“Unë e Edi bëjmë shumë batuta”, Erion Veliaj tregon nëse do kandidojë për kryetar bashkie

22 Shtator 2022, 12:23Politika TEMA

“Unë e Edi bëjmë shumë batuta”, Erion Veliaj

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj ka treguar nëse do kandidojë sërish si kryetar bashkie. Ai shprehte se së bashku me kryeministrin Rama do respektojnë formalisht të gjitha forumet e partisë dhe vetëm kur të formalizohet do fillojë fushatën zyrtare.

Gazetarja: Disa ditë më parë ju ishit në një takim së bashku me kryeministrin Rama në Zall-Herr dhe a ishte ky një konfirmim nga ana e tij për të qenë ju sërish si kandidat në krye të Bashkisë së Tiranës? Ekzaktësisht Edi Rama tha “Lali Eri është këtu”.

Erion Veliaj: E dashur, unë dhe Edi shkëmbejmë batuta non stop, tërë kohën, në çdo takim e në çdo mbledhje që kemi. 

Megjithatë edhe unë edhe kryeministri kemi mësuar që do të respektojmë qoftë edhe formalisht të gjitha forumet e partisë. Kështu që të gjitha kandidaturat, e imja dhe e 60 të tjerëve, do të duhet që të formalizohet në kryesinë e PS-së ashtu siç kemi bërë gjithmonë, kështu përtej batutave ne do të kryejmë të gjitha formalitetet, do dëgjojmë kryesinë çfarë vërejtjesh dhe propozimesh ka dhe vetëm kur të formalizohet do fillojmë fushatën zyrtare. 

6 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  Gjallese hajdute!

  1. E
   Eni

   Kur do beje ndonjehere debate ky dhe Edi me kundersgtaret Ktavete pyesin vete pergjigjen

   1. L
    L

    CA lesh batutash bo ti o zdroms. Thuj rrofte partia me shoku.sorros qe te futi ne politike se.me.fiq do ishe dhe sot

    1. T
     Transparent

     Batuta te ben ai. Ti rri si m...ti ne shi ... Mban mend kur te tha : - Neser mengjes merr koven me gelqere dhe lyej shkallet e pallatit ?....Ti po njelloj: si m..ti ne shi...

     1. e
      ert

      Dy funderinat qe e shkateruan PS...u mbetet buka ne fyt atyre qe e lane ne duart e ketyre funderinaave

      1. A
       Artani

       Bravo shoku zdroms, do Zoti ps bie ne doren tend, keshtu edhe i jepni fund nje krijese monstruoze te diktatures, se babloku i dha nje dore shume te forte ne shkaterrim ti je dora e fundit edhe te mbylli ciklin nje parti monster. Sa per batuta ti nje lesht di te besh, ti di vec te vjedhesh, mashtrosh, te lepish prapanicen e bablokut, etj si puna e ketyre cilesive, se fal Zotit nuk besoj te gjendet njeri qe ti ke te gjitha cilesit e kesaj kategori. Ti je rast unik ne bote qe i ke te gjitha, me siguri Zoti ate dite qe u krijove ti do kete qene aq i revoltuar me qeniet njerezore sa nuk ka pasur fare meshire per ty. Ti zdroms vazhdo degjo batutat, dmth talljen e menderes qe ben babloku me ty.

       Lini një Përgjigje