Berisha “non grata” nga BE? Balla: Komisioni Europian mori vendimin

22 Shtator 2022, 14:00Politika TEMA

Berisha “non grata” nga BE? Balla: Komisioni Europian mori vendimin

Kreun i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka përshëndetur vendimin e Komisionit Europian për të vendosur sanksione në një linjë me SHBA dhe BE, për personat e përfshirë në korrupsion madhor.

Duke ju drejtuar Sali Berishës, Balla theksoi se është i sigurt që edhe Bashkimi Europian do ta shpallë atë “non grata”.

“Duhet të keni turp që vazhdoni dhe i rrini nga mbrapa Sali Berishës. Në fjalën time sapo kam përshëndetur atë që do ndodhi, jam i sigurt.

Komisioni Europian më në fund ka marrë vendimin që nën shembullin e Britanisë së Madhe, dhe SHBA të eci me sanksione për individë të përfshirë në korrupsion në nivele të lartë.

Sikur ja kam thënë vetë Saliut ai do i duhet vizë për të shkuar edhe në Lalëz.” tha Balla.

6 Komente

 1. g
  gasper

  Po Like floririn e keni harruar....

  1. D
   Do i vije fündi kujdo Krimineli ..

   Cdo krimineli Politikane i vjen rradha .. Plaget Jane hapur, dhe do mbyllen avash avash ne Rec te Shkodres . Do durojme ...deri sa keto Kriminele te kujdo Partie te mbyllen njehere e pergjithmone ..Rradha eshte e gjate .

   1. e
    erzen

    ky corape kuqi eshte nje funderine, eshte turpi i shqiperise

    1. L
     Langarica

     O Xeno para atij spiunit serb koqefishkurit qe ju trapat keni si baba,Balla eshte Gjeto bashe Muji

     1. O
      Osumi

      Pse po thotë ca të vërteta që nuk të pëlqejnë zotërote . Duro dhe ca dhe do shkosh edhe ty pas babës .

     2. Çekiçi

      Lalzi duhet ti shpallë NON GRATA Salen dhe Ilirin dhe familjet e tyre Në Shqiperi vetem REÇI i Shkodres nuk duhet ti shpallë keto dy familje NON GRATA

      Lini një Përgjigje