Privatizimi i kompleksit "Partizani", Gazmend Oketa flet për dëshminë në SPAK: Ju siguroj, nuk kam shkelur ligjin

22 Shtator 2022, 13:30Politika TEMA

Privatizimi i kompleksit "Partizani", Gazmend Oketa flet për

Ish-ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa është thirrur dje në Spak në lidhje me hetimet për privatizimin e ish kompleksit Partizani.

Në një intervistë për Euronews Albania, Oketa ka treguar se për çfarë është pyetur nga SPAK-u.

“Jam pyetur nën cilësinë e një personi që ka djeni për këtë çështje dhe kaq. Çdo lloj komenti tjetër përveç ngjyrimeve politike do të ishte një koment i tepërt.

Drejtësia le të bëjë punën  e saj. Dje ishte hera e parë që u thirra në SPAK. Do preferoja që mos komentoja, nuk është çështje këndvështrimë është çështje pozicionesh zyrtare, ne kemi folur me dokumente, me shkresa”, u shpreh Oketa.

Më tej Oketa është se nuk ka shkelur ligjin për çështjen e privatizimit të ish-kompleksit sportiv “Partizani”.

“Ju siguroj që asnjë në këtë rast as në raste të tjera nuk kam shkelur ligjin. Gjatë kohës që isha ministër këto procedura vazhdonin”, u shpreh Oketa.

 

2 Komente

 1. y
  yyyt Plehra

  ne gjithcka keni bo gjate qeverrisjes suaj ka qen Antishqiptare dhe e Jashteligjeshme . Meritoni te gjithe te denoheni kerma Esadiste

  1. T
   Tani

   More Boshnjake i ndyre kushuri Boshnjakut tjeter Monstra Malltezi, vajte dhe te Bomiri si spiun i Birishes je hajdut me patente ortake i dashnores se Gramoz Ruit Ndertuses se Palateve ne Durres ish Prefekte e P.S- se. Te shkarkuan nga Minister Mbrojtje Aleatet se nuk je Shqiptare...je vetem BOSHNJAK, vegel e Vicidolit..

   Lini një Përgjigje