Gazetari pranë PD: Kërkoj falje, tani besoj se lista mund të jetë e manipuluar

8 Shkurt 2023, 17:37Politika TEMA

Gazetari pranë PD: Kërkoj falje, tani besoj se lista mund të

Një prej gazetarëve pranë opozitës, Klodian Tomori, e ka konsideruar si shumë të mundur që lista e dalë ku pretendohet se janë anëtarë të aplikacionti 'Aktivisti' të PS, mund të jetë e manipuluar. 

Ai thotë se meqë dje ka bërë një shkrim nisur nga lista që qarkullonte ne internet për praninë aty të prokuroreve dhe gjyqtarëve, "sot kam minimalisht detyrimin të kerkoj falje sepse pa dashje mund të kem kontribuar në shperndarjen e një lajmi të rremë".

''Pikepyetjet e nje liste

Nje dite pas daljes se listes se Aktiv1st ka patur dy reagime nga qeveria. Se pari nga Etjen Xhafaj pastaj vet Kryeministri. Te dy thane qe lista eshte e manipuluar dhe se Partia Socialiste do ta ndjeke ceshtjen penalisht. Pati dhe nje reagim te trete nga zevendeskryeministrja, i cili ishte pak me kontradiktor. Zonja Balluku pas mbledhjes se qeverise tha qe nese ndonje prokuror eshte bere kurioz dhe e ka shkarkuar aplikacionin kjo nuk ka asgje te keqe.

Gjithsesi ka disa arsye te besohet se lista mund te jete e manipuluar. Une sot kam arritur te verifikoj te pakten nje person, qe e ka emrin ne liste, por nuk e ka shkarkuar asnjehere aplikacionin. Dhe meqe dje kam bere nje shkrim nisur nga lista qe qarkullonte ne internet per pranine aty te prokuroreve dhe gjyqtareve sot kam minimalisht detyrimin te kerkoj falje sepse pa dashje mund te kem kontribuar ne shperndarjen e nje lajmi te rreme.

Autenticiteti ose jo i listes me gjasa do te marre pergjigje perfundimtare shume shpejt. Por keto dite duhet patur shume kujdes. Ka nje dore qe ditet e fundit po hedh lajme pafund ne treg, ca fake, ca gjysme te verteta dhe arsyeja se pse po behet kjo nuk eshte e veshtire per t’u kuptuar'', shkruan ai.

15 Komente

 1. L
  Lani

  Je treguar qytetar.

  1. A
   Aktivisti

   *Çeli molla, çeli ftoi,* *Nëpër fusha leh langoi,* *Aktiviste moj!* *Sa shumë të dashuroj!*

  2. A
   Acc_genius

   A ka dicka te vertet ne kete histori?pse duhet qeveria te monitoroje administraten!!?? Kshu mero kari..mos ha mut..se ngele duke ngrene me kete portalin tend te dhier.. supa qe ke ngrene nga qeveria do e vjellwsh keq fare..

   1. A
    Andi

    Pirdh Qeveria ... pirdh

    1. Z
     Zheji i punesuar i Berrishes

     E thene shkurt ne boten e qytetruar quhet pandeshkushmeri mungese e ligjit e shteti ligjor ku i jep te drejte non grates spiunit I.M te manipuloje pasi e konsiderojne nje échauffement para protestes kur dikush ka vrare vjedhur djegur dhe nuk eshte ndeshkuar cfare eshte nje manipulim nje deli mineurs ehhh zoti Rama boll u justifikove nese ke nderuar shtete tregoje ne te kundert hapi krahun atije qe bene shtete

     1. G
      GERTI

      Zonja Balluku ka leshuar "bythe lepiresat" e vet qe te detyrojne administraten te shkarkojne dhe te bejne "share" cdo postim. Sidomos ato ku ajo eshte pjese... Skishte faj Sokol Balla qe I binte me dore kur e kishte per grua... Me mire ta "preses" se tia futesh asaj kucedres...

      1. D
       DikManJaku

       Lista nuk eshte e manipuluar 15 vete qe punojne ne Dogane aty e kane aplikacionin me siguri . Ja kam shkarkuar une ne tel. Po te doni ju jap dhe emrat. Dhe bile po ju them qe jane edhe mijera te tjere qe nuk i kane emrat aty qe e kane aplikacionin po flas per doganen.

       1. K
        Kokrra legenash partiake PD/ PS

        Domethënë ti punon ne dogane? Dhe ke goje e flet, mor qen bir qeni, llafazan i ndyre, militant zorraxhi. Sa kohë Isha me Shqipëri, nuk kisha asnje lloj mundësie per punë të tilla, sepse ose duhej nje mik i madh, ose duhej të shisje ti menderen tek Partia. Unë nuk kisha mendere per të shitur, kështu qe gjeta pune pa mik ne vend të huaj, atje ku vleresohet vetem merita. Shqipetaret janë të zotë dhe punojne shumë, por nuk vleresohen ne vendin e tyre. Sepse jeni ju, aktivistet e PS/PD/ LSI qe shisni çdo gje tek Partia, pastaj shani njeri tjetrin si kurva rrugësh.

       2. L
        Lugu gjat

        Domosdosmeri e nje gazetari ne raste te tilla. Rast i vetem ne keto 33 vite katrahure. Gazetarin ne fjale nuk e njoh, por kush do qofte nje bravo

        1. P
         Poseidon

         PO MOJ KURVE E VOGEL E SALEH KUFOMES ,PO PSE SE BERE VERIFIKIMIN PERPARA SE TE BOTOJE E TANI SI DUKET KE FRIKE SE TA FUSIN DRURIN NE BYTHE!!!!!!!

         1. A
          Albert

          Nje lajm ky qe vlen sa njeqind nga ato qe hidhen cdo dite ne faqe gazetash e ekrane te TV-ve. Gazetaria pa ndershmerine eshte si virgjeresha pa rroba ne publik.

          1. "
           "BOHOTINA"

           Pas 33 vjetesh je i pari qe ben nje akt te tille. Se as ata te "Banales" nuk e beni sado qe u vertetua blofi.

           1. T
            Tirona

            E Zuni frika se do te shkonte para drejtesise dhe gjykata do ja hiqte licensen e gazetarit

            1. R
             Rilindja e Lenka Cukove

             E paska kontrolluar Bella-Balluke-Balla, kaq na duhet ! Top-sexy e Haremit Rama thote se aplikacioni nuk ka asgje te keqe ...

             1. S
              Scotex

              Artikulli i pare qe tema shkruan per aktivistin eshte pro qeveritar. o Mero ky lajme ka nje jave: u zgjove ti?

              Lini një Përgjigje