Berisha – shqiptarëve: Futuni në grevë

22 Shtator 2022, 13:36Politika TEMA

Berisha – shqiptarëve: Futuni në grevë

Sali Berisha u ka bërë thirrje sot mësuesve, studentëve, mjekëve dhe pedagogëve të ngrihen në greva të përgjithshme për kushtet e vështira ku mësojnë dhe punojnë.

Duke folur në Parlament, ai tha se biznesi dhe qytetarët duhet t’i bashkohet grevave të përgjithshme.

"Se si është katandis ky parlament sot më shumë se kurrë qytetarët kanë nevojë për përfaqësim. Unë dëgjova këtu diskutime por sot ë dashur qytetarë koha është për veprime. Këta janë nga mëngjesi deri në darkë të angazhuar në dy aktivitete, në mashtrimin tuaj dhe ë vjedhjen tuaj.

Por ka ardhur koha që ne kësaj qeverie ti tregojmë vendin dhe jam këtu për tu bërë thirrje të gjithë mësuesve, me guxim dhe kurajo të mbrojnë interesat e tyre. Janë të vetmit mësues në rajon që në tetë vite nuk njohin rritje e vetëm ulje të ndjeshme të rrogës. Janë njerëzit më të përçmuar në një kohë që duhet të jenë më të nderuarit për misionin fisnik.

Ju vetë e konstatoni se si po rrënohet sistemi arsimor. U bëj thirrje sindikatave të organizojmë grevën e përgjithshme që është grevë në dinjitet të secilit, edhe bluzave të bardha që shohin si shqiptarët vdiqën nga pandemia më shumë se në çdo vend tjetër të Europës. Çfarë presim më? I bëj thirrje çdo biznesmeni të ulen qepenat e të bëhet grevë e përgjithshme. U bëj thirrje të gjithë studentëve, në Kosovë iu dha 100 euro studentëve, këtu vetëm përçmim.

Ju bëj thirrje për grevë, jemi shumë më të fuqishëm. Mos të lemë një copë injorant tu përmendë rrogën dhe dijen, që nuk është I denjë as për mësues vizatimi, me injorancë deri në qiell. Greva e përgjithshme është rruga për ti prerë biletën aty ku e Meriton. U bëj thirrje policëve që mashtrohen nga mëngjesi në darkë e trajtohen si qenë inferior", tha Berisha. 

23 Komente

 1. P
  Pd i doli pronari,plaku matuf kriminel

  Ke harruar kopshtet e femijve dhe pensionistet pa u bere thirrje more kriminel. Cna bere more enver qe na solle kete shpellar ne Tirane

  1. r
   rei

   hahahahaha ky ka rreshkitur fare. e ca tpresim ne se do beni ju per ne si popull, ju e keni mendjen vetem per te vjedhur si ti sale si ai tjetri

   1. e
    eriton

    iku dhe ky nga mendorja. esht rrotkarizu fare kte se do me familja e jo mo populli

    1. T
     Te shkerdhefshim robt gjithe Shqiptaret

     Vdekje Kryekurves se Kombit saleh hamut rrahman brrisha

     1. i
      ilirjan

      Po sikur ta di qe rri pa honger e pa pi prap nuk futem ne greve te vish ti dhe ai qafegjymi tjeter

      1. B
       Babalja

       Sali po te pret burgu te burgu i vjeter do efshish me leter te burgu iri do e fshish me thes cimentoje.

       1. G
        GONI

        HAJDE PALL KARI HAJDE , TI BASHK ME METEN , DY TE KQIIJA NE NJE PAKETE

        1. V
         Vriteni Shkerdhaten aty mes parlamentit

         merreni zvarre dhe coptoheni aty ne mes te parlamentit Kryekurven e Shqiperise ,qe vazhdon e kakarit Parlamentit ,ta beni Shembull se si pefundojne bijt e kurves Esadiste ,qe shiten per Politikane

         1. R
          Realpolitika

          Saliun e Like floririn i degjojne VETEM TRU SHPLARET. CDO NJERI ME DY GRAM TRU NUK I DEGJON ME. SHQIPERIA ME EMIRE KUR SALIU E ILIRI TE FUTEN NE BURGUN E REÇIT.

          1. k
           k

           Rrofte amerika,poshtë hajdutët e korruptuar non grata familjarisht. Ky mënxyrë ka hyrë në historinë e kombit si hajdut,zaptues,i korruptuar familjarisht,vrasës, shkatërrues i arsimit dhe kulturës,ndjellës i hordhive pushtuese,spiun dhe bashkëpuntor i sigurimit, komunist i degenerar,antikomunist mashtrues dhe oportunist,tradhëtar antikombëtar dhe nxitës i luftës civile dhe vëllavrasjes,etj,etj. Mund të dilet në protestë në mbështetje të një kërme si ky ? Populli shqiptar eshte 10000000 herë më i ndershëm dhe zgjuar se ky ndyrësirë.

           1. A
            Alban

            Ju doli boja duke bertitur e pellitur per pak vemendje dhe po cirreni per nje karrige , njerez pa karakter dhe te pa fytyre

            1. L
             Luan

             Do te ngresh cader ti hahaha , po ku do i marresh leket qe do ju japesh njerezve te rrijne aty??

             1. 1
              19

              Ja tani qe tha ky maloku do dalin te gjithe per kte hajdut kriminel.

              1. o
               orion

               po ti do vish ne greve apo ti tu honger tu pi ne tu pa ty

               1. m
                meta

                Futunu tek pidhi gites,armines,supe mbeses shpjejt thot gogoli

                1. Çekiçi

                 Kush te degjon ty more hajvan more kriminel more vrases Ti je më origjinë serbe Beju thirrje serbve te bëjnë grevë ata ndoshta te degjojnë mbasi je vëlla i tyre

                 1. S
                  Salivirusi ppsh

                  RROFTE PPSH RROFTE SHOKU SALI PERPARA PER FITORJE TE REJA URRAAAAAA .haaaa nongrates i ka ngelur ora kur ishe sekretari PPSH qe te pushonte nga puna pse nuk ishin pastruar pluhurat te korrniza e Enver Hoxhes

                  1. B
                   Besniku i partise

                   Profesor doktor une jam dakort te hy ne greve ,por po ma dhe nje here ate bzthen e fishkur qe te fus nje loqe e ulerasesh nga kenaqesia qe ta degjoje gjithe Vucidoli

                   1. A
                    Andi

                    Te rrime pa buke tani per surratin tend o legen

                    1. B
                     Bledi

                     Pse nuk le gocen tende dhe zenin pa buke dhe femijet e tyre se mbase do ndergjegjesohet rama

                     1. B
                      Bashkimi

                      POOOOO, duhet të futen në në protesta dhe grevë dhe të vazhdojnë deri sa të iu mbyllet dera qelisë kriminelëve që 30 vjetë e plaçkitën vendin dhe kombin dhe të qëdrojnë aty për të mos i lënë me dal kurrë nga qelia e burgut. I.B. dhe I. Meta bashkë me të gjëthë NON GRATA -t tjerë janë kanceri i shtetit dhe demokracisë.

                      1. T
                       Taulant

                       Pse mban pergjegjesi ti per ta ??? Qe u ben t tilla thirrje? Turp

                       1. S
                        Sami

                        Vetem nese populli esht budalla me marr seriozisht kto pacavuret e ktij

                        Lini një Përgjigje