Pas Mediut, edhe Gazmend Oketa në SPAK për privatizimin e ish-klubit "Partizani"

21 Shtator 2022, 17:33Politika TEMA

Pas Mediut, edhe Gazmend Oketa në SPAK për privatizimin e ish-klubit

Ish-ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa është marrë në pyetje nga SPAK për privatizimin e ish-klubit sportiv “Partizani”.

Mësohet se Oketa ka qëndruar rreth 1 orë në SPAK.

Kallëzimi për aferën e privatizimit të ish-kompleksit “Partizani” ku është ndërtuar një kompleksh pallatesh, është bërë nga kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Nëpërmjet kësaj padie, Balla akuzon për shpërdorim detyre ish-kryeministrin Berisha, dhëndrin e Berishës, Jamarbër Malltezi dhe ish-ministrin Arben Imami.

Klubi sportiv “Partizani” ka qenë një ndër komplekset në pronësi të Ministrisë së Mbrojtjes, ku sot janë bërë pallate nga Jamarbër Malltezi.

Për këtë çështje u paraqit sot në SPAK edhe ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu.

8 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  Do me vinte mire qe ky vemja te merret i pandehur.

  1. K
   Kalec Dega

   Po, Federata Karavastaja Minierat Mermeri Surreli...ehehehehehheheheh, skane fund = Merrni shembull nga Hasjanet, nuk e kuptojne parajsen e Eddrames.lol

   1. p
    papa

    Ky Oketa vertete vemje, peshkagur, gumen themi ne ketej nga Vlora; pa forme ; thuhej se ishte inxhinjier....por i pas viteve 90, ku diploma merrej kot; i takon edhe ketij ndonje spille ne bythe.

   2. T
    Tani

    Aman ore popull shyqyr we na doli ky boshnjaku Oketa kushuriri i Boshnjakut tjter shoqes Mallyezi,po jemi bere merak petr shokun Alexsander Byberaj kryetar i vuulnetarve te Enverit me 1991, nipi i Shaban Memise spinui Qukapiku, ky Byberaj eshte shpallur Akademik hajde shpellare hajde larte e me larte,...rrace majmuni jeni ....

    1. c
     ce

     Mos harroni te thirrni dhe skuthin e Durresit Oerd Bylykbashi i cili ka luajtur nje rol te madh ne pershpejtimin e procesit te grabitjes se klubit Partizani nga perbindeshi i Vicidolit dhe kete e ka deponuar vete shefi i Shtabit te ushtrise se asaj kohe Luan Hoxha.

     1. T
      Tani

      Fytyra me zese Z. Bylykbashi eshte me i zi se vete Korbi dihen kontributet e kesaj monstre ne cddo afre Madhore Korruptive bashke Helka Vukajn kooperativistja nga Lushnja nuse ne Vicidol, katrasylli hajduti i pronave Elvis Cefa Dukagjini ,Avenir Peka Maxhun.. etj........!!!@@@!!!!

      1. N
       Nokja

       Keni harruar shokun e Shkelzen Sy Peshkaqeni Djalin e Prokurorit te Fierit Ivni Kaso I Antikoorupsinit te Berishes gjobevenesi i Familjes...

       1. Ke stadiumi Dinamo

        A ka mo lista urime urime gëzohem që u njohëm

        Lini një Përgjigje