Spartak Ngjela: Gërdeci gjëmë historike, qeveria vrau 26 persona për të fituar para

9 Shkurt 2023, 09:46Politika TEMA

Spartak Ngjela: Gërdeci gjëmë historike, qeveria vrau 26 persona

Avokati Spartak Ngjela e cilësoi Gërdecin një gjëmë historike. Në një intervistë për Euronews Albania ai tha se dyshohet se qeveria shqiptare ka gisht në ngjarjen tragjike.

“Duhet të kujtohemi se ajo është një gjëmë historike që ka ndodhur dhe që po dyshohet që ka gisht vetë qeveria shqiptare që zgjidhet për të mbrojtur popullin, shoqërinë e vet që për efekte fitimi ka vrarë 26 veta,” – deklaroi Ngjela i cili theksoi se vërtetimin e këtij dyshimi e ka në dorë SPAK-u.


Sipas tij nëse SPAK-u vërteton që qeveria shqiptare ka gisht sqarohet diçka madhore për historinë e Shqipërisë. “Si mund të vriten 26 veta, 26 njerëz të pafajshëm, punëtorë të shkretët sepse do të fitosh para ti,” – tha Ngjela.

3 Komente

 1. S
  Shkullaku ana-list qesharak

  Taku te shkosh ne nje studio kazan per te dhene nje interviste qe shteti eshte fajtore sinqerisht me ke lene ( bouché B ) pa fjale ...nivele i ulet

  1. K
   Kalec Dega

   Taku torallaku, idjoti i lindur ne TemA...lol.....qe ja kalon Braces e Tualet Palles per pordha nga goja....

  2. g
   gezimi

   O Taku... ke shku per lesh ne llogjiken tende anglosaksione...te jap te drejte te thuash qe ai tender ju dha me mik delijorgjit per shkak te djalit te saliut . Ata donin te fitonin shume leka dhe jo te vrisnin njerez...ajde avokat ajde...

   Lini një Përgjigje