Kryetari i Preshevës: Kurti e Rama i përdorin shqiptarët për interesat e tyre

9 Shkurt 2023, 13:25Politika TEMA

Kryetari i Preshevës: Kurti e Rama i përdorin shqiptarët për

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi ka bërë deklaratë të fortë duke thënë se kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama dhe i asaj kosovare Albin Kurti po i përdorin shqiptarët për interesat e tyre.

Në një intervistë për Euronews Albania ai tha se liderët e qeverive nuk bëjnë politika për përmirësimin e jetës së shqiptarëve në Luginën e Preshevës.


“Kryeministri i Shqipërisë por dhe i Kosovës  më shumë bëjnë politikë nacionaliste sesa politikë përmbajtësor për përmirësimin e jetës së shqiptarëve në Luginë të Preshevës.

Nuk ndryshon as Tirana as Prishtina në lidhje me qyetarët e Preshevës”- tha ai.

13 Komente

 1. E
  Ehhh mo shpipfoles qe e dridhni ciftatelin

  Po shoku po se ka nevoje Rama per ju se do votoni ahhh ju keni pjerdhur po c'lidhje ka Rama me ju aaaaa po pa voten tuaj Rama humbet zgjedhjet

  1. K
   Keta nuk levizin as nje gisht dhe kerkojne nga Ram

   Doli edhe ky i blere nga Beogradi! Hej c'na ka gjet me keta Esat Pasher. Por cfare duhet te bejne Rama me Kurtin ore ti, kur ju nuk levizni as nje gisht per te drejtat tuaja? A keni bere ju ndonje levizje si serbet e Mitrovices dhe Kosoves qe po luftojne te krijojne Asociacionon e tyre? ASGJE! Atehere, cfare kerkoni nga Rama me Kurtin, te bejne demonstrata per ju!?

   1. B
    Bumbum..bum

    Plerat e francës. Pse Mbillni përçarje? Mir e bukur e ka thën. Apo nuk pranoni kritika ju se ju bie Nuri. Politika e kurvës edvin. Sali fatos ilir ectr gatuhet në sallonet e parisit. Trathtarët e shqiptarëve në Franc rekrutohen.

    1. k
     kete kisha une.

     E shkruajne Shqiperim Arifi por eshte nga ata qe ju bashkuan hitlerit prinderit dhe gjysherit e tij, eshte nga ata qe i dergonte udb ne Shqiperi dikur gjoja kerkon azil se i ndiqte Titua, por kontrollni gojen o Serbim Arifi! Ngelet halé duke kritikuar tjetrin ne shtepine e tij.

    2. L
     Laluci

     E botove edhe këtë, o Mero Ziu! Kush na qënka ky kryetari i Preshevës që u dashka marrë në konsidertë dhe vlerësuar për thënjet e tij? Eh, kush është ky filozof kaq i rëndësishëm për kombi tonë? Si mund të krahasohet Edi Rama me Albin Kurtin? Je në metro ti? E ke bërë gazetën kosh plehrash, me mbeturina nga e kaluara dhe e sotmja.

     1. t
      titi

      jo vllai jo shqipetaret din te zgjedhin

      1. t
       tosi

       shume negativ eshte ky vetem kete percjell

       1. r
        rezart

        Rama gjithmone ka ngritur zerin per shqiptaret e kosoves, nuk i kuptoj ca jane keto lajme pa lidhje

        1. o
         oli

         Po ca jane keta qe bejne si filozof more jqrrr

         1. w
          wendu

          ropt ku ti kesh edhe ti o kryekar hahah

          1. T
           Tesa

           Per ca i perdorin iher?! Copa moshi rama vetem punon per kte vend si mos ta duam

           1. L
            Ledi

            Ne si emigrsnt syt nga rama i kemi te rregulloj kte vend e te kthehemi

            1. S
             Shqipe

             Zoti kryetar i bashkise se Presheves duhet ta kishe kuptuar qe jemi te gjithe te shitur,te tradhetuar,pa shtet,pa qeveri…,na ka ngelur vetem Atdheu i coptuar e vetmja shprese…

             Lini një Përgjigje