Jamarbër Malltezi shpërthen ndaj Klodiana Lalës, pasi kjo e fundit i përmendi aferën korruptive: Ti shpif, kërko falje brenda 24 orëve ndryshe do kemi punë bashkë

28 Shtator 2022, 12:15Politika TEMA

Jamarbër Malltezi shpërthen ndaj Klodiana Lalës, pasi kjo e

Gazetarja Klodiana Lala ka folur për çështjen e privatizimit të ish-kompleksit Partizani dhe hetimet e SPAK.

Duke e konsideruar si një aferë korruptive, Lala u ndal te dëshmitë e deritanishme, siç ishte dhe ajo e ish-ministrit Genc Ruli.

“Në këndvështrimin tim është një aferë korruptive për mënyrën se si janë zhvilluar procedurat. Zoti Qiriazi ish-drejtuesi i Komandës mbështetës të FA ka qenë një ndër personazhi që ka refuzuar të firmosë.

Fatmir Mediu, Gazmend Oketa dhe Genc Ruli kanë qëndruar të ftohtë në prokurori duke thënë se gjatë gjithë kohës në lidhje më këtë ish-kompleks pretendojnë se kanë zbatuar ligjin. 

Këtu bëhet fjalë për një numër të lartë personash që priten të merren në pyetje, po ashtu edhe zoti Berisha.

Nuk janë pyetur administratorë të kompanive. Problemi në këtë histori, është se a mundet Prokuroria e Posaçme të hetojë një histori që ka të bëjë me falsifikim dokumentesh.

E vetmja vepër ku prokuroi mund të shtijë hetimin është pastrimi i parave, po të shohësh çfarë është ndërtuar në këtë zonë janë kulla shumë katëshe dhe do të duhet të hetohet në këtë pikë. 

Pra nëse në rastin e Inceneratorëve brenda një dite i gjithë kabineti qeveritar ka vepruar me shpejtësi, e njëjta situatë është përdorur edhe në rastin e ish-kompleksit sportiv ‘Partizani’, tha gazetarja Lala mbrëmë në emsionin Opinion. 

Pas deklaratës së Lalës, ka reaguar Jamarbër Malltezi.

"Përgënjeshtrim: Në përgjigje të mashtrimeve të mbrëmshme të gazetares Klodiana Lala, por dhe ndonjë tjetri që si ajo shpifin me regji, i them se:

1. Ti shpif kur krahason procesin e inceneratorëve me atë të privatizimit të objekteve të rrënuara te Partizani sepse ndonëse e di mirë skemën e inceneratorëve për të cilën ke shkruar shumë shkrime, mashtron me qëllim sipas regjisë për ngjashmëri që nuk ekzistojnë me privatizimin e kompleksit "Partizani".

2. Ti shpif sepse e di që tek inceneratoret po vidhet para dhe pronë publike, ndërsa këtu pronarit iu kthye prona e tij private e grabitur nga hajduti shtet komunist dhe se pronarët e tokës jo vetëm nuk morën nga shteti qiranë që i takonte me ligj, por paguan edhe 800 mijë USD të tjera për të blerë objektet e rrënuara dhe me 42 familje informale brenda!

3. Ti mashtron me ndërgjegje sipas regjisë sepse e di se ndërkohë që inceneratorët duheshin bërë me tender publik dhe duke respektuar afatet e ligjit, ato u bënë pa tender dhe Elbasani brenda 1 ditë = 9 procedura kur duhej tender ndërkombëtar, ndërsa objektet e rrënuara të klubit që pronarët u detyruan t’i blejnë u privatizuan sipas ligjit dhe me një vonesë të tmerrshme që zgjati 3 vjet. Aferë korrputive nuk është të marrësh atë që të takon sipas ligjit, por të mashtrosh me komandë publikun për interesat e padronëve të tu, duke qenë në dijeni të plotë se po mashtron.

4. Nëse ka 1 shkelje ajo është që sipas Ligjit shteti detyrohet të paguajë qira pronarëve të tokës derisa të përfundojë privatizimi i objekteve, ndërsa në këtë rast nuk është paguar qira ndonëse procesi zgjati 3 vjet!

5. Ke 24 orë të kërkosh falje për mashtrimet e bëra në emisionin “Open”, dhe të sigurohesh që marrin të njëjtin mbulim mediatik, në të kundërtën do kesh mundësi ta bësh këtë në gjykatë”, shkruan anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së", shkruan ai.

39 Komente

 1. A
  Askushi

  Shkoj rruaj argiten se e ke me lulin mazllem idjot ????????????????????????????????

  1. H
   Halet e politikanve shqip foles nuke kane mbarime

   Edi Rame hajduti Turku, Sali Gerdeci dhe ilir spiun duhet të dalin para drejtesise sa më pare të jet e mundur. Bashke me gjith enturazhin e tyre grabiçare.

   1. T
    Toni

    More komentues jargavecë maoistë! Nuk latë gjë pa thënë për gazetaren kur merej me Sajmir Tahirin duke u marrë me çdo gjë personale të saj. Tani doli personazh pozitiv?

   2. V
    Vranakonti

    Mesa duket,dhenderrit te Berishes,Malltezua k paskan rene ne zemer potdhet e ftikes. Kufe do vije ajo dite e gezueshme qe keta maskarenj,keta hajdut me Berishen ne kry te jen ne burg.

    1. k
     k

     Burri malokes po ndjen rrezikun.

     1. E
      Edvin i droguar lakuriq qe ju exiton motrat

      Kush te shkerdhehet me shume ty o askush,? Mami apo motra Qe ta dime qe ti bejme nje gojore

     2. K
      Këshilltari Presidentit BEGAJ

      Sa ishte Berisha deputet, flitej për ndarje me Argitën, ndërsa tani hiqet si Kryeministër.

      1. H
       Haha

       Haha ky dhënrrushi, ketu na thote se ne jemi hajdute më të mire se Ed Rame Turku. Po një mute jeni o hale. Si Ed Rame Erdogane hajduti si Sali Gerdeci si ilir spiun. Një her vjedhin me privatin një me Shtetin. Si të ju kovenone ju more horra më mire.

       1. J
        Jari

        Ju afrua ngordhja edhe Dhëndërrit të Sali Non Grada, po edhe kjo Klodjana Seksi se ça ka që e kruan me gjethe fiku, se kuptoj, ish Klubi Partizani e mori Saliu për një thërrime bukë, por do mari shume veta në qafë, sidomos Gjunkshi, Mediu, Oketa, etj.

        1. S
         Sportist i Partizanit

         Kush ka shkelur ligjin , të përgjigjet deri më një. Po pelivani më i madh në këtë mes është ky Gjunkshi nga Peshkopia , që nuk la ministër e udhëheqës pa i fshirë pluhurat,një njeri pa personalitet e dinjitet dhe i pështirë . Po falë këtyre sjelljeve , ka ecur në karierë , duke u bëre dhe shefi i shtabit të përgjithshëm . Si rezultat i firmosjes së letrave për klubin e lavdishëm "Partizani", u shpërblye duke , u bërë deputet i sali non gratës.

        2. b
         baca

         Ky qosja I Argites kercenon hapur gazetaren imagjino ca i bonte vatresve te vjerrit te tij per te marre pronen qe ne fakt kishte vetem 140 m katror. Ky eshte lavatricja e pareve te Zenit dhe te Sales. Do ta hash majmun. e ke trash shume palaco

         1. b
          bill isufi

          klodi bene lojen e berishes

          1. L
           Loku

           Po lere o dhender ate e ka vra zoti qe kur ka lind shif cfar kreature eshte.

           1. v
            vlora

            Ca shperthimi o gazetare leshi, ky po kercenon haptazi

            1. D
             Dakord

             Vetem kercenimet i kane mbetur haha

             1. A
              Anisa patronazhistja

              Haha Ty te del rama pa brek me kar perjashte dhe ti nuk kercenohesh Haptazi Haha ti exitohesh harrova un moj buce.

             2. T
              Tomorri

              Ti e di mire mor zoti Malltezi edhe se babai jot i zhduku dokumentat ne shqiperi Italianet kane dokumentat orgjinale ku konfirmohet se te gjithe pronaret jane paguar;e verteta vonon por nuk harron.

              1. J
               John Qelbashi

               Gjithe qeveria e Sales ne sherbim te dhenderrit. Sqenka korrupsion?!

               1. n
                ndermjetesi

                Po nuk te vjen zor mi motra qe shan motren tende.Ju duhet te shkoni me njera tjetren pasi keni nje bukuri mahnitese dhe meshkujt vetem mastrubohen sa ju shohin

                1. a
                 armina

                 atij eshte per tja qi grun por dhe ju komentuesve per tju qi motrat nonat dhe gocat se nuk krahasohen inceneratoret me kompleksin se kompleksin ja merr po incenereatoreve ca ti bosh qe po ikin leket cdo muj.

                 1. z
                  zalli

                  bravo bravo,po i del era kesaj pune ,te kapemi pas fjaleve e te largohet vemendja nga mega skandali,dhendrush kujdes te vjehrri drute e sobes ke çare e drute do çash perseri, mos u bej trim ,se edhe zerin si postitute e ke.

                  1. C
                   Canon

                   Qe kur e nis fjaline me "ti mashtron" e tregon sa i deshperuar dhe pa argumente eshte ky surrat panuklla. Sa per Klodianen, zor se gjen gazetare investigative me kurajon e saj e se paku publikisht nuk i ka dale ndonje "gjobevenie" apo "shantazh" ndaj dikujt. Shpresoj qe ky gjeja amorfe, te paguaje per matrapazlleqet qe ka bere e mundesisht te terheqe me vete edhe ndonje nga llumi i sërës se tij.

                   1. D
                    DikManJaku

                    O zoti Topi ose (Canon) anglisht. Po e harrove ate qe me demek i qelloi te shpia Klodianes?? Po ska ke shantazhon Klodiana se e fillon fjalimin me : Me sa kam dijeni, dhe e vazhdon me : Nje grup i fuqishem nga veriu ka takuar nje grup te fuqishem nga jugu ne nje lokal ne Korce ku biseduan per eleminimin e kreut te nje grupi te fuqishem nga Gramshi per te cilin policia ka dijeni per levizjet po nuk e kap se e ruan nje grup i fuqishem nga Perrenjasi. Tani me thuaj kush do ti beje presion Klodianes kur nuk permend asnje emer?

                   2. L
                    Lyl Basha

                    ky debili i Argites duhet perplasur ne burg per nje kohe te gjate Ate qe i beri Luli Argites do ja bejne ketij te burgosurit e tjere ...do ja shkepin sumen

                    1. T
                     Tirana

                     Qosja i Prenges

                     1. P
                      Per zotin je i madh.

                      Ha ha ha ha Tirana je i madh. Me kujtove Bacën e Ndrekë Lucës. Rrofsh.

                     2. L
                      Lul bytha ja dha ne goj Argites ne Kosove

                      Jamkar , mos u sekelldis , te pelqen ty apo jo ky eshte realiteti , pare se te ishte Salahu kryeminister kishe vetem hunden e Argites , kur u be Salahu kryeministef nga nje dita ne tjetren u gjende me pasuri te patundshme gjigante .....kjo eshte e verteta Jamar , dhe ku je ??? Qe te mos harohemi Luli ta palloj gruan ne Kosove ....ti thjesht kepute spangot ....

                      1. ?
                       ?

                       Pse nuk hedh në gjyq Frrok Çupin dhe avokat Ngjelën ky Jamarbëri? Frroku sa gdhihet e deri sa ngryset flet vetëm për arrestimin e Saliut dhe Metës për krimet që kanë bërë.

                       1. C
                        Coli i Shallvareve

                        SPAK duhet te kerkoje nga Banka e Firences dokumentat qe vertetojne se te gjithe ish pronaret shqiptare ne te gjithe vendin tone, ku padyshim perfshihet edhe ish fushes se aviacionit si dhe pronat perreth saje edhe aty ku ishte ndertuar kompleksi Partizani u jane paguar me flori pronareve shqiptare. Pas luftes ne vend te reparacioneve shteti Italian e njohu shtetin Shqiptar si pronar te te gjithe pronave qe shtetasit dhe shoqerite italiane zoteronin ne vendin tone dhe njekohesisht demshperbleu shoqerite dhe qytetaret italiane sipas vleres se pronave qe ata humben nga marrveshja e shlyerjes se demeve ne vendin gjate luftes nga ushtria iteliane. Pas viteve '90 te gjithe qe kan rimarre pronat e shitura dikur ja kane rrembyer shtetit Shqiptar keto pasuri. Ne banken e Firences jane te gjithe aktet e shitblerjes se pasurive qe i perkisnin shtetit dhe shtetasve shqiptare te blera nga shteti dhe individed italiane. Aty gjendet mashtrimi qe eshte bere me keto prona.

                        1. T
                         Trotski

                         Cfare pronari je Ti O Delenxhi?? Pronat e Italianeve jane paguar ne kohen e vet.pronaret i kane marre Paret.Sot keto prona jane te Shtetit Shqiptar .Vjedhja e tyre monstruoze ,me forcen e pushtetit te Sali kermes dhe pasuesve te Tij duhet te Penalizohet dhe tu konfiskohen te gjitha Fitimet e Marra nga ky Kodoshllek i paprecedente.

                         1. G
                          Gazecar

                          Thuaj gazetarja me fyturë si te kalit dhe kuptohet se kush eshte hahaha

                          1. a
                           arqile

                           Ky loqja behet trim .Ka te drejte se e lene akoma te madhtroje vodhi pronat e shtetit nen hijen e vjerit.Nuk i shpeton drejtesise .Turp i maxhorances qe nuk i ka dhene ate qe meriton kriminelit sale edhe pas 12 vjeteve e lene te kakarise madkarai qe shkateroi cdi gje ne kete vend.

                           1. x
                            xhoxhi

                            Ti je një qelbësirë që mbqn erë m..Mos na trego neve por kur të shkosh në gjykatë provo që je në regull.Gazetarja thotë të sajat ti hidhja poshtë në gjykatë.Mendoj se këtë herë do biesh në gropën e thelle plot me m.t.

                            1. J
                             Jari Hajdari

                             Ty dhe Saliut duhet me ju fut koqet në big dhe tju shtrengohen fort....

                             1. T
                              Tironsi

                              Ky pederasti kujton se drejtesia vazhdon te jete nen kembet e tyre. Me ne fund ka ardhur ora qe te jepni llogari para ligjit per te gjiyha prapesite qe i keni bere ketij populli si ti, Shkelzen Gerdeci, Sali Krimineli e Ilir Floriri.

                              1. X
                               Xen gërdeci

                               Më në fund z.lala e ndjeu erën e halesë Sali , megjithse në atë hale tash dhjetra vite Klodi ka ngrënë,ka pastruar dhe shqiptarve nga ekrani jua ka propozuar të parfumosur ,të pastër e model. Çka ka ndudh Klodi ? apo muti i asaj halenë ka marrë rrugët dhe s'ka më Klodi,Bushat,Lubonjë,Fevzi e kompani t'a ndalojë, nejse mirë Klodi sa mos të mbytesh në mutin Sali ikë... boll hëgre dhe more erë .

                               1. E
                                E hëngri dhëndri .

                                E hëngri dhëndri , s’ka moshë vjeri për burg , kështu që dhëndri do bëjë një sakrificë te vogël për vjerin . Klodi , pa leje nuk del nga rreshti , prandaj kot e kërcënon !

                                1. G
                                 Gole

                                 Si ja mori Ylli Rakipi ,murgeshave italiane godinën,te stadiumi " Dinamo", në kohën e Saliut dhe ndërtoi pallat aty,pa asnjë të drejtë? Sa pisllëqe të tilla kanë bërë,Fevzinjtë, Frangajt dhe Lesët me shokë në kohën e Saliut dhe sot hiqen pasanikë " puro sangue"!!??? Duhet një "batalion me matjanë" ,t'i hysh Shqipërisë me gjongël nga veriu në jug... Vetëm se duhet marrë leje më parë nga ambasada amerikane,se ata e caktojnë sa do vriten dhe kush do vritet. Klodiana Lala nuk është gazetare,jo! Në Itali gazetarët investigative janë vrarë duke hetuar mafiozët, këtu dalin e thonë " thashetheme nga Prokuroria"..... Siç nuk arriti dot të jetë femër,Klodi nuk është dot as gazetare.

                                 1. Z
                                  Zina Sallaksja drejtesia

                                  Bravo Malltez, ashtu beje, çoje ne gjykate. Po çoje ama! Dhe do e vertetosh punen Hajdut e bir hajduti. Jane paguar nje here ato prona! Edhe ti 150 metra toke kishe aty? Qeros pede. Shko sot beje denancinin ne gjykate, homo!!

                                  Lini një Përgjigje