“Ky PS-së i ha atë…”, Balla-Berishës: Turpi i këtij parlamenti, do i duhet vizë për të shkuar edhe në Lalz

22 Shtator 2022, 13:48Politika TEMA

“Ky PS-së i ha atë…”, Balla-Berishës: Turpi i

Turpi i këtij parlamenti, kështu e konsideroi kreu I grupit të PS, Taulant Balla ish kryeministri Sali Berisha.

“Ky PS-së i ha atë… Në 30 vite PS ka kontribuar vetëm për të mirën e këtij vendi. Ky njeriu që e ka tradhtuar Shqipërinë sa herë i jepet mundësia, njeriu që furnizoi me naftë milloshevicit. Ky turpi I këtij parlamenti që vjen këtu 10 minuta, bën pis foltoren dhe ikën.

Ju duhet të keni turp që i rrini nga pas. Turp. Në fjalën time përshëndeta atë që jam i sigurtë do të ndodhë.

KE ka marrë vendimin që nën shembullin e Britanisë dhe SHBA dhe të ecë me sanksionet. Saliu mendoj se do i duhet vizë për të shkuar edhe në Lalz.” u shpreh Balla.

Deklarata e Ballës ka sjellë reagimin e deputetëve të opozitës, të cilët e kanë konsideruar të papranueshme reagimin e socialistit Balla.

1 Komente

  1. L
    Latif Dreqi

    o te dhjefsha fytyren ty, PS dhe ate qe polli PS pasi u nderzye nga serbo-malazezet ne `41.

    Lini një Përgjigje