Floriana Garo: Berisha është brilant! Mendon si një i ri, jo si një 80 vjeçar

9 Shkurt 2023, 10:35Politika TEMA

Floriana Garo: Berisha është brilant! Mendon si një i ri, jo si

Zëdhënësja e PD-së, Floriana Garo, e ftuar në “Rudina” për të ndarë rrugëtimin mes politikës dhe familjes, është ndalur edhe te marrëdhënia me Sali Berishën. Ajo konfirmon se është një pjesë të mirë të kohës pranë tij dhe ndan edhe disa detaje të panjohura për të.

Rudina Magjistari: Je shumë pranë zotit Berisha, gjithë kohës.

Floriana Garo: Jam, është e vërtetë. Të qenit pranë tij është një shkollë më vete, një universitet më vete, kam mësuar shumë.

Rudina Magjistari: Mund të na tregosh diçka për të, diçka që s’e  njohim ose diçka që ndoshta do të na surprizonte nëse do ta mësonim?

Floriana Garo: Mendoj që ai është një njeri në dukje shumë i ashpër, po krejt ndryshe në marrëdhënie personale.

Është brilant patjetër dhe në analizën politike, në vendimmarrje, në vizionin e tij por edhe në marrëdhënie njerëzore është një njeri me të cilin mund të mirëkuptohesh dhe është një njeri i hapur ndaj ndryshimeve, propozimeve dhe ndaj gjithçkaje të re.

Pra ai ecën me hapin e kohës dhe kjo është shumë interesante sepse dikush nuk mund ta mendojë që një 70-80 vjeçar mund të mendojë dhe të ecë njësoj si një i ri, por ai bashkë me eksperiencën e vet, ka dhe këtë mendjehapësi që e tregon sidomos me njerëzit që arrijnë të jenë  afër tij.

21 Komente

 1. F
  Fevziut ne ekstaze non grata do shpetoje ameriken

  Berrisha mendon si i ri se keni ju mendjen e nje plake 80 vjeçare

  1. S
   Shero Elmazaj

   Sakte e ka kjo, pse e shani? Asaj i pelqen k.ri dhe me te mire se Salehu nuk ka ku gjen, kar nga koka te kembet.

   1. p
    pilo lala

    Lerini llafet, se jane kot... Ku pagohet kjo grua, se Partia e Saliut nuk ka asnje fond? Kush e paguan kete? Ku punon? Ketu fillon procesi i saj, cfare ha, kush e ushqen ate dhe femijet e saj? Kush ja paguan permanentin, thonjte, veshjet? Pse nuk hetojne gazetaret? Mund te nxjerrin xhevahire si mbahen me para keto rrotull Berishes.

   2. L
    Luani

    Në faktë je ti që mendon si 80-vjeçar , ai është në rregull , ai mendon si 80-vjeçar po është në kohën e ertugrulit..!!

    1. s
     saleh hamuti eshte idiot/kriminel/Brilant

     kaq e pafytyre qeka kjo idiote ? i paskan hudh Mut brenda Kafkes ksaj karikature politike .

     1. B
      Brilanti

      Jo moj zonjeze . Je ti qe mendon si nje 80 vjecar i rrjedhur trush . Nese eshte keshtu si thua ti atehere edhe babai im 60 vjecar eshte gati si kozmonaut te shkoje ne hapsire.

      1. k
       k

       E shkreta ushqen iluzionin se non grata do vije ne pushtet dhe kjo do bëhet ministre. Dhe do bëhet një MUT.

       1. L
        Lola

        Floriana e paska fillu ronshem llapizmin. Une e dijsha qe ket pune e bojn vetem burrat.

        1. z
         zalli

         A ha ,xenini ai e paska mesuar te ndaj gruan e te marri top modele,po zoti eshte i madh ,Sadije Berisha ish gruaja e xeni shkerdhates,pati deklaruar se femijet nuk kane nevoje vetem per parat e babait(patjeter te pista e me njolla gjaku)po babain,dhe ja si sillet familje konsevatore(kriminale)berishë.Zoti vonon po nuk harron.

         1. e
          eshte nji MUT BRILANT i halese PD

          kjo karagjozja ,qe mesa duket shfrytezon ate Halen me bo noj pare me jetu ,harron se duke vleresuar saleh MUTI-n e Halese , zhvlereson veten e saj duke u shndruar automatikishte ne MUTE vet ! hahahh sa njeri i trashe qenka . Per pak para hake edhe MUT moj Truthare ,ferem injorante e paKaraktere . MUTI salih ,hahahahahh mendoka si MUT i RI sepse po qit ala Avull qe kjo pisllikja Thith nga ajo Hunde ! Pika qe ste bie .kaq idiote s'mundet me qen nji femer e sasaj moshe dhe qytetare ej . Cojeni mer ju te Familjes shpetj per ndonji Ekzaminim ke Psiqiatri kte MissMUTIN

          1. L
           Li

           Hall i madh me keto debile qe i bejn fresk padrinove Shikoni mor aman si shikon perbindeshin kjo fosile Aman kane familje keto femra se na i shpifen Yyyyt race e poshter

           1. S
            Shqiptari

            Oouu! Mos vallë... Se larg qofte,ate te uruar e mbush ndonjeherë...dhe shejtani?! Thone,thonë

            1. T
             Taulant

             Budallaqe grua. Nejse, tamam femer, nuk ke cfare thua me teper per nje torollake.

             1. P
              Pidhazgu

              Dhe pikerisht ky eshte problemi, mendon me loqe si adoleshent kapriçoz

              1. N
               Noci

               Kur e pyeten plakun se a eshte plakur ,ai u pergjegj"vende,vende po", por nuk i tregoi vendet .Edhe ketij mikut i jane plakur te gjitha vendet per burrerine prandaj mos ja bej qejfin atij dhe vehtes

               1. N
                Nga fshati titit

                O flora floket ja kren sales tani po i ferkon bibilokun se ka filluar te pije viagra kohet e fundit po bolle moj plere se je ere le nam qe meresh me pleqe.

                1. K
                 Km

                 Mos i Ka hypue 80 vjecari kesaj?Apo enderron ajo per hajdarin e 80 vjecari.

                 1. L
                  LULI

                  I PASKA PELQYERE SHUME PENICILINA E PLAKUT 80 VJECAR. HIK MOI SHURUFULL QE SDI TE LIDHISH DY FJALE DHE JO TE BESH POLITIKE. TE BEFTE MIRE PENICILINA E PLAKUT LULI

                  1. H
                   Himarioti

                   Ja, të tillë, kaq injorantë janë njerëzit rreth Berishës, si puna e kësaj debiles. Berisha mendon se me të tillë injorantë do t'a marrë pushtetin. Kaq injorant është edhe vetë Berisha.

                   1. B
                    Bumbum

                    Po si nuk u ngritët nji her në protesta kundêr tallies massive që po I bëhet nji populli të tër trash e 33 vjet kusur. Do ta vuajn fëmija I sotēm indiferentizmin tuaj ndaj ksaj Klass borgjeze që ju ka mohuar edhe të rejtën e të menduarit ndryshe.

                    1. Z
                     Zina sallaksja

                     Habitem si mund ta shikosh ne kete menyre Saliun??? Nje plere si ai?

                     Lini një Përgjigje