REPLIKAT/ Spiropali përplaset me Dumën: Je arrogante, nuk ka make-up që t'i mbulon këto mangësi. Zoti qoftë me ty

22 Shtator 2022, 14:44Politika TEMA

REPLIKAT/ Spiropali përplaset me Dumën: Je arrogante, nuk ka make-up

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, është përplasur sot në kuvend me deputeten e PD, Grida Duma, ku kjo e fundit tha se qeveria interesohet për partinë dhe jo për popullin shqiptar.

Në fjalën e saj, ministrja ironizoi deputeten Duma duke thënë se është nga ato deputete që nuk mund ta marrësh inat dhe se ndonjëherë as make-up-i nuk mbulon mangësitë.

DEBATI

Duma: Ne kemi një inkoherencë të madhe, e kemi për Shqipërinë. Përpiqemi që të jemi në atë modestinë tonë për të qenë koherencë për të qenë me Skënderbeun. Jeni inkoherente…

Felaj: Do e ndërpes fjalën, ju mund t’i bini bankave dhe çdo gjë tjetër. Por ajo që është e shkruar do zbatohet.

Spiropali: Po ç’keni pse nuk doni përgjigje?

Felaj: Çdo njeri ka rregullore dhe Kushtetutë para, lexoje dhe nëse nuk e gjen, largohem unë nga kjo sallë.

Spiropali: Nuk e dëgjova me vëmendje deputeten, ka një spirrë verbale. Arrogante, e vrazhdë. Është triumfi absolut i formës mbi përmbajtjen. Gjeti kohë që baltën ta hidhte dhe mbi mua, nuk e marr dot inat. Sepse lavjerrësi i saj politik flet më shumë se gjithçka tjetër.

Luli i mirë, Luli i keq. Berisha, i mirë, Berisha i keq. Duhet të iki, duhet të kthehet. Dhe vetëm kësaj inkoherence iu përgjigja. Vetëm mund të qesh. Nuk ka make-up që i mbulon këto mangësi. Duke perifrazuar edhe shprehjen. Patjetër që lind, nuk bëhesh. Kështu vlen edhe për politikanët. Shëndet zonjë, zoti qoftë me ty, por duket se ti nuk je me të.

Duma: Koeficient i ulët inteligjence, kur përmbajtësisht të shqetëson forma. është çështje trashësie, e ke ti këtë. Tani pse ia hoqët zonjës Bano fjalën, pa e ditur se çfarë ishte. 

41 Komente

 1. T
  Te lumte Spiropali qe ja plas turinjve Kermave

  Kte gjuhe direkte meritojn Kermat e Parlamentit ,qe nga Krykurva e Kombi saleh hamuti e deri ke kjo karapuatana Grida ptuuuuuuuuu Opozite Bordello shkerdhatash

  1. D
   Dardan

   Eliza Spiropali -deputete e popullit ne Kuvendin e Shqiperise, falemidnerit!

   1. P
    Pilo Lala

    Grida eshte nje prosti.tute qe vetem PDja mund ta bej deputete. Ajo eshte nje funde.rrine qe shkon mbas kujtdo qe ka para, qofte edhe nqse mund ti vrasin tek Blloku, apo te futen ne burg me historite Babale.

    1. V
     Vranakonti

     Suma,me falni Duma e ka mendjen te organi i Salianjit dhe jo te parlamenti apo te koherenca. Uuu mortja deputeten si kjo qe nuk e ha. Duan pushte keta muter. Kure te shikojne rrezen e veshit

    2. i
     ilir

     Elisa e urren Dumen a- Si femer.Kontrasti eshte shume i madh.Vete eshte si nje rrobe e tejperdorur dhe Duma eshte yll. b- Per integritetin e Dumes. Duma se ka pas problem konfliktin me eproret,si me Berishen ashtu edhe Bashen.Spiropali eshte si nje grua harremi perballe Rames. Nuk pati turp as kur "e krehu" me nofken Skenderbe. Nje keshille Elisa, femrat e zgjuara i mbysin komplekset me cilesi si :miresia, zgjuarsia , toleranca dhe thjeshtesia. Shperthimi i komplekseve te nxjerr me te shemtuar se c'je(flas per shemtine tende fizike e shpirterore).

     1. p
      populli

      ilir , duket se s'keni aftesin e duhur te keshilloni . Eliza nuk eshte nji qytetare e thjeshte ,qe te injoroj Kurvat e Opozites ,por nji Politikane qe duhet t'i sherbej shoqerise dhe pastertise Politikanit ne ate vend , duke rrespektuar keshtu popullin qe e ka zgjedhur .Eliza nuk eshte aty ,per te treguar Miresi e Zgjuarsi e thjeshtesi ,qe tin pelqeje dikujt e marri lavderime si grua qe nuk ka komplekse me FakePolitikanet e atij Parlamenti .Ore jeni ne metro ju ,me kto tru ? Eshte Politikane qe duhet ti tregoj vendin cdo Politikani e FakepOlitikani qe s'ka asnji Moral me qen ne ate Parlament dhe paguhet padrejtesishte nga taksapaguesi shqiptare ,qe varferohet nga kto maskarenje qe shiten si politikane . I njohin mire shqiptaret qe nga salih berisha e ilir metaj e deri ke Grida Rropsia e salinjani katundit .Kta i quani Politikane ju ? Kriminelet dhe imoralet ordienere ? _ Rrespekt Eliza

      1. i
       ilir

       Flet per kurveri me Elisen shembull/i madh je...

      2. q
       qytetari shqiptare

       ilyr , cfar derdellit o rrota injorantit hahahah . Eliza eshte nji Politikane dhe per kte ajo perdor ate gjuhe Direkte sepse kjo eshte detyra e cdo Politikani to tregoj secilit qe nji Politikane paMoral eshte nji FakePolitikane per ate Parlament .Ajo s'eshte aty ,per te sbukurar Figuren e saj si nji Artiste Filmi o kaqol ,kur di edhe bytha jote te tregoshe Komplekse ,Thjeshtesine Tolerance vs kujt o nastradin ? Vs Krimineleve dhe iMoraleve ne Parlament ? - Shemtite fizike dhe shqipertore te secilit Politikane i njohim mire te gjithe ne Shqiptaret o shpirt Mut shpelle .U bere edhe ti me komentu Politiken yyyyyyyyyyt shpejt ne hale se do na ftohesh

       1. A
        Agim

        Ilir, je nje skuthe e neveritshme

        1. A
         Agim

         Ilir, je nje skuthe e neveritshme

         1. Q
          Qejfliu

          Ti Ilir , si duket të pëlqen agresiviteti i Gridës , të cilës për mendimin tim modest, nuk i shkon fare aroganca dhe ironia e hidhur që përdor , sidomos me femrat . Se cila është Grida , unë e kam njohur për herë të parë , nga mesazhet, e bëra virale në rrjetet sociale që i dërgonte ish të dashurit të saj , atij fshatarit babale , në seancën e parlamentit. Që nga ai moment i vura një vizë të kuqe si femër në radhë të parë , pastaj si deputete . Nuk mund të përfaqësojë një figurë e tillë e degjeneruar interesat e popullit në parlament . Me ato që kam dëgjuar për Gridën , më duket një rreckë e përdorur aq shumë , sa është bërë transparente dhe e pa vlerë . Sa për atë mbesën e Skënderbeut , përveç bëmave në doganë nuk kam dëgjuar ndonjë gjë tjetër .

         2. e
          ert

          dy prostitutat...nuk e durojne dot njeratjeter ! mjeeeeeeeeeeeeeere shqiperia ne duart e kujt ka rene

          1. G
           Goni

           Bravo. Kurva i thote kurves qe une jam e virgjer e ti jo.

          2. A
           ALBI

           O GRIDA O KARAKURVE NDERKOMBETARE PO TI SKE SURRAT TE FLASISH DHE KRITIKOSH PO TI MERITON PRE NE KOSH TE PLEHRAVE DHE JO PER NE PARLAMENT . MOI FEMRA ME E URRYER E GLOBIT YYYYYYYYYPTUUUUUUUUUUU BUCE RRUGESH

           1. k
            koli

            E plako...te vjen inat se eshte e bukur?!

            1. D
             Dakord

             Jo mo koli se bukuria e ka shpetuar, perndryshe do ishte para monikes ne liste hahahahaha

           2. n
            nazmi

            Ilir qeke fare k. po fare fare. se te shash spiropalin e te mbrosh dumen per keto qe thua ti eshte si ti thuash nje te zeze qe je prostitute e keqe dhe nje te bardhe je prostitute e mire. P o rri oi zi shiko tenden nga te ka ik, se ti rri ne tel e ajo kushedi nga ben qef.

            1. J
             Jorida

             Të lumtë ajo gojë Elisa, por rruspijes nuk i bën përshtypje. I ka plasur cipa me koh.

             1. E
              Elisa-beth Spiropalikari von de Prrenjas

              Hej sot me behej çiçi parlament. Vdiqa me shpetoi. Dhe e bera ne breke. Pastaj per higjene shkova dhe u ndrova. Edhe breket edhe kostumin. E kuptoni diferencen midis meje dhe Dumes. Ajo jo vetem sdo ndrohej por as qe do ta bente çiçin ne breke. Tani puc puc se do ndroj gomen ..per higjene kuptohet

              1. A
               Alban

               Eshte bere Elisa me keq se Sala me keto kunjat metaforike. Fol troc mi Elisa se na i shpife.

               1. B
                Babuç

                Si opinionist i thjesht publik do te shtoja qe Spiropali e len ne balte Griden si nga pamja e jashtme dhe dituria mendore dhe ( filozofike ) qe kjo Grida ka filluar e flet kohet e fundit . Duket sikur lexon libra filozofik gjat javes dhe na tregon ne ato rreshta qe i kan pelqyer me shume , pa prodhuar vete dicka pa krijuar vete dicka thjesht mer ktu mer atje . Grida perpiqet jashtzakonisht shum per te ren ne sy ( mbase kjo dhe ja ul volumin e punes qe ajo mundohet te bej ) . Spiropali ka hije tjeter , politika e ka bere me te matur dhe me te fort ne punen qe ajo ben dhe per mendimin tim vetem inatcijn zdo e pranonin kte . Grida e nisi keq qe ne fillim lojen pa ndo nje kur far serioziteti kshtu qe le tja lem kohes te tregoj me te miren .

                1. A
                 Atdheu

                 Te lumte Eliza.

                 1. K
                  Komshiu yt

                  Ert ; prostituten e ke ne shtepi ,qe shkedhehet per 50 leke per te blere ndonje bluze se brek nuk i blen se nuk ka kohe me i vesh e me i heq,

                  1. R
                   Rampall

                   E urrej me shpirt spiro pallën por kur ka përballë një pleh si duma, e harroj urrejtjen

                   1. L
                    L

                    Dy sharabajgat Tu sha njona tjetren. E morren spiropalin NGA Tu mbledh kanoce,drejt ne politike. Ket tjetren NGA kartorja ne PD. NE duar te sigurta jemi..

                    1. P
                     Pensionist pa pension

                     Spiropali ka dy universitete, di nja 3-4 gjuhe te huaja, ka qene studentja me e mire e fakultetit. Ti "L" cfare di te besh, apo kujton se Spiropali eshte si familja jote?

                     1. L
                      L

                      Ti pensionist,Ku e Di ti SA gjuhe flas une apo SA diploma Kam?? Po ti je rrot Kar qe flet,se kush po te flet Ty. Shko or mut merr rrogen meqe komentohet pro ktyre bqirave te PS. Di ajo gjuhe te huaj sic Di berisha anglisht. Jeni shtuar shume komentusit me pagese,tregon tamam se SA e rruan qeveria per.pooullin e vet. SA per Mua Mo's ma qaj hallin apo familjes time.

                      1. l
                       lili

                       Cfare universitetesh?Certifikata jo universitete...ju idiote qe as nje reserch sdini te beni..

                     2. A
                      Adriana Kalaja mikrob i ndyre

                      I thote kurva kurve, kurve...

                      1. V
                       Vjola

                       Të lumtë Eliza

                       1. Z
                        Zeqo Pilafi

                        Po mendoja një kapje për flokësh midis këtyre të dyjave! Shumë e bukur do të ishte, vërtetë brilante.

                        1. F
                         Fillun Maskarenjte te pellasin

                         Zeqo Pordha , hik mer idiot

                        2. s
                         shoqeruesi i Spiropalit

                         Shoqe Spiropali u shkarkua per pa aftesi nga Drejtoreshe Doganash nga vete Timonier Rama, por ama u tregua e zonja - Me nje "Edi Rama eshte Skenderbeu i shekullit 21" e fitoi reabilitimin dhe zuri vend menjehere pas te pasmeve te Timonierit...

                         1. V
                          Viktor

                          Suma esht thjesht rruspijeeee mos e merni seriozisht se ajo ka bo shkollen e rruges..po tja njifni land ndertusin do vdisni tu qesh

                          1. D
                           Driani.

                           O spiun te Sigurimit o Prostituta i do Berisha,pse jo Dashnore te katundareve te tije si Dashnorja e Hysen Osmanit Agron Koliqit , Luan Malltezit etj. Salianji eshte kushuriri i Ilie Metes baballaret djem tezesh, cuni Bujar Shofrei dhe Shega Prostitutes se Lozhanit Bujar FShofeti u be nga Likja dhe Berisha 20 vjet Kryetare Komune ne Lozhan vetem droge mbolli dhe shiti, .Sa per Grida Sumen profesion i prositutes e beri Deputete. Shikoni o popull kush na perfaqeson ne Kuvend, rrini mai vesh....

                           1. L
                            Lida

                            Turp per parlamentin, turp per ne si shqiptare e turp per ata moderatore qe e therrasin ne emisione televizive nje femer te degjeneruar si Grida Duma e cila mgjse e martuar e me femije te rritur tradhetonte bashkeshortin per nje kohe te gjate si dashnore e te ndjerit Artan Santo, pastaj dashnore e Salianjit, raste te ditura publikisht. Ndersa tradheti te shkurtera vetem per nje nate tregojne ne Durres qe i ka pasur te shpeshta. Turp, turp, turp.

                            1. D
                             Dashi

                             Duma=Suma=Bundër rrugaçe e kalibrit te lart ska len kar pa ju fut.

                             1. E
                              E BUKRA E PLEHUT

                              kJO KURVA,E DEKLARUAR VETE PUBLIKISHT NE PARLAMENT,ME NJE FJALOR RRUGACEJE,ESHTE E VIRGJER DHE E QEPUR,PO KA SHUME HIJE,NUK JEP PERGJIGJE KUR E PYESIN SANTON,PER TAKIMIN ME TAHIRIN,PER PERBALLIMIN ME SALIJANIN,PER DIVORCIN DHE DASHURINE ME TE SHOQIN,PER MARDHENJET ME NDERTUS,NUK KA VEND NE PARLAMENT,PO DUKE QENE NE OPOZITE,ESHTE TAMAM ATY KU GJEN TERREN PER MORALIN E SAJ,KJO HIQET SE ESHTE EBUKUR DHE ZGJUAR,PO HARRON QE ESHTE E LEHTE DHE E LLUSTRUAR.PO IK PREJ ATY,SE NUK TE LENE RRADHE ATA UQRIT E VJETER

                              1. K
                               Kapo

                               Te lumte pushka Elisa!!!

                               1. D
                                Dino

                                Sali Berisha e njeh shume .ire kush eshte kjo Dumja, nga vjen, kush e dergoi tek PD dhe ku po shkon. Ky eshte mandati i fundit i Dumes, ne nuk duam ta shohim perseri ne grupin parlamentar te PD-se. Ne na duhen te tilla si Jorida Tabaku e te ngjashmet e saj, nje deputete me origjine te djathte, me fakultet te rregulkt, nje familjare e mire, shembullore ne shume drejtime, e afte dhe me integritet, kembengulese qe perdir argumentin por jo fjalor rrugaçesh si Dumja. Dumja shkatrroi familjen, helmoi femijet per interesa te pista te sajat dhe eshte e turpshme qe kjo te beje moral apo te pretendoje se eshte ne anen e publikut. Prandaj ringritja e PD fillon me shporrjen e ketyre zhgarravinave si puna e Dumes dhe zevendesimi i tyre me intelejtuale serioze.

                                1. J
                                 Juliano

                                 Koha është gjykatësi i të gjitha atyre që jetojmë e përjetojmë. Duma u bë si babale, pa vlerë intelektuale, halabake në familje e kurvë në shoqëri. Një femër ku vlerat e saj u degjeneruan në mesazhet e kapura me një tjetër mashtrues ku flirtonte me cjapin e devollit, krye intrigantin që se ka për turp që babale për interesa të tij u fut brënda. Këllira që shoqëria sot i distancon me neveri. Duma nuk e koperon dot imazhin kur me demek se po tall apo fyen një kryeministër, sigurisht ja lejon liria fjalës që ky kryeminstër ja ka dhënë hapësirën, sepse me foltoren nëse sjo i bënte këto numra, sot do punonte prostitutë në një nga vëndet fqinjë. Grida kartë e konsumuar.

                                 Lini një Përgjigje