regjistruar edhe dy hetime te tjera penale për fshehje të pasurisë.

7 Komente

 1. s
  sapa

  Pse more Spak kurva duhet nje person nga populli qe te hetoni?o plehrat e planetit!po pak fakte ka per ta?

  1. N
   NE BUUUUUUUUURG KRIMINELET

   FAMILJA ME HAJDUTE NE POLITIKE MBAS ASAJ TE SALEH HAMUTIT KRYEKRIMINELIT SHPLLARIT DEMORRATIK

   1. k
    k

    Shtet i korruptuar dhe degraduar në çdo qelizë.

    1. O
     Orest Saraci

     "Dorzo gjen e vjedhur shqiptarit o hajdut "....se ke vene ama hahahahahahaha tung shoku

    2. A
     ADA

     NE BURGGGGGGGGGGGGG TE DY HAJDUTET DHE KRIMINELET;

     1. o
      o popull dele

      Lexova qe ky avokat , ne nje emision me gazetaren Rudina XHunga akuzoi SPAK un se kontrollohen ne Sali Berisha dhe Ilir Meta dhe esht per tu admiruar ,qe ky avokat ka mar kte guxim te perplas hapur ate qe e din cdo shqiptar qe akoma esht ne barkun e nenes e ska lindur akoma ! Ajo qe me beri perstypje esht qe me keqardhje lexova disa komentus te flasin kunder tij bile edhe ta fyejn ! Sa posht keni ren o vemje kenetash !!!! Plehra si ju mbajn kte Komb nen kthetrat e hajduteris ,krimit e degjenerimit politik qe po ju pi gjakun edhe pjelles qe do hidhni ! Ate meritoni e ndaj nuk ndalet rjedhja qe po zbraz Shqiperin ! Jeni ne sherbim te vrasesve ,e krimineleve ,I bet miloner ,kalben themelet e te ardhmes e dit me te zeza ju presin sa ata nuk denohen I njefni i njifni mir e ska nevoj te bej biografin e tyre pa perjashtim te vjeter e te rij qe pasurimi ne kuriz te ktij populli DELE i ktyre fytyrave qe cirren e tallen atje ne pelament ,esht objektivi ,esht morali esht "ATDHEU" esht PARAJSA Aferim AVOKAT e respektet qe ndjen cdo shqiptar i paster ,cdo shqiptar qe shpreson te behet DREJTESI me ne fund e uroi , qe e te tjer te ndjekin shembullin tend

      1. Z
       Zheni

       More njerez cfar dreq gazetaresh kemi ne e fton tjetrin ne emisjon i ben pyetjen dhe nuk e le te mbaroj pytjen dhe vazhdon ti bej pyetjen tjeter ose do flas me shum vet kjo tregon sa te pa aft dhe te pa edukat jane dhe sa njohuri kane si gazetar keta nuk flasin vetem kurr ftojne Berishen se kane frik po te jete ndonje tjeter bejne si cuba turp

       Lini një Përgjigje