PD e Berishës denoncim publik: Qeveria dhe Veliaj, presion Top Channel që të godasë Luizin pse ai mbështet Saliun

8 Shkurt 2023, 20:00Politika TEMA

PD e Berishës denoncim publik: Qeveria dhe Veliaj, presion Top Channel

PD e Sali Berishës ka denoncuar Qeverinë, se po i bën presion Top Channel që të godasë Luizin e Big Brother, meqë ai mbështet Sali Berishën,

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Grigels Muçollari, thotë se rritja e popullaritetit të Luiz Ejllit në Big Brother ka vendosur në alert Qeverinë, për shkak të shfaqjes së pëlqimit të tij për Berishën.

Muçollari theksoi se nga informacione të sigurta, rrjetet të caktuara të qeverisë dhe Erion Veliaj ka ndikuar për futjen e një konkurrenti që është i njohur nga opinioni publik për kundërshtitë dhe fjalorin e tij vulgare ndaj Partisë Demokratike dhe kryetarit të PD.

“Pas edicioneve të lajme, u rrit influenca në televizione, u blenë televizione. Pas televizioneve do ti presim fjalën opozitës duke i marrë foltoren në parlament. Për ta shkatërruar këtë opozitë do të korruptojmë një zyrtar të lartë të FBI-së që ta godasë opozitën.

Dhe sot jemi në këto kushte përdorimin e aplikacionit për të censuruar lajmet e opozitës dhe sot vijmë në një tjetër moment.

Sipas informacioneve të mija të sigurta, ka gati 2 jave që ‘fugët e qeverisë’ janë vendosur në alert nga popullariteti në rritje i Luzit në Big Brother. Ky personazh për shkak të shfaqjes së pëlqimit të tij për Kryetarin e PD Sali Berisha.

Ky është kthyer në një shqetësim qeveritar dhe kanë filluar mjetet e reagimit duke rritur presionet ndaj Top Channel, ku nga informacionet e sigurta që kam rrjetet të caktuara të qeverisë dhe Erion Veliaj ka ndikuar për futjen e një konkurrenti që është i njohur nga opinioni publik për kundërshtitë dhe fjalorin e tij vulgare ndaj Partisë Demokratike dhe kryetarit të PD.

Pra qeveria ka arritur deri në këtë pikë të ndikojë në një program argëtues për të futur një personazh të caktuar ka për qëllim uljen e personazhit që ka simpati për Sali Berishën dhe patjetër goditjen e opozitës qoftë dhe personazhit që simpatizon kryetarin e Partisë Demokratike”, thotë anëtari i Kryesisë së PD.

34 Komente

  1. V
   Vizitori

   Perfundimisht jeni shume rende si parti

   1. M
    Martin

    Marrezite shqiptare ne Albanistanin e Salibanit nuk kane te mbaruar... Mjere ju o vellezer qe i shkoni mbrapa kreut te agjentures serbo-ruse ne Shqiperi, kryekriminelit e kryehajdutit Sali Sheqere Vuk Berishes~?

    1. D
     Dakord

     Eshte humor ky artikull apo seriozisht ka ndodhur???? Nuk di nese duhet te qesh apo te qaj!!!!

    2. 1
     1

     Ku je katandisur moj opozite te marte purtha shalet

     1. A
      Anna

      Pd-ja eshte complet e çmendur.Eshte si spital psichiatric.

      1. N
       Neritan Liçaj

       O zot na ruaj nga keta idiote si puna e ketij Grimut ,lume Nevojtorja qe ka mbedhur ne gjirin e saj kete Grimut ,e te gjithe ata qe aderoje te Non Grata jane po ,hane mut .

       1. G
        Gliko Mucollari

        Kacolle ku na mlodhe...ky Glikoja Mucollari (emer fshatari komplet) qeka nje K.r me zile...deri ketu na paska arritur puna sa per te sfumuar lexhenden Saliqen paskan filluar komplotet nderplanetare. Per me teper keta jane rinia dhe shpresa e PD...o nene o nene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        1. G
         GBV grupi bashkuar vullnetar

         Ky ka informationet e sigurta i ka thene dikush nga Gosa e Kavajes . E kuptoni qe ju votuesi jeni bashkfajtore e shikoni ke keni pasur ne rolet drejtuese te shtetit nje te semure psiqike skizofren qe fantazon skenare nje popull i kulturuar nuk voton te tille merde . ..

         1. K
          Kdo

          Ju nuk jeni ne rregull nga tutti mer te keqen.

          1. A
           Alketa

           Sa turp , shume turp … Keta jane te gjithe te cmenduar . E dini more te marrosur qe ne shikojme Luizin se mbyllim ekranet kur dalin fytyrat tuaja te felliqura . Edhe kete doni ta manipuloni ta ndyni si politika juaj e ndyre . Eshte nje show o te marrosur dhe eshte per te gjithe kudo ku ndodhen pa dallim feje e ideje … ha ha ha Ju jeni te tere tju qash me lot . Bir Selmani i nenes ke te qaj me pare . Kurre nuk do vini ne pushtet sa te jeni gjalle ju felliqesira , manipuluesa , te peshtire …

           1. I
            Idrizi

            Me Luizin perpara,"Foltorja" do te "fitoje" pa tjeter leshin qe ju ka future ne vend te truve,Berisha Mblidhni mendjen o demokrate,mos degjoni nje te ndeshkuar,nje te vdekur te pa kallur akoma ne dhe si Sali Berisha. Permbysni vrasesit,te korruptuarit dhe vini ne udheheqje intelektuale te pa perlyer dhe me horizont,perndryshe kurre nuk do qeverisni as ne pushtetit lokal,se ate qendror,kurre te shihni rezen e veshit...

            1. B
             Bardha

             Opozit plehrash,lum ata qe e kane

             1. a
              arben malaj top qenefi londer

              ky i pedhit ka te drejte se ky hypsi i vajzes xhozi zhele,jetoi ne paris me paret tona dhe tani heton me paret e top qenefit qe ja jep saliu me sypeshkaqenin qe te paguaj edhe griden edhe karminen,edhe parja qarkullon nga saliu te sypeshkaqeni

              1. s
               sali

               Ne kohen e Saliut xhozefines ky lloj alabaku me 8 klase shkolle ka qene sekretar i ambasades tone ne France.E imagjinoni dot cfare shteti kishim

               1. L
                Lani

                ???? Ah ku jemi katandisur!

                1. E
                 E duam Shqiperine si gjith Europa

                 Bo bo bo ! Partia e Pashkos, Cekes, Imamit, Selamit, Kalakules, Rushen Golemit, Natasha Lakos, …. Sot perfaqesohet nga Gelsi i Muços, hajdut kasetofonave te makinave. Vjedhin bashke me Vis Themelin apo lek qe ka arka e PD te Doktorit.

                 1. l
                  likja

                  Ha Muço, pi Muço në gropën septike.

                  1. L
                   Lanabregsi

                   Ne vendin tim,ne vendin tend,nje i cmendur te gjithe i ¢mend,keto fjale lapidare te Dritero Agollit drejtuar Saliut ne parlament para 25 vitesh,jane aktuale dhe sot per detashmentin nazist pd. Keta berishistet kan rrjedhur te gjithe,e si mund ti votoj populli keta muter?

                   1. L
                    Luzi qi Xhozepina emeroj ne Franc hah ha ha

                    nuk ka me degjenerata se kta . kudo qe shkojn shkaterrojn e degjenrojn .

                    1. D
                     Drejtesia Popullore

                     Na plasi bytha per Luizin dhe per kete te ashtuquajtur spektakel, pa le kur e ngaterrojne me politiken. Ky Luis dhe te gjithe te futur aty jane garbage, nje antishembull. Turp ku kane arritur.

                     1. D
                      Demo Leshi

                      Të shkrihet urgjent PD si parti idiotësh dhe debilësh me në krye Sali kërmën. Të nxirret jashtë ligjit kjo parti pasi në përbërje ka ka njerëz anormalë dhe me përbërje psikopatësh dhe delirantësh.

                      1. A
                       Artioni

                       pd moj kasolle ku na mblodhe gjith funderinat ke shpellari karaxhic sali gerdeci.

                       1. S
                        Spartak

                        Parti skizofrene kurse Luizi nje mashtrus ordiner..

                        1. m
                         mergim tari

                         FOLTORJA nuk fiton dot me asgje serioze, madje edhe ne zgjedhje nuk arrin te fitoje as komunen e Karbunares dhe Vithkuqit. Keshtu qe tani i mbetet te ngazellehet edhe kur ndonje simpatizant i PD-se fiton ne kalceto. E gjithe FOLTORJA ngrihet ne kembe. U duket sikur mundin edhe vete Bidenin e Amerikes (meqe e kane edhe qejf). Kjo po ndodh edhe tani me FOLTOREN. Ajo po i del ne mbrojtje nje torrollaku, qe arrin deri ne çmenduri, kur kthen ne mbledhje partie ditelindjen e asaj qe ai e quan njeriun me te dashur. Gjithcka ndodh ne nje program amoral dhe pa asnje vlere shoqerore dhe edukuese per qytetaret e thjeshte. Pikerisht ne kete cfaqje te shemtuar e te shpifur deri ne dhimbje, qe ju serviret shqiptareve 24 ore ne dite, nuk mund te shkelqeje asnje njeri normal. Ketu dalin ne pah kryesisht ata qe (mbase mund te jene shume te mire), por per mendimin tim perfaqesojne, njerezit pa kulture, pa moral, arrogante, fodulle, pa karakter. Personi qe mbron PD (per mendimin tim, mbase jam gabim) ka cfaqur pikerisht keto vese te ulta, te ndyra, qe do te turperonin cdo shqiptar. FOLTORJA nuk ka si mos te mbroje nje mbetje te tille njerezore. Ne ate kosh ka vend per te gjithe. Atje ka vend per vrases, per kriminele. Atje ka vend per ata qe i ka peshtyre ne surrat Amerika, Britania e ndoshta shume shpejt te tjere me pas, duke u ngulur ne balle vulen e perjetshme te poshtersise se tyre. Ne ate kosh ka vend per Spiune, 80-lekesha, shiksa, fuksa, njerez me bllok ne dore etj..... Por aty ka vend edhe per TOROLLAKE, qe per fat jane me shumice, madje TOROLLAK VIP. Kurse per TOP CHANNEL, duhet te kuptoni, qe ai eshte kanal qe ka dale ne mbrojtje te ketij torollaku, dhe ja ka dhene titullin fitues qe tani. Po te doni ju analizoj cdo detaj se cfare ndodh atje. Me dhimbje gjykoj qe ai drejtohet nga dy pronare, nga dy skorra, te cilat e kane kthyet TOP CHANNEL, kete ish perandori te medias, ne shtojce te kanalit SHPESHKAQENI TV. Mos te shqetesohen budallenjte e FOLTORES se PS po i ben presion GOP CHANNEL. Produksioni I Top Channel (ato 2 skorrat, pronare) e kane ndare mendjen; “KULLA E BARIT NUK DO TE DIGJET” ................. FITON ...........ÇAPAÇULI.

                         1. T
                          Tyta

                          Me nje flale luizi u ngrite ne deture si shoku Xhemal. Me nje fjale ai qe i qi motren Luizit eshte kunati shokut Xhemal

                          1. D
                           Drini

                           Keta i pret burgu krah hapur. Kur ke burgun para behesh budalla, ja i shikoni merren me Luiz malokun

                           1. c
                            ceni

                            Ky eshte nje popull qe jeton vetem per BBrather dhe telenovela Turke.Tani pas futjes se B.Manes ne BBVip2 ,PD-ja ka pergatitur nje mocion per kryeministrin Rama dhe e ka therritur ne interpelance sepse E.Salijani ka nje video ku degjohet zeri i E.Rames qe i thote drejtuesve te Top-Chanelit qe "ma hiqni kete Lulizin prej loje"!Fatkeqesi kombetare sepse ne te dy krahet e kufirit luhet i njejti skenar.O sa mir me ken shqiptar o hej o hej o hej! Nje minut heshtje ne shenje kujtimi!

                            1. L
                             Luci

                             Pu puu, sa rend jan kta, sa keq me vjen per ate idealizem qe kishim ne vitet 90. Kta te foltores as logjik sa sekretaret e partis koperativave su ka ngel me.....

                             1. "
                              "BOHOTINA"

                              Grigels te te rrojne qimet e flokeve se nga truri qenke fushe fare. Po fare, fare... Mjere ti...

                              1. B
                               Beni

                               Po mortja qe sju ha, cfare parti leshi perfunduat, nga Parti Idealeve te Dhjetorit( shkurt PIDH) nen udheheqjen e Komunistit Antikomunist i Reformuar ( shkurt KAR) ne parti estrade.

                               1. Z
                                Zina sallaksja ( fanse Kjares nga Lushnja)

                                Ky Luizi do ta nxjrre ne drite PD! Sa te dali nga BB do shpetoji Saliun. Mbajeni mend po nuk shkoji ne krahe te Benet Becit ne Shkoder! Se ai e ka marre ne pune ne KESH. Si del gjë Sales edhe kete here??

                                1. R
                                 Rajmond vlonjati

                                 O komentuesa budallenj te verteten po thote se ky ish drogaxhiu socialist Blendi Mane eshte e sigurte qe eshte futur aty vetem per te luftuar Luisin kete fakt e tregon edhe periudha e gjate 2 javore pa u nominuar qe i ka lene produksioni.ne krahasim me banoret e tjere te rinj.

                                 1. T
                                  Tironsi

                                  Zihen me njeri tjetrin e ka fajin Edi Rama , desh u vrane mes tyre ne 8 janar perse futi policine per ti ndare Edi Rama, hedhin njeri tjetrin ne gjygj per vulen po i mban peng Edi Rama, kane Luizin e tyre ne bigbrother po e manipulon Edi Rama qe mos fitoje…. o zot sa qesharake qe jane !!!!

                                  Lini një Përgjigje