Myslim Murrizi: 30 deputetë kanë qenë spiunë, nuk do votojnë për hapjen e dosjeve

21 Shtator 2022, 18:47Politika TEMA

Myslim Murrizi: 30 deputetë kanë qenë spiunë, nuk do

Ish-deputeti i PD-së, Myslim Murrizi është shprehur se 32 deputetë kanë qenë bashkëpunëtorë të sigurimit të shtetit.

Këtë e tha në një intervistë për Euronews Albania, kur u pyet për nismën e marrë nga PS për hapjen e dosjeve.

“Ça fitojmë ne me hapjen e dosjes? Ne i dimë kush janë spiunët. Ata duhet të shporren nga administrata.

Gjithë sistemi i drejtësisë komandohet sot, nga shkolla e magjistraturës, Gjykata e lartë , KLGJ  nga ish gjyqtarë e prokurorë që u kanë shkulur thonjtë njerëzve me tortura. 

Ky është një amoralitet i dukshëm i kësaj klase politike. Pse i kanë lejuar? Sepse ka brenda spiunë. Sot që flasim janë 30 deputetë spiunë. Do i shihni te votimet. Ata që janë spiunë nuk do e votojnë ligjin e spiunëve”-theksoi Murrizi.

12 Komente

 1. c
  cuf dabjoni

  Nje pyetje Murriz..??? po operativaet..hetuesat..Ministrat.. >>///

  1. P
   Paro Turqiu

   Me sa di une jane 33.

   1. M
    Mul Noka kari

    Myslym hyxhym e bulldum në SPAK. Aferim qafir birinxhi çelepir o evlat syrgjyn n’bahçe bin Salehit bin Brrishës

   2. B
    Bureto

    Murriz, leni showbiz-et per ne ekrane ku del keto kohet e fundit si "miss"! Sot ne parlament-thua ti- 30 prej tyre jane spiune (bashkepunetore te Sigurimit). Une jam i prirur te te besoj edhe sikur nga keta 30, te me japesh vetem emrat e nja 3-4 prej tyre, pastaj e kam vete ne dore t'i bej edhe une 30 e ca me shume.

    1. e
     ekologjisti

     Jo mo vlla dhe thone qe Murrizi ka frike nga lepri,ky perdor sacma derri dhe per harabelat.O Murro Sala e Meta kane qene spiune te sigurimit te shtetit,pse sta mban bytha te merresh me ta,por rrotullohesh si mize pa koke

     1. T
      Taulant

      Edhe saliu hyn tek ata 30 deputete, ma ka thene Murizi ne bisede e siper.

     2. a
      arqile

      Tani edhe ti je jashte loje.Ishe ne parlament bile edhe nkryetar se hape atehere.Tani ben show.

      1. S
       Shokë :-Spiunin e vrau Milua !

       Jepi Murro , mjaft lehe si qen i ngjirur , po ke bythë thuaj ndonjë emër !

       1. D
        Detari

        Po thuji te pakten tre se na ke ca trapin ka dy vjet blla blla blla . Po keqe ska laluc trim . O Murri ca ere ka gjaku re ?

        1. D
         Demotakercita

         "Lufta" kunder spiuneve te sigurimit te shtetit eshte zhurma e rradhes.Te gjitha behen per te qe asnje te mos denancoj keqberesit.Lufta kunder sigurimit te shtetit eshte dobesimi i mbrojtjes te vendit.Pasoja eshte pasiguria ne vend,rritja e krimit dhe ne fund sulmi kunder platformave digjitale te vendit.Kjo eshte rruga kunder Shqiperise qe mbrohet vetem nga aleatet.

         1. P
          Populli katunar

          O DETAR!! N.A. HENGSH ATE K.....! TI ME GJITHE MURRIZ KATUNAR

          1. I
           Ilirjanet

           Murriz qe Murriz ngele,Ne donim të Avancoje se qe mirë pa Berishën mbi kok,flisje si dije edoje,tani nuk voton hapjin e dosjeve,poti vetë pak muaj më parë ishe partizan i hapjes tani kundër.moski turp politika ehan atë me Bukë.Thuaj smamban semëqeth Berisha.

           Lini një Përgjigje