Largimi i Arben Ahmetaj, Rama: Organizimi i PS bëhet për zgjedhjet vendore, gjithçka përflitet janë përralla dhe gënjeshtra

28 Shtator 2022, 13:36Politika TEMA

Largimi i Arben Ahmetaj, Rama: Organizimi i PS bëhet për zgjedhjet

Kryeministri Edi Rama ka komentuar largimin e Arben Ahmetaj si zv.kryeministër dhe nga drejtimi i qarkut Vlorë duke hedhur poshtë se mund të ketë lidhje me hetimin për inceneratorët apo me ndonjë informacion që mund të ketë marrë për shpalljen “non grata”.

“Këto janë përrallat që thashë edhe dje. Ju jeni në të drejtën tuaj të tregoni përralla duke kërkuar pas cdo vendimi e hapi, qëllime që nuk ekzistojnë. Natyrisht që është diçka që nuk do të ndodhte 10 vite më parë, por ndodh që për hir të lirisë së mediave, të spekulohet deri në ekstrem me lloj lloj shpifjesh e gënjeshtrash që vijnë nga qëllimi për të bërë lajm apo shpifur.

Nuk di çfarë të them, Zoti i paftë të gjithë dhe të kujdeset për të gjithë. E vërteta e ka akoma më të vështirë të përçajë në këtë rrugë ku sundon gënjeshtra. Ne jemi në të drejtën tonë të bëjmë ndryshime organizative, i kemi bërë gjithmonë. Këto nuk kanë lidhje fare, kush jam unë në fund të fundit.

Se si organizohet një skuadër, është e drejta e skuadrës, nuk është e tifozëve dhe spektatorëve. Pse duhet të ketë bërë patjetër dicka që të lëvizë nga një pozicion. Pse nuk është më thjesht se kaq? Kur secili jep maksimumin, bëhen dhe riorganizime. Organizimi bëhet për zgjedhjet vendore, nuk ka të bëjë me përrallat e tjera”, tha Rama.

34 Komente

 1. D
  Dante

  Po mor djale i mbare po. Pa merak se sic na i thua genjeshtrat edhe ne llokum do ti hame mos ki merak. Dhe do punojme qe ti te qeverisesh i qete sepse te mirat qe i ke bere ketoj vendi nuk numerohen as me gishtat e dy duarve dhe dy kembeve bashke. Duhet te shtojme cdo ekstremitet tjeter te trupit qe te na dale numri i te mirave ne total. Ti e mbylle shkollen mehmet akif se shkeli ligjin dhe ti nuk te fal te ligji. Ti " denove" ndertuesit duke mos ja u shembur apo sekuestruar pallate te tera pa leje. Populli yt idiot se kupton dot qe vendi sfiton gje po hyri oligarku ne burg por fiton shume kur hyn i varfri ne burg per nje avlli. Sepse keshtu edukohen te paudhet. Ti hoqe ben ahmetajn nga cdo pushtet sepse thjeshte mendove qe eshte me mire per zgjedhjet lokale kjo levizje. Mos u merr faree me popullin injorant qe mendon qe e hoqe pasi vodhi mw inceneratoret aq shume sa ne fund gojet e liga thone qe te vodhi dhe TY o i larti yne. Dhe kete ti sta fal (thonë gojët e liga jo unë). Ti vendose fashen 800 kw per 4 mije familje ( si pas teje o i larti yne) por populli injorant beson bashke me ERE mendon qe e ke bere per 91 mije familje. Ehh cte ka gjetur me keta injorante qe po te lodhin. Ti do besh amnisti fiskale sepse do ndihmoah shqiperine qe kushdo qe ka punuar ne ullishte dhe kanale ne te zeze, do kete te drejten qe milionat e eurove qe ka bere ti legalizoje dhe shijoje. Pse ke do besojme ne. Ty qe na thua te verteten apo popullin idiot qe mendon qe miliona euro vijne vetem nga veprimtari kriminale si droga dhe prostitucioni (plus dhe disa qindra milione euro nga koncesionet qe kane mbetur neper xhepa qeveritaresh)! Po ky popull ty stë ka hak. Te lutem na qeveris dhe disa vite te tjera sepse nje figure kaq madheshtore dhe kaq mireberese ne shqiperi as ka patur as do kete.

  1. M
   Mevlan

   Me genjeshtra e perralla jane marre nje jete te tere ata o edo.Ate din me bo m mire

   1. R
    Rezi

    Nuk eshte asgje me e keqe sesa perfolja dhe mbajtja ne goje per budallalliqe.Genjeshtra te tilla te pavends

    1. l
     leonard

     po se lulin sala a se hoqi me zorr pse i thoni vetem rames apo mbani an politike ju

     1. T
      Tiku

      A ka mundesi qe njeri ti mesoj sesi te krijojn nj lajm t sakt ketyre?

      1. d
       darjo

       po ato zgjedhje brenda partis jan skan pse ta pyesin per kandidaten brenda partis

       1. k
        kosta

        po arbeni shume pune te mire ka bere dhe rama po bene dryshime brenda partis te tij jo ne qeveri kshu qe eshte stradegji e tija

        1. K
         Kalec Dega

         Tigri do zevendesohet me nje Luan apo nje tjeter femer apo cecen te Rames?!

         1. E
          Erdi

          Tashme kudo ngjon vetem pallavra jeni bo si ato plakat e lagjes qe skan cbejn shpikin

          1. D
           Dori

           Llafe dhe shpifje do ket gjithmon po ideja eshte qe mos ti marri njeri per baz

           1. J
            Joni

            Llafet skan fund kurr po ishalla spo shpikin me budalliqe

            1. A
             Armando

             Nuk ju rrihet ju pa i nxjerr klecka cdo gjeje. Normal qe do ndryshoj postet qe te ket rezultate sa me te mira ne zgjedhje

             1. a
              albjona

              nuk e kuptoj cjan gjithe keto pyetje palidhje qe i jane ber rames sot

              1. A
               Algent

               Besojm ate qe thot kryeministri e smerremi me lajme lart e posht

               1. K
                Klaudia

                Ne vend te informohemi me se miri nga gazetaret vetem lajme te rreme nxjerrin

                1. K
                 Klaudia

                 Keto organizime e ndryshime pozicionesh jan ne te mire te ps , lere ca thuhen lart e posht ju pergatituni per zgjedhjet vendore

                 1. A
                  Ani

                  Nese nje person leviz nga nje post sdo te tjot qe ka mos marveshje

                  1. E
                   Eno

                   Ju gazetaret flisni vetem budallalliqe vete per nje levizje hidhi hipoteza te kota

                   1. K
                    Klajdi

                    Mendoj se ju merrni vendimet e duhura dhe normalisht qe do behen dhe ndryshime ne te mire te partise

                    1. e
                     erma

                     gjithcka qe rama thote eshte shume e drejte

                     1. T
                      Teo

                      Ps ka treguar qe eshte nje parti qe shell gjithmon fryme te re ne cdo bashki ose qark qe keshtu levizje te tilla jane mjaft normale

                      1. g
                       gazi

                       ore dhe njeriu jep sa jep vjen nje moment qe se ben punen sic duhet dhe ndoshta hiqet nga ai pozicion

                       1. O
                        Odi

                        Si sben njeher nje pyetje te hajrit kta gazetaret tan

                        1. A
                         Alban

                         Nga keto palo thashethemexhinj keq informohet populli prandaj ju gazetareve jeni per tiu qep gojen me marmalaten qe nxirrni nga goja

                         1. k
                          klajdi

                          tani sdo rrim vec me frymen e vjetur duam dhe te rinj ne karrige pasi kane ide te reja per te miren e vendit

                          1. L
                           Luan

                           Jeni mesuar me saliun qe sa here nuk i perputheshin interesat te rrezonte dhe ste linte te ngresh kok po jemi ne demokraci jo me ne komunizem

                           1. A
                            Arta

                            Se largohesh nga nje pozicion pune sdo te thot qe ke keqkuptime me dike

                            1. R
                             Rea

                             Ndoshta dikush tjeter mund ta bej me mir kete pun, e din vet ata pse i ndrryshojne pozicionet fundja

                             1. T
                              Tini

                              Ta gzoni ramen

                              1. l
                               luis

                               pale ca spekulimesh krijojne ne mendjen e tyre qytetaret per keto ndryshime

                               1. O
                                Ona

                                Sa per vemendje flasin kot per ket Arbenin,se nese eshte heq nga Vlora do shkoje diku tjeter per me mire sigurisht

                                1. a
                                 albana

                                 ne partine socialiste ka gjithmone levizje te tilla per te sjelle ide te reja

                                 1. B
                                  Bleri

                                  Me pelqen fakti qe ju kryeminister beni ndryshime te tilla

                                  1. Q
                                   Qani

                                   Vetem palidhje flasin keto gazetaret tone ,turppp

                                   Lini një Përgjigje