PD e Berishës nuk përmbahet: Fitore, Yuri Kim nuk i buzëqesh më Edi Ramës

9 Shkurt 2023, 12:28Politika TEMA

PD e Berishës nuk përmbahet: Fitore, Yuri Kim nuk i buzëqesh

Në PD-në e Sali Berishës, janë aq të dëshpëruar, sa interpretojnë dhe mimikat në fotot e Edi Ramës.

Së fundmi është Edi Paloka, që shfaqet entuziast në rrjetet sociale, duke postuar disa foto, në të cilat ai thotë se ambasadorja amerikane Yuri Kim nuk i buzëqesh për asnjë çast Ramës.

“Nuk e di se si, po këto fotot e postuara në faqen e ambasadës së fundmi, më kujtuan një fragment të Kadaresë ku përshkruan ftohjen e marrëdhënieve me Kinën në atë kohë.

Tregon se si ndryshuan njoftimet zyrtare mbas takimeve të delegacioneve dypalëshe që kaluan nga: “Takimi ishte i ngrohtë dhe miqësor” në “Delegacionet i buzëqeshën njëri-tjetrit”

Në fakt te fotot e fundit të ambasadës janë kujdesur që të mos ketë asnjë buzëqeshje amerikane…” shkruan Paloka.

Ja ta zëmë se vërtet Edi Rama me Yuri Kim janë ftohur në marrëdhënien e tyre, ashtu siç PD dhe gazetarët pranë saj pretendojnë prej muajsh!

Por çfarë fiton PD nga kjo, që fluturojnë nga gëzimi?

Mos do të thotë se do vijnë në pushtet, meqë Yuri Kim nuk i buzëqesh me Edi Ramës si më parë?!

41 Komente

 1. C
  Cfar eshte kjo lloj Politike !

  ___________________ ...........

  1. N
   Nje nga shtresa gri .

   PeDe nje pirg plehrash, degjenerim total e ekspozim i injorrances dhe hajvanllekut dumbabist. Me vjen turp qe jane shqipfoles si dhe une. U shofte kjo fare e keqe bolshevike qe ngeli ne Shqiperine tone te dashur !!!

   1. N
    Nul Moka

    Po paloqja ku i di si bëzëqeshnin delegacionet shqiptaro-kineze......?............. Apo ja ka treguar i ati, sekretar i byrosë të partisë komuniste të Ministrisë të Industrisë.............................................................................. PD streha ku janë fshehur komunistët e bijtë e komunistëve dhe spiunët e bijtë e spiunëve........................ Kondra ka? Nuk ka.

   2. C
    Cao

    Sa gomar i trashe eshte ky Sali mortja. Hajde votoje kete njeri te trash po deshe. Neve voten tone me mire ja japim qenit dhe Sali kriminelit jo.

    1. k
     k

     Kush shkon pas non grates ka qëllime të kqija ndaj shqiperisë dhe eshte me të meta mendore.

     1. k
      k

      Kush shkon pas non grates ka qëllime të kqija ndaj shqiperisë dhe eshte me të meta mendore.

      1. E
       Elabela

       Rame non-grata, lol...se shpejti...vonon por nuk harron...lol

      2. S
       Sali hund qerpici.

       PD presin ti bjen koqet dashit dhe pastaj te vine ne pushtet, kete alternative kane.

       1. p
        pilo lala

        Jo vetem kaq. Edi i kishte shtrenguar me fort lidheset e kepuceve, kishte dhimbje, iku PS, po shkaterrohet.

       2. a
        astriti

        se e ke emrin edi nuk do te thote te thuash gjera te zgjuara .edhe pse gati po prishesh per kete zbulim gjenial un te lutem mos nxitohesh .se zhgenjimi do jete teper i madh .zbulimit tend do ti bien puplat se shpejti .dhe entuziasmi yt do kthehet ne vrrer.prandaj te them leri zbulimet .fillo me magjite e zeza si e vetmja menyre per te rimare pushtetin e humbur.

         1. z
          zot fali !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          Duhet ndertue Pavioni 18 per PeDe - ne. Po pooooooooo po po .

          1. t
           titi

           bo bo ky shyqyr nuk shkur me th

           1. t
            tutu

            nje analfabet qe shan nje invalid

           2. t
            tosi

            bobo po ik o ti se e ke kryetar nongrada

            1. i
             ildi

             sa te deshperuar qe jane keta te pd, shiko me cfare kapen o zot

             1. d
              doni

              hahahhahaa berisha ka rrrjedh vertete mendon se do te fitoj kunder perandorit rames hahahahaha

              1. a
               aliababua

               Pikaaa hahhahah pikaaa hahahaahah ore cojeni ekte berishen me bo seks me meten hahah

               1. timo

                Sa të kompleksuar janë të shkretët. Dhe duan të bëjnë politikë!!!

                1. F
                 Flavio

                 Sa te mjer jeni mo

                 1. O
                  Odi

                  Sa ndyrsira jan kta te pd

                  1. t
                   tetovari2

                   Këtë Palok... dhe PD_në nuk e shpëtojnë as edhe brekët prej lëkure!

                   1. T
                    Te Forteve i intereson nji Shqiperi ne Kaos

                    Kan 32- vjet qe sabotojne Drejtesine e Shtetin Ligjore ne Shqiperi me pafytresin me te madhe dalin medieve e na tregojne Brockulla me Reforma e Ligj ! Spak eshte nji MIne poshte shtyllave te Shtetit Shqiptare ,per ate u krijua dhe asaj i sherben ,nji Art i dukshem Piramidal qe te rjepin e varferojne shqiptaret dhe sabotojne Drektesine duke ber gjasme punojne ,por qe ne fund Rezultati eshte nji Ark me Peshke . Zonja Ambasadore bravo per ideen e Spak-ut ,sepse na treguat qarte se si e doni Shtetin Shqiptare ,, te diktoje Krimili Demokratike jo Shteti Ligjore Demokratike . Fuck Off _Politike Satanike qe tallesh per 32-vjet me Shqiptaret naive qe Ju besuam

                    1. c
                     ce

                     He mor Paloqe hunderri deri aty e ke vrare mendjen. Keni llogaritur 100 mije vete, po sa shpejt i bete llogarite mor hunderr. Keshtu thate dhe per 6 dhjetorin dhe nuk u bene as 2000 vete me gjithe kameramanet o monster. Po kush i shkon prapa perbindeshit te vicidolit 80 vjecar qe i ka mbaruar kandili apo spiunit qe eshte ne delir te plote dhe po cirret gjithe diten me deklarata garipi si i forti i pazarit te ri. Po ai Tedi bibiloshi, kokboshi hundpalloshi eshte ngrefur shume se kujton se me ne fund me 11 shkurt do behet nami . Po shkoni mor te mjere se jeni te mbaruar, do e shihni si do ngelni si te dhjere si gjithmone me 11 shkurt kurse me 14 maj do merni goditje spektakolare dhe do ngelni me gisht ne goje duke mare vetem 2 ose 3 bashki te vogla sa per numer.

                     1. O
                      Olleshi

                      Ore pun tjera kini ,,,,meqe ra llafi kush eshte me psikopat?SALIU EDI(me patent) apo budallejt qe i votojn

                      1. N
                       Noci

                       Te pakten ai takohet me ambasadoren kurse ju nuk ju pret askush .Edi e di mirese sa te hani ju amerikanet doren e tij do shtrengojne pak rendesi a qeshin apo jo.

                       1. s
                        sapa

                        Perderisa askush nuk denohet dmth faji eshte i atyre qe erdhen ne pushtet per te bere shtet dhe qe pas 10 vitesh as qe duket ne horizont!Dhe kjo eshte PS e Rilindjes!Prandaj kur te arrestohen maskarenjte e ketij vendi qofte te PD,LSI,PS atehere do fillojne te buzeqeshin amerikanet.

                        1. m
                         maniaci

                         kjo eshte thjeshte nje bushter ne sherbimin e parase. Nuk e ka te gjate

                         1. K
                          Koli

                          Ka nje fare te drejte.Ndihet e zhgenjyer dhe sikur ja kane futur pak nga mbrapa,Pse?Keta te PS,Nga qeveria me vrap thane qe Ambasadores i mbaroi afati.Nuk duhet te shpreheshin,aty u duk qe keta ne Qeveri nuk e duan me.Ferkimi ishte per te parin e SPAKUT,Ambasadoria donte njeriun e tyre,Rama te tijin.Nuk e di ky qe u vu ne Krye te SPAK i kujt eshte,per mua jane te gjithe te kapur nga Sala dhe Likja.Rama o kot fare,po te ishte Burre gjate ketyre 9 vjetve dicka mund te bente per ti denuar,por vete e dine.Megjithate per mua kjo eshte Ambasadoria me kerkuese dhe puntore per te shtyre Reformat.Per ato te PD dihet cfare qendrimi kane,nuk kane lene nje Ambasador pa marre neper goje,megjithese nga 32 vjet Demokraci,me kohezgjaturit ne pushtet jane ato,Pederaset.

                          1. P
                           PYETJE .

                           Po nashi , është e mirë apo e ligë ambasadorja ?

                           1. P
                            Poseidon

                            P A L L E N

                            1. S
                             Shqiptarizmi i PD

                             O popull shqiptar, kërkoni nga zonja e nderuara Ambasadore e SHBA, Yuri Kim që të qesh pa ia ndal sepse kjo “inteligjenca” e PD që është kalbur nuk kuptojnë nuk mund ta bëjë të dhe diçka tillë nuk ekziston dhe është e pamundur te qeniet njerëzore. Turp për këta shqipfolëse sepse nuk është shqiptare por NON GRATA ruse serbe dhe ragata anti kombëtar.

                             1. L
                              Landi

                              PD se ka ekq se Yuri sillej si sekretarja e Rames me pare.

                              1. s
                               spata

                               Ju budallenjte e Pd mos gezoni qe ambasadorja nuk i buzeqesh Rames .Zonja Kim ka kohe qe Ramen e shikon dhe e vlerson si te dyshimte ne raporte me orjentimet e politkave amerikane. Ka mese 2 vjet qe SH.B.A e shpalli Saliun Non Grata per korrupsjon dhe minin te demokracise shqiptare.Me skandalet e fundit, qe kane ndodhur ,ku perfliten afere koruptive te zyrtarve te larte te Rames, nenkuptohet qe Rama vazhdon ne po te njejten rruge si babai Sali. Rama nen trysine e Saliut ka dale bllof duke shkarkuar zyrtare te emeruar me pelqimin e amerikanve .Me qendrimet karshi ceshtjeve te nxehta qe lidhen me familjen e Berishes, me e ish zyrtar te perlyer ne 21 Janarin, Gerdecin ,ChEZ-Dia,marveshja me TAPin dhe PPP ,Rama ska reaguar fare bile ne 2017 ka ndryshuar ligjin per procedurat penale qe i takojne te shkares . D.m.th ka bere cka bere Berishizmi ato jane cfuqizuar e nuk mund te rigjykohen . Karafilat e kuq te Rames cdo 21 Janare u rrezuan nga SPAK. Kerkesa nuk u morr ne konsiderat mbasi nuk eshte ceshtje e saj .Mire Rama po ky Ministri i Drejtesise per cfare laraska flet kur hartoje aktakuzen e re te 21 Janarit . Ka dhe arsyje te tjera, ku ambasadorja dhe SH.B.A kane arsyje te ftohen, qe ne shqiptaret nuk informohemi per badadalleqet e politkes se jashtme . Insistoje ,sic kam deklaruar edhe me pare se populli shqiptare eshte nen daren e berishizmit nga 1990 e deri me sot .Saliu ulerine kunder Rames vetem e vetem te mos largohet Rama, jo nga pushteti, por nga ndonje force brenda perbrenda Ps per ta eliminuar si kryetar partije . E akuzon se ka demtuar pluralizmin .Ne thelb te ndryshimeve politke eshte vete Saliu qe gradualishte ,me ane te elementve karjeriste futi percarjen ne Ps dhe ne shumepartite Majta . Likujdoj Nonon duke nxitur Meten.Likujdoje Meten e pruri Ramen .Nga e Majta rerzistoje vetem Tom Doshi ,qe si figure politke, perfaqson Shkodren .Gjinushi ,Milo ,te gjelbrit ambjentalistet e majte u fshine nga harta e politkes shqiptare . Rama ,si per cudi ,te popullit te Majte,e shpalli Ps si nje pari te riformuar dhe quajti Rilindja e klloockave qe nuk bejne me vezen e kuqe te socjalistve por ate rozze .Ju kujtoni se Aleatet tane si njohin keto berishizma qe kane ndodhur e ndodhin ne Shqiperi ?????? Pak durim se sa ka filluar te dali tymi dhe shija e tij. Shpejte do te kuptojme se si Pd se Saliut i ka humbur vula politke.

                               1. M
                                Mandi

                                o zot sa rrota kari jane keta PeDet!

                                1. M
                                 Mandi

                                 o zot sa rrota kari jane keta PeDet!

                                 1. E
                                  Emigranti

                                  Bo kafshet presin qe Rama te prishet me Amerikanet qe te vijne keta ne pushtet . Shqiptarve ju eshte neveritur partia demokratike prej ketyre hajvaneve qe ka me shumice ne ate bashkesi bashobozukesh qe nga kyetari, sekretari , krytari i kuvdndi edhe deri te trecereku jane nje prereje , u shofte fara e tyre .

                                  1. a
                                   american16al

                                   Berisha si tinzar tipik bene aludime te neveritshme…znj. Kim mund te kete nj milion aresye per te mos buzeqeshur me Ramen por me ty (Berishen) nuk mendoj se do te buzeqeshe ndonje pervec zvarranikeve dhe jargaveceve qe te vijne pas..!!!

                                   1. G
                                    Gopisti i fundit

                                    E thjeshte fare per ta spjeguar entuziazmin e tyre ; se jane jo vetem ligesia vet, por edhe njeri me pyke se tjeteri.

                                    1. B
                                     Bumbum

                                     O moj shqipni e mjera Shqipni Si t'ka katandis kjo politik hajni.

                                     1. T
                                      Trotski

                                      O Budalla !!! Do te prapsoheni me pras ne Sume.ka te dhena qe Sali Kerma do te perfundje Mrena. Perveç Policise se Shtetit jane Gati dhe Marinsat Amerikane !!

                                      Lini një Përgjigje