Jamarbër Malltezi ndjen rrezikun, del e mbrohet në TV e kunatit: Olsi Rama e mori Partizanin pa asnjë letër, jo si unë

21 Shtator 2022, 18:57Politika TEMA

Jamarbër Malltezi ndjen rrezikun, del e mbrohet në TV e kunatit: Olsi

Jamarbër Malltezi ka dalë në televizionin e kunatit për t’u mbrojtur për grabitjen e pronave të kompleksit të klubit të Partizanit, ku ndërtoi pallate.

Ai tha se me hetimin e tij, është duke u hequr vëmendja nga inceneratorët.

"430 mln euro është afera e inceneratorëve. Edhe pse kemi të arrestuar, nuk guxohet të hetohet për Ramën, Veliajn, Ahmetajn, Agaçin. Kur nuk thirren për të dëshmuar e për të hetuar këto persona që vjedhin para publike, thirren të gjithë opozitarët për të cilët prokuroria nuk ka akuzë, por vepron me urdhër të Ramës."-tha Malltezi.

Pastaj, ashtu si Berisha, që për çdo gjë akuzon Olsi Ramën, edhe dhëndri tha se tokën tek kompleksi i Partizanit ai e ka marrë me letra, jo si Olsi Rama, që sipas tij, ka marrë klubin e Partizanit pa letra, edhe pse në fakt, Partizanin e ka Gaz Demi, jo Olsi Rama.

Por, ajo që bën sikur nuk kupton dhëndri, është fakti se atë nuk po e akuzon njeri se ka grabitur pa letra, por me letra, pasi përdori firmën e vjehrrit kryeministër, për të marrë pronat e klubit të Partizanit.

“E para dua të them katër gjëra. Klubi Partizani nuk është privatizuar në kuptimin e privatizimit. E ka marrë Olsi Rama pa asnjë copë letër me shtetin. Si mund të marri një ekip të madh Olsi Rama pa asnjë letër.

Privatizimi ka filluar nga Anastas Angjeli në 2005. Angjeli i çon Majkos dhe Bled Klosit ti privatizojnë. Familjet pronare kanë që në 91-shin që kanë kërkuar pronën.

Këtu kemi një proces të pastër kthim prone. Kthim prone, hajduti shtet komunist i ka vjedh gjënë pronarit, kthimi i pronës kthen gjënë e vjedhur tek pronarët.

Ka përfunduar procesi i kthimit, toka është e pronarëve. Sipas ligjit, tek toka e pronarit shteti ka tre mundësi, pagim qiraje, të çojë në privatizim ose të shpronësojë për interes publik.

Ligji të detyron pagesë të pronarëve deri kur të mbarojë privatizimi. Shteti s’ka paguar për tre vjet. Ne kemi kthim prone tek pronarët, dhe pronarët kishin të drejtë ose ta privatizonin ose ti kërkonin qira shtetit.”-tha Malltezi.

33 Komente

 1. p
  ptuuuuuuuuuu funderine

  kthehu nga ke origjinen rropsi

  1. S
   ShkelXeni bythqir hajdut e vrases nongrata

   Jamuturak bin babi bin Brrisha Mallteze eshte ai qe Luli Basha i palloi gruan shume te shemtut Kargiten bin babi bin Saleh . Luli Basha palloi dhe vete kete baxhellen Jamlegenin . Nje bur super putanë.

   1. V
    Vranakonti

    Po pse meresh me inceneratoret,kushe te pyeti per ato,ti pergjigju per kompleksin partizani qe e more me firmen e vjerrit tend Sali Berisha dhe ndertove kullat,o pis ! Nuk ke çfare te besh se t'i kene vene koqet ne big dhe del e na flete mbroçkulla.

   2. P
    Pensionist pa pension

    Do kenaqet ne burg ky qeflliu i palles. Te pakten do shpetoj nga druri i Argites.

    1. L
     Lasgushi.

     Po,po mor debil e rac debili. Me preardhje nga nje fis i njohur boterisht si Idiote imbecile.Te infektuar nga trashegimi te thella te semundjeve veneriane d8 nga Myzeqeja dhe Shijaku.Do te vjedhesh dhe popullin shqiptar. TE ZURI HAKU I PARTIZANIT

    2. b
     baca nga tropoja

     jamarber bythmuti, shko dhe qiu ti dhe gita, shurranjosja hajdute. fuct yourself piece of shit. spiun serb to dhe krimineli jot. te qifte kina gru, goce, mom a babe e ndyresire.

     1. L
      Llapaqeni Sa-Hale Breshkani

      Or Bace, c'a me ki ky eunuk, as Kargiten s'ash i zoti me e bo, boll e ka ki Lulush Bibilushi Kargiten dhe tani behet trim Eunuku Jamberi, por harron se dallohet nga zeri qe eshte i tredhur.

     2. T
      Tan_Tironci

      Pronaret ishin paguar nga Italianet ne 40' . Ti hajdut.... bej hesapet tash a tutje... ????????????????

      1. H
       Hajduti

       Nese nuk gjenden dokumentat e blerjes nga italianet ne hipoteke,mund te gjenden me siguri ne intitucinet italiane.Nuk ndertohej aeroporti Tiranes pa shpronesimin(shperblimin) e pronareve te tokes te cilet pasi e shiten edhe e rimoren.

      2. D
       Driani.

       Turpi i botes doli ky plera nderkombtare po ju kujtoj nje Ajet te Kuranit " Te ruajte zoti nga burri me ze Gruaje dhe Gruaja me ze burri" besoj se kurani e dini qe nuk komentohet theniet jane Aksiome.

       1. k
        k

        Kompleksin Partizani,ky e mori si dëmshpërblim nga maloku për misionin diz-human që ka përballuar duke u martuar me gërdallën shpellare. Dorëzo gjënë e vjedhur popullit o hajdut i degjeneruar.

        1. F
         Fevzo qime deri

         Doli dhe dashnorja e Gites te beje te ndershmen.

         1. A
          Askushi

          O IDJOT TE GJITH TIRONSIT E DIN QE TI E BONE TI KOPIL I BIRI KURVES E DI MIR TI SURRAT BYTH , GITEN NGA E KE TEK LULI DUKE FOL ,TE VRAFT ZOTI PLEHR .

          1. S
           Spak

           Kush eshte Cim Peka?

           1. M
            Muhameti

            Ky kujton se eshte akoma kryeminister Saliu prandaj bilbilon sikur eshte ne mall te babait dhe jo ne prona qe ja ka vjedhur shtetit. Raseni disa dite brenda qe ti duket prifti gomar.

            1. Ç’të bën halli !!!

             Zbriti nga makina e Lulit , ky DORDOLECI ???

             1. P
              Petrit vasili

              Malltes more Malltes del e na shet pordhete duket akoma vjerri ne ate pozita qe ka qene para 10 viteve edhe ata prokurore e gjyqtare qe i kishenen hyqem Saliu te cileve nje here tu shterngone dhembet jo shpetonin pordhet ka ikur ajo kohe edhe Olsi nese ka shkelur ligjin atje si ty pot shko nj here ti me vjerrin ne Rec hapeni rrugen te parit dhe pas jush Likjame ca koka te medhaja dhe i vjen radha olsit

              1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

               Klubi futbollistik Partizani është Maja e ajizbergut. Po fusha e aviacion , rreth 5km, kush e privatizoi ? Kush do përgjigjet?

               1. P
                Populli Shqiptare

                Ju a shkerdhefshim rracen ju pjellave serbe qe nuk keni asnji lidhje me gjakun e Shqiptareve ! Vdekje Antishqiptareve .Eshte koha per dinjitet Kombetare .

                1. P
                 Prona duhet te shkoj tek i zoti dhe jo tek hajdute

                 Ky bir kurve nuk e di qe ne pronare te vertete me troje shhtepi e katandi kemi 30 vjet qe nuk na kthehen dhe keta ardhacake bythgrisur qe nuk trashegojne gje si bajga e Sheqeres prej Vicidoli apo ky ndyresire Malltez e behen me saraje dhe ku qendron drejtesia ketu. Keta duhet te japin llogari per cdo gje qe kane vjedhur apo rrembyer dhe po se beri shteti ligji ka edhe ligj xhungle.Rrace bastardesh hajdutetesh.

                 1. K
                  KU JANE SHQIPTARET ?????????????????????????????

                  KENI GJAKE SHQIPTARI APO JENI SHNDRUAR NE GRA PARA NJI GRUPI PEDERASTESH GJAKE SERBI

                  1. C
                   Cesari

                   Vazhdoni dhe besoni Taulant Ballen qe klubi i eshte kthyer pronareve kjo nuk ka diskutim, por sa moren pronaret ne realitet kjo eshte tjeter histori. Ceshtja shtrohej ty kthehej pronareve ku bente pjese edhe Familja Begeja, trashegimtar i te ciles eshte dhe Jamarberi apo ta merrte Ilir Meta me Albert Xhanin qe i beri Partia Punes Tironca.

                   1. Z
                    Zagali

                    MOS E FUTENI NE BURG JAMABERIN SE PASTAJ E SHOQJA E TIJ KARGITA E LA TOKEN E SAJ ME QIRA.

                    1. a
                     arsen

                     Ca kurve burre si femer qe eshte ky dhondrri i salit

                     1. B
                      Bekteshi

                      Te Jamarberi keni faktin e gjalle se si nje djale i edukuar dhe nga familje e mire (luan malltezi) ne doren e Saliut kthehet ne nje harbut, genjeshtar dhe monster.

                      1. G
                       Gita

                       Ky palo burrë pa dinjitet, të atit Luan i thërret me emër, ndërsa vjehrrit Saleh i thotë babi.

                       1. e
                        e mor pluripartizem,ky qenka,sa i keq

                        Sipas teje shteti komunist paska vjedhur pronen,po shteti me antidemokratik ne bote me ne krye SALIUN pra berisha qe ua vodhi pronen pronareve dhe dje beri pronare me te madh dhe te vogel duke e ndare pronen ne rrypa mezi ne fshat?Dhe sipas teje ti apo te tjereve te u kthehet ne qytet kurse ish pronareve ne fshat jo.O zagare ,o hajduter ,o antiprogresiste nuk ka zhvillim po nuk u kthye prona.

                        1. M
                         Maltezet njohjen si pirat dhe hajdut

                         Ça me letra e ke to mor hajdut ordiner I Maltes. Ty letrat ti bëri saliu që Ka vjedh asetet e shqiperis bashk me ilir meten per 30 vjet.

                         1. F
                          Fakti ishte brenda-zoti htus!

                          Edhe une e kam shitur nje pron ne Tiranë ne vitin '96 sipas ksaj mendje edhe une duhet ta mar mbrapa se tani cmimi është 5 her me shume.Une dua ta mar aq sa e kam paguar.Pra"i zgjuari dhender dhe ish kryeministeri"duan te marin ato që i kan shiur ne vitin 1939. A ka budallenj që e han këtë lloj "zgjuarsie".

                          1. P
                           Prona te pronari

                           E gezofsh o Jamarber! Ke marre djersen e gjyshit! Mos degjo keta brekegrisurit qe lehin ketu! Llap Tao koke gjylja nga katunet e Librazhdit qe u bo pasanik ne politike!

                           1. G
                            Genti

                            s'besoj se duhet te kete me brekgrisur se ty dhe ky bythqiri qe i shkerdhente gruan Lul Basha o shpellar i Salih Dordolecit

                           2. P
                            Prona te pronari

                            O Gent katunari mu me vjen anash ti se jam pronar me djersen time e te te pareve te mi! Jo si ty duke lepi b......! Shpifes ordiner! Ordinere si ty nuk meritojne pergjigje! Pergezime per fjalorin se dukesh ku je rrit!

                            1. n
                             naqiu

                             O ti prona te pronari o te hyfte hajdari ne 39 u demshperblyen ti pse ha mut.

                             Lini një Përgjigje