Evi Kokalari njofton lëvizjen e re politike, pas zhgënjimit nga Berisha

9 Shkurt 2023, 10:25Politika TEMA

Evi Kokalari njofton lëvizjen e re politike, pas zhgënjimit nga

Aktivistja Evi Kokalari ka njoftuar themelimin e një partie të re politike në Shqipëri, diçka të cilën ajo e kishte paralajmëruar në qëndrimet e saj të mëhershme pas ‘çarjes’ me Sali Berishën, në krah të të cilit u shfaq pasi ai u shpall non-grata nga SHBA-ja.

Në një postim në Facebook, ajo shkruan se Shqipëria ka nevojë për një mentalitet të ri politik, ndryshe nga çfarë është parë 32 vitet e fundit.

Kokalari shton se këtë ndryshim mund ta sjellë vetëm diaspora në bashkëpunim me elementët konservatorë në Shqipëri dhe me ndihmën e konservatorëve amerikanë e evropianë.

“Së shpejti, në Shqipëri!” – shkruan Kokalari në mesazhin që shoqëron njoftimin.

Kokalari u shfaq në krah të kreut të PD-së Berisha pas shpalljes së tij non grata nga Departamenti Amerikan i Shtetit në korrik 2022.

Ajo e shoqëroi atë në turet e tij në mbarë Shqipërinë duke shprehur mbështetje të fortë ndaj tij.

Megjithatë muajt e fundit ajo ka qenë kritike e fortë e disa lëvizjeve të Berishës, sidomos e Primareve në Tiranë, duke bërë akuza për manipulim të votimit.

Ajo gjithashtu e kritikoi Berishën pas daljes së audios së bisedës së tij me Edi Ramën në vitet ’90, pas së cilës la të kuptohej se mund të themelonte një lëvizje konservatore në Shqipëri duke qenë se PD-ja e tanishme nuk e ofron këtë, sipas saj.

26 Komente

 1. S
  Shkullaku ka vendosur te lahet

  Kjo me kujton ato afishe qe vendoseshin ne shtylla elektrike kur vdiste dikush ne Shqiperi .... Nene Shqiperi mos ki frike se ke Evi Hoxha Kokalari Anxhelotis ne Amerike

  1. R
   Realisti

   Jo shumë largë nga sot kjo e pacipë do nxjerrë një fletëthirrje tjetër që do thotë Shqipëria nuk bëhet. Kjo ngaqë askush nuk do ja hedhë qurrat fletthirrjes së parë. Kjo debile doli në televizor në krah të non-gratës dhe tani I duket vetja e madhe. Injorante e çertifikuar!

   1. d
    demokrati i vertete

    Eureka! Tani përnjimend shpetoj e ngrata Shqiperi!

    1. p
     pilo lala

     Mjere kush e ka ne lagje kete femer telendare. Si puna e kesaj, kemi patur nga 1 ne cdo pallat dikur.

    2. z
     zalli

     po Xenushin ,djalin e babait do ta marresh ne ate parti,se pa problem leket i ka.

     1. D
      Denis

      kjo femer eshte qesharake dhe e peshtire

      1. A
       Adi

       Si fletushke varrimi

      2. P
       Psiqiatri

       Kjo Kokalari duket se vuan nga çrregullime shumë të forta psiqike dhe të personaliotetit. Eshtë një femër histerike e cila, mundohet të bëhet historiek por, është e dështuar.

       1. j
        joni

        Do krijohet partia e re me emrin BAXHELLA....

        1. N
         Noci

         Peme pa kokrra

         1. Z
          Zina sallaksja hajdutja Peqinit

          Me kete parti te re qe po themelon kjo Kokrra e baxhelles do na shpetoji Shqiperine. Hhaahahahha. Na kenaqi fare. Eshte edhe shume e bukur? Si majmun

          1. P
           Phoenix

           Ata qe besojne se zgjidhja vjen nepermjet politikes, jane thjeshte trushplare budallenj. Politika nuk punon per ju, por per pronaret e saj. Injoroni politiken dhe marionetat e saj. Zgjidhja eshte te vete njerezit, te nderveprimi dhe solidariteti midis tyre, jashte ndikimit dhe teatrit politik. Mos u beni pjese e lojes se tyre te ndyre. Lerini ta luajne vete ate, pa juve.

           1. A
            Aktiv1sti

            Ik mi care(me k)! Merr dhe Spartak Kico Ngjelen me vete

            1. D
             Drini

             Edhe baxhellen angelakis kemi mangut tani

             1. K
              Konservator

              @@ Evi...??Mire do te ishte por Fjala Madhore "Besoj" ne Shqiperi nuk Ekziston me.. 1-Edhe sikur te keshe nje Ide te Mire..Mafja Politike ne Shqiperi...do te "Helmoj" me Shpifje..dhe "Ekzekutoj" kur te doj ajo..dhe Ekzekutuesit jane Berisha Meta Flamur Noka Zagari i Berishes..dhe ka edhe shume te tjere..qe nuk kane asgje te perbashket me Politiken por me Thesin e parave qe vjen prej saj..lol

              1. F
               Fatmira

               Evi Kokalari po te ishte e mencur do te merrte se pari tesren e aneatres te Partise Republikane te Shqiperise, pastaj te pretendoje per kryesine e saj, pasi krimineli Fatmir Medihoxha shume shpejt do te lere zyren e kryetarit.

               1. p
                prokurori

                z.Kokalari! Lidhja jote me Berishën ka një vlerë të pa kontestushme.More një dorë të mirë eksperience nga një ish komunist fanatik antikomunist makjavelist,për të konsoliduar bindjet e tua konservative.

                1. F
                 Flutura

                 Bravo! Ndaj te njejtin mendim. Jane sulur komunistet si qener te terbuar mbi kete grua, sepse duan status kuone, per interesa dhe enderra te cmendura Shqiperia do te ece! No other way

                2. T
                 Tirona

                 Eshte e sigurte qe nje Parti e re Politike do te lindi nga Diaspora , por nuk do te drejtohet nga Kokalari e cila nuk do te jete as antare e thjeshte sepse kjo eshte nje karte e djegur dhe pa asnje vlere . Ju lutemi Mos i botoni brockullat e kesaj aventuriere

                  1. c
                   ceni boston

                   E ka nga cregullimet e hormoneve. E ka kapur keq menopauza. Eshte nje femer qe po cmendet, mos ja vini re! Po diaspora chyn ketu, dmth ne deshirat e saj te cmendura?

                   1. F
                    Fatmiri

                    Zonjen Kokolari,kusheriri i saj ne Amerike e emerton gomarice!?

                    1. s
                     spata

                     Kjo Koqelari, mori sa mori parat e gjakut te shqiptarve qe pervetsoje krimineli Sali, do qe te peshkoje hajdute te rinje per te themeluar nje parti te re demokratike te frymezuar sipas foltose pa Saaliun .Nuk besoje se do ti shkoje kjo perpjekje.Mund te genjehen lepirast e Saliut, ne Diaspore dhe ata qe i kane mbetur ne Shqiperi, qe u ka humbur vula .

                     1. T
                      Tironci

                      Ik moj bajg mashtruse femer po ju qiet nena ne amerik dhe kerkoni ti hyni politikes ne shqiperi qe te beheni te pasur , nuk ju dhjet me njeri ju andej nga amerika jeni ber pishman si qeni qe jeni larguar dhe doni te ktheheni me stil gjoia per te shpetu shqiptaret ju deshtaket e amerikes, ngelet ju mashtrusat e amerikes te mashtroni shqiptaret , me ate politik muti amerikane esht katandisur ne kte derexhe ky vend , ju jeni teper vazhdoni punoni neper piceri rozbif dhe duke lar pjatat kur te kemi ne voj ju cojm haber per momentin kemi saliun skemi nevoj per ju , nese kemi noj dit nevoj ju themi vet , edim qe jeni bo pishmon qe keni shku ne amerik dhe qe ju vjen turp te ktheheni se i keni dhon gojes keq duke e ber parajs ameriken tek te tjeret me genjeshtra , por nuk do jet ky shanci qe te ktheheni gjoia sikur vini me shpetu ket popull o te deshtuar , deshtak kemi plot ktu per momentin nuk kemi nevoj per parti picash dhe pjatalarsish , shkuat ne ametik hani ameriken mos na çani trapin ne ktej nga shqipnia , ne i zgjidhim vet punet tona , nuk kemi nevoj per vatrat e amerikes ju politiken bejeni atje ku jeni loboni per ne ktej , kjo esht detyra juj kaq naloni ktu e para kjo plera mashtruse qe erdhi ktu dhe iku me dru qe ktej , per njerez si kokalari nuk kemi nevoj ne shsiptaret kemi saliun na del e na tepron .

                      1. A
                       Arben

                       Diaspora e vertete qe punon per zhvillimin e perendimit, PO! Por ti moj shurre nuk je perfaqesuesja e Diaspores por shkon ne Shqiperi se mendon te zhvates sa me shume. Nuk te vjen pas askush, mbase ndonje llum qe eshte si ti.

                       1. t
                        tosi

                        parti republikane me ngjyra amerikane

                        Lini një Përgjigje